DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?

 #749872  autor: tk925
 18 wrz 2014, 18:00
kika15 pisze:Odpaliłem naprawdę bardzo wiele procesów, włączyłem gierkę i ekran na 80% i nic się nie działo..
Grzać to się może jakbyś tak dłuższy czas pograł w wymagającą grę z włączonymi procesami a nie na chwilę.

 #749905  autor: kika15
 18 wrz 2014, 19:53
No fakt, 5 minut to zdecydowanie za mało. Fajny jest ten G3, ale grzanie + lagi dyskwalifikują go dla mnie.
A więc wybór jeszcze nie padł, ale zawęziła mi się taka trójka : Note 3, S5, Z2.

Note 3 no po prostu dla mnie nie ma wad i jest na pierwszym miejscu.
S5 cały czas jakoś tak go goni, jest po prostu fajny w moim mniemaniu - dobry aparat, wyświetlacz, bateria i przynajmniej się tak nie grzeje.
Z2 jest też elegancka, ale ona się grzeje + jest trochę nieporęczna.

Ciężki wybór, ale też nie wybieram go na całe życie :-D

 #749907  autor: user_delete34
 18 wrz 2014, 19:57
kika15 pisze:Note 3 no po prostu dla mnie nie ma wad i jest na pierwszym miejscu.
Uznajesz go za najlepszego, prawdopodobnie to on z tej trójki będzie miał najdłuższe wsparcie i byłby najtańszy, gdyby nie Z2jka (tańsza o 20 zł, jednak na 3. miejscu). W takim razie trzymaj się go i poluj na sensowną cenę. Uważaj jednak nawet na oferty "dobrych" sklepów internetowych - i tam zdarzają się "dystrybucje europejskie" i podobne przekręty nie dające gwarancji producenta, a jedynie sklepu. Przy zakupie swojego telefonu widziałem tego trochę, więc - uważaj.

 #749909  autor: kika15
 18 wrz 2014, 20:07
Tańsza o 20zł - no właśnie, lepiej by było jakby te różnice były większe, 100/200zł - o wiele łatwiej by było wybrać :P. Mógłbym wiedzieć jaki ty posiadasz? Masakra, ten wieczór spędzę na powolnej analizie każdego z nich, a ty który byś wybrał? Problem jak u małej dziewczynki przy wyborze lalki, ale te telefony po prostu są tak podobne, że nie sposób przy takich małych różnicach się nie zastanowić.

 #749916  autor: tk925
 18 wrz 2014, 20:49
Bierz Note 3, chyba że możesz wyłożyć kasę na Note 4. To najlepszy wybór chyba dla Ciebie moim zdaniem lepszy na pewno niż LG G3 czy SGS5, ale sprawdź czy nie będzie za duży.

 #749925  autor: kika15
 18 wrz 2014, 21:08
Z tym, że N4 będzie miał QHD i taką samą baterię - średnio mi się to widzi. Ciekawe kiedy będzie w sprzedaży. Czekam dalej na tego N4 bo mi się podoba, ale mimo wszystko chce zobaczyć cenę za niego no za taki w sumie odgrzewany kotlet :P. I obawiam się, że będzie to samo co G3 - przegrzewanie i zbijanie taktowania. Co sądzicie? Po przeanalizowaniu naprawdę nie chce myśleć o iPhone 6 - nie za bardzo mi się podoba.

 #749927  autor: user_delete34
 18 wrz 2014, 21:13
kika15 pisze:Co sądzicie?
Że ten wątek się nie skończy, a po wyborze jednego telefonu i tak zmienisz go na inny, jak to było w maju u innego użytkownika. ;)

 #749934  autor: kika15
 18 wrz 2014, 21:30
Skończy, skończy - mam nadzieję, że już w przyszłym tygodniu. Chciałbym poczekać na Note 4, ale obawiam się ceny + QHD.

 #749941  autor: tk925
 18 wrz 2014, 22:15
Markadiusz pisze:
kika15 pisze:Co sądzicie?
Że ten wątek się nie skończy, a po wyborze jednego telefonu i tak zmienisz go na inny, jak to było w maju u innego użytkownika. ;)
Hehe Markadiusz i jeszcze takie bym ze trzy odkopał całkiem identyczne :D

 #749942  autor: vonski
 18 wrz 2014, 22:18
kika15 pisze:Chciałbym poczekać na Note 4, ale obawiam się ceny + QHD.
QHD niepotrzebnie, bo to Snapdragon 805. A cena już JEST znana...

 #749945  autor: tk925
 18 wrz 2014, 22:28
kika15 pisze:Skończy, skończy - mam nadzieję, że już w przyszłym tygodniu. Chciałbym poczekać na Note 4, ale obawiam się ceny + QHD.
Obawiasz się ceny ? przeczytaj swój pierwszy post w temacie, pisałeś że masz nieograniczony budżet.

 #749987  autor: kika15
 19 wrz 2014, 09:48
Okej - ale zdecydowanie nie wiem czy będzie to tego warte. Jednak zmian ogromnych nie ma, tylko spokojna ewolucja. W sumie nie jest źle, po 2 tygodniach cena będzie w okolicach 2k lub mniej

 #749989  autor: user_delete34
 19 wrz 2014, 09:55
kika15 pisze:po 2 tygodniach cena będzie w okolicach 2k lub mniej
*2,9K

 #749995  autor: tk925
 19 wrz 2014, 10:16
kika15 pisze:Okej - ale zdecydowanie nie wiem czy będzie to tego warte. Jednak zmian ogromnych nie ma, tylko spokojna ewolucja. W sumie nie jest źle, po 2 tygodniach cena będzie w okolicach 2k lub mniej
Każdy z obecnych flagowców nie wnosi żadnych rewolucyjnych zmian, a cena za 2 tygodnie 2k :-) ?, no może za pół roku...

 #750007  autor: kika15
 19 wrz 2014, 11:33
A jak było z S5? Cena startowa 2999zł, a już po tygodniu dało się złapać go z FV za 2200zł.

 #750012  autor: tk925
 19 wrz 2014, 11:46
kika15 pisze:A jak było z S5? Cena startowa 2999zł, a już po tygodniu dało się złapać go z FV za 2200zł.
To raczej z vat marża, a z normalną z dystrybucji polskiej bardzo ciężko było, chyba że ktoś brał u operatora na przedłużenie umowy pod warunkiem że wystawi na allegro. No ale może nie chcesz mieć gwarancji. Druga sprawa skoro taki obeznany już jesteś to po co w kółko "mieszasz" tymi telefonami i pytasz tyle, sam już powinieneś wiedzieć co wybrać.
Ten link co wysłał Markadiusz to jakbyś ty pisał, wypisz wymaluj. :D

 #750056  autor: kika15
 19 wrz 2014, 14:44
BezPretekstu - pierwszy unboxing iPhone 6 po polsku. Kurcze, robi mega wrażenie.

 #750059  autor: user_delete34
 19 wrz 2014, 15:08
Moim zdaniem znacznie lepsze robi test upadku na ziemię. W tym, co podałeś, autor ciśnie słodkie słówka, ale to chyba tyle. Nie żebym twierdził, że ten iPhone nie robi wrażenia - po prostu autor wyolbrzymia. Na mnie znacznie większe wrażenie robi wygląd 4 i 4S niż najnowszej odsłony. Aparat wystaje, a ja Photoshopa w oczach i dłoniach nie mam i koniec. W ręce zauważę to tym bardziej, a jeśli bym go miał i nie używał pokrowca... co mi z super jakości wykonania, gdy nie zrobię zdjęcia, bo szkło się porysowało? Nawet jeśli to problem bardzo wielu telefonów, nie przejdę obok tego obojętnie, szczególnie w sprzęcie za 3 klocki. Nawet jeśli ma iOS, który najbardziej mi odpowiada i inne bajery.

 #750067  autor: kika15
 19 wrz 2014, 15:33
Pozostaje czekać na jego recenzje, aczkolwiek Note 4 wypada lepiej na jego tle.

 #750068  autor: user_delete34
 19 wrz 2014, 15:38
Żadnego w swojej ręce nie miałem, ale już wcześniej stwierdziłeś, że wśród kandydatów Note 4 będzie ponad iPhone'em, więc aktualnie nic się nie zmieniło. Tylko czy na pewno chcesz się pchać w N4 dla samego faktu posiadania nowości (bez istotnej przewagi nad sprawdzonym, świetnie recenzowanym N3)? Normalnie stwierdziłbym, że wybór należy do Ciebie, ale tutaj chyba trzeba pomóc, byś nie żałował zbędnego wydatku. Dodam, że N3 troszkę już staniał, N4 dopiero wejdzie. Nie stanieje od razu, jednak w porównaniu z iPhone'ami szybko straci na wartości. Czy wa takim razie warto będzie wydać niemal 3 klocki na coś, co będzie takie samo, jak N3 za niecałe 2 klocki?