DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #750282  autor: skolimtex
 20 wrz 2014, 15:20
Witam!
W związku z tym, że muszę przedwcześnie wymienić sobie telefon (mam Sony Xperia E, który pomimo totalnego czyszczenia, chodzi jakby nie mógł) zainteresowało mnie kilka modeli, których wcześniej całkiem nie brałem pod uwagę:

- Pentagram Rebel 4.7
- Haier W858

Myślałem również o Pentagramie Monster X5, ale 800 zł, to jednak nie jest cena, jaką mogę dać za jakikolwiek telefon (który dla mnie jak nazwa wskazuje ma służyć głównie do komunikacji, a nie różnych pierdołowatych gier).

Czy macie jakieś opinie o tych dwóch telefonach? Który lepiej wybrać? Albo może macie inne propozycje w tej półce cenowej (do 500 zł)? Jeśli tak to:
Najważniejsze dla mnie to:
- obsługa dualSIM (bez potrzeby każdorazowego przełączania na inną kartę)
- żywotność baterii (moja Xperia ledwo dożywa wieczora, a jeśli muszę korzystać w ciągu dnia i sporo dzwonić, to obowiązkowo muszę ją ładować w samochodzie lub gdzieś pokątnie jak znajdę gniazdko)
- obsługa poczty, synchronizacja kontaktów z Gmailem (ale sądzę, że chyba wszystkie Androidy to mają?)
- płynność, nie zawieszanie się (aby nie było sytuacji, jak obecnie, że muszę gdzieś pilnie zadzwonić i czekam 5 minut, aż telefon zareaguje)
- moduł GPS
- obsługa kalendarza googlowskiego
- bluetooth (najlepiej 4.0)
- możliwość słuchania muzyki
- przeglądanie i edycja wielu dokumentów word/excel/pdf etc.

Totalnie nie interesuje mnie:
- możliwość nagrywania video
- robienia super zdjęć (jakieś by się przydały, ale od robienia dobrych zdjęć mam aparat)
- grania w gry etc.

Pozdrawiam

 #750283  autor: Maniiiek
 20 wrz 2014, 15:28
Skończą tak jak Xperia E

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #750293  autor: UndiscloseD
 20 wrz 2014, 16:22
Do tych wymagań i oczekiwań co do stabilności pracy telefonu to może warto rozważyć zakup Lumii 630 Dual?
skolimtex pisze:żywotność baterii (moja Xperia ledwo dożywa wieczora, a jeśli muszę korzystać w ciągu dnia i sporo dzwonić, to obowiązkowo muszę ją ładować w samochodzie lub gdzieś pokątnie jak znajdę gniazdko)
To chyba jak każdy smartfon. Tutaj nie licz na to, że inny tel będzie tryzmał Ci tydzień. 2 dni to góra.
skolimtex pisze:obsługa poczty, synchronizacja kontaktów z Gmailem (ale sądzę, że chyba wszystkie Androidy to mają?)
WP też nie ma najmniejszego problemu z synchronizacją kontaktów/poczty. Można nawet domyślnie zapisywać nowe kontakty na koncie Google