DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?

Co wybrać?

KM Live
Brak głosów
0%
LG L70
6
67%
MyPhone Next S
2
22%
Pentagram Combo 4
Brak głosów
0%
Pentagram Rebel 4.7
1
11%
 #749654  autor: dikon
 17 wrz 2014, 20:31
Witam,
poszukuję następcy mojego LG L5.

- nowy (sklep stacjonarny/internetowy/allegro)
- gwarancja producenta 24 m.
- do 500 zł
- 4'~4.5 cala
- Android
- min. 1 GB RAM
- pow. 4 GB pamięci (jeśli 4 GB to z możliwością przenoszenia appek na karte)
- slot na kartę pamięci
- z zasięgiem nie mam problemu w centrum krakowa
- lampa błyskowa/latarka
- GPS/wifi to już norma więc nie wiem czy jest sens pytać
- nie boje się rootować
- baterię mogę ładować codziennie/ power-bank nie jest drogi w razie podrózy
- bateria trzymająca minimum 24 godziny (przy obciążeniu gra/muzyka/net/2 h rozmowy/30 sms)
- wolałbym zostać na oryginalnym sofcie (wgrywanie romów już mnie nudzi, mam inne hobby :) dobrze by było jakby smartfon miał wsparcie, bądź stabilną opcje ROMa, bez zmieniania i szukania tego odpowiedniego)


Telefon chcę używać zgodnie z przeznaczeniem:
- chcę móc normalnie dzwonić i SMS (co w L5 niestety czasem graniczyło z cudem)
- czasem w autobusie coś poczytać (ebook)
- pogrzebać na szybko w necie
- posłuchać muzyki
- sprawdzić maila
- czasem coś zagrać (złe ptaszki etc.)


Jak dla mnie telefon powinien mieć aparat, ale bez szału do robienia zdjęc to mam lustrzanke, aparat ma uchwycić tablice auta, które mnie ewentualnie potrąca i ucieka. :D

WP i Lumie odpadają.
Doradźcie czy lepiej szukać czegoś z dobrymi "bebechami" ale malo znanej marki, czy coś z lepszych marek.

Patrzyłem na:
- Pentagram Combo 4 (ma dziewczyna i jest zadowolona)


Jeśli to komuś pomoże z smartfonów miałem: SE X8, SE X10mini, LG L5, (WP- Lumia 620), LG L5
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2014, 16:46 przez dikon, łącznie zmieniany 6 razy.

 #749657  autor: cyanoone
 17 wrz 2014, 20:49
No to ja polecę mojego fonika ;)
MyPhone Next S + MIUI v5. Do tego zestawu polecam zmienić wielkość partycji na aplikację. Domyślnie jest 1 GB (m/w), a można zmienić maksymalnie na ok 2,5 GB. Telefon ma 4 rdzenie 1,2 GHz Cortex A7 i do tego 1 GB tamu. Telefon dobrze radzi sobie z obsługą dwóch kart sim. Bateria jest w stanie wytrzymać mi dzień lub 2.
Pozdrawiam ;)
PS Jeśli jesteś zainteresowany to możesz pytać śmiało. Chętnie odpowiem.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)

 #749758  autor: dikon
 18 wrz 2014, 10:17
Patrzyłem na:
- Pentagram REBEL 4.7
- KM Live

Co sądzicie ?
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2014, 16:10 przez dikon, łącznie zmieniany 1 raz.

 #749829  autor: Wiksa11
 18 wrz 2014, 15:21
Jak już miałeś LG to może zostaniesz przy tej firmie a przerzucisz się na L70 ;> z tego co widzę spełnia wszystkie Twoje wymagania i na allegro dostaniesz go nowego za 500 zł na spokojnie.

Orange - sieć Januszy.

 #749882  autor: czamarek
 18 wrz 2014, 18:18
lepiej popatrz na Lenovo S650 lub S660 z bateria 3000mAh. Oba znacznie lepsze od twoich propozycji i tańsze.

 #749972  autor: dikon
 19 wrz 2014, 07:47
czamarek pisze:lepiej popatrz na Lenovo S650 lub S660 z bateria 3000mAh. Oba znacznie lepsze od twoich propozycji i tańsze.
Lepsze może, ale czy tańsze ? na alle... jest ale za ~480 z chin ...

A ja mam do 500 zł.

Wypowie się ktoś n/t Pentagrama Rebel 4.7 ? Przypadł mi do gustu z rozdzielczością i ppi

 #749983  autor: Invi.
 19 wrz 2014, 09:26
Jeśli ci się podoba to kup. To nie nasza kasa :mrgreen:

Budżetowe sprzęty mimo tego co mają wypisane w specyfikacji działają zwykle słabiej niż coś teoretycznie słabszego od znanego producenta

 #749984  autor: dikon
 19 wrz 2014, 09:33
rozumiem, generalnie chodzi mi o to ze do LG się zraziłem i nie chce ich. Kwestia jest taka czy 2 rdzenie w LG bedzie chodzić lepiej niz 4 w pentagramie. oraz jak z rozdzielczością, czy bedzie widać gorszą jakość pomiedzy pentagramem a L70 Wygląd nie jest dla mnie wazny, chcę tylko żeby telefon mi posłużył jako tako przez dłuzej niz rok.

 #749988  autor: Invi.
 19 wrz 2014, 09:50
Prawda jest taka, że LG robi teraz najlepsze telefony w stosunku jakość/cena.
Kupując nowy tel za 500 zł nie licz na płynnego androida, osobiście skupiłbym się na windowsie.
Ogromna większość ludzi nie zauważa różnicy powyżej 300ppi. Oczywiście ekran w pentagramie będzie lepszy, ale i nieco bardziej energochłonny

 #750037  autor: maniek89
 19 wrz 2014, 13:21
Invi. pisze:nie licz na płynnego androida
L70 jest płynny

 #750096  autor: xxjanosik
 19 wrz 2014, 18:32
polecam lg l70

 #750165  autor: czamarek
 19 wrz 2014, 23:43
dikon pisze:
czamarek pisze:lepiej popatrz na Lenovo S650 lub S660 z bateria 3000mAh. Oba znacznie lepsze od twoich propozycji i tańsze.
Lepsze może, ale czy tańsze ? na alle... jest ale za ~480 z chin ...

A ja mam do 500 zł.

Wypowie się ktoś n/t Pentagrama Rebel 4.7 ? Przypadł mi do gustu z rozdzielczością i ppi
zobacz tu jest za 420zł.
A tu podpowiedz jak zapłacić na aliexpress