DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #749728  autor: pauvre
 18 wrz 2014, 05:44
Planuję zmienić swój telefon SE XPERIA Neo V na coś z dual simem również w Androidzie do ok. 300zł. Będzie to mój pierwszy dual sim. W związku z tym chciałbym się zwrócić do użytkowników forum z prośbą o pomoc przy wyborze nowego smartfona.

Zdaję sobie sprawę z tego, że nie ma idealnych modeli. Zwłaszcza w tej cenie. Jednak chciałbym, aby tel. posiadał jak najwięcej z wymienionych niżej cech:
- pełno wartościowo działały jednocześnie dwie karty sim bez żadnego przełączania. Najlepiej obie w 3G lub też przełączały się na 3G po rozpoczęciu połączenia (o ile tak się da).
- dobra jakoś połączeń (dobrze by było jakby posiadał HD Voice),
- latarka
- GPS
- aparat - ostatecznie wystarczy przynajmniej taki do praktycznych zastosowań, jak np. zrobić zdjęcie ogłoszenia czy rozkładu jazdy albo poglądowo jakiegoś obiektu,
- w miarę możliwości dobra jakość wykonania,
- gps
- w miarę możliwości długa żywotność baterii.
Nie zależy mi natomiast na AERO2.

Telefony które wstępnie biorę pod uwagę to: Overmax Vertis Famy 2 (nad nim się zastanawiam najpoważniej ze względu na jego cenę, jednak będę wolał dopłacić, jeżeli komfort użytkowania będzie odczuwalnie większy), Overmax Vertis You , Medion-Lenovo 98388, Xperia E Dual oraz Nokia X. Oczywiście jestem otwarty na ewentualne inne modele. Z powodów osobistych nie biorę tylko pod uwagę produktów marki Pentagram i LG.
Na co dzień dość dużo korzystam ze smarfona - rozmowy, smsy i internet. Mój trzy-czteroletni Neo V wytrzymuje około 6-9h bez ładowania. Czy takich wyników mogę się również spodziewać przy niskobudżetowych dualach? Czy w dual simach na Andka to działa tak, że obie karty są aktywne, np. gdy jedna jest połączona z internetem, przykładowo z AERO2 i pobiera dane, to z drugiej w tym samym czasie mogę rozmawiać lub wysłać smsa, albo też w razie potrzeby zawiesić połączenie na jednej karcie i odebrać przychodzące połączenie z drugiej karty? Czy coś powinienem wiedzieć jeszcze na temat działania w praktyce dual simów na Androidzie?
Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi, opinie, porady, sugestie oraz spostrzeżenia związane z tym tematem.

 #750110  autor: xxjanosik
 19 wrz 2014, 19:02
polecę Overmaxa Vertis Famy 2 pomimo ze nie lubię chinoli :)

 #750163  autor: czamarek
 19 wrz 2014, 23:34
w tej cenie świetny jest doogee dg800, ale akurat bateria to jego słąba strona.
Jak z duża baterią to np Lenovo S660 ale on znów drozszy niż 300 zł

 #750289  autor: wook
 20 wrz 2014, 16:04
Prawie wszystkie dualsimy są w trybie dual sim stanoby (w active jest mało i są to albo proste telefony albo smartphony droższe na rynek głównie chiński), więc jak na jednej karcie coś robisz druga jest odłączona, często mam tak że jak używam np neta z sim 1 to na sim 2 nie idzie się dodzwonić, bo jest nieaktywna. Podczas połączenia głosowego 2 karta jest w offline. Więc nie zrobisz by gadając z 1 zawiesić i odebrać z 2, do tego potrzebował byś dualsim active.

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"
 #789334  autor: pauvre
 07 mar 2015, 11:21
Bardzo dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli na mój post. Po długich poszukiwaniach zdecydowałem się na tą chwilę na Alcatela X'Pop, jako kompromis między możliwościami, jakością wykonania, marką oraz ceną telefonu. Temat więc do zamknięcia.