DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #749817  autor: sadam
 18 wrz 2014, 14:46
Witajcie,
Prosiłbym Was o poradę, jaki telefon (nie smartfon) opłaca się teraz kupić. Odkąd sięgam pamięcią używałem tylko telefony z klawiatura qwerty. Mój ostatni aparat, omnia pro 4 (b7350) wczoraj uległ strasznemu wypadkowi, został obrzygany przez kolegę....przestał działąć... i nie chce już go naprawiać. A był idealny:) Coraz trudniej znaleźć teraz jakiś sensowny telefon. Wszędzie te smartfony:) Czy jest szansa, by kupić jeszcze coś NOWEGO przypominające omnie pro 4? Chodzi mi głównie o wygodne pisanie smsów, dobrą jakość rozmów, niezły gps i nie najgorszą baterię. Na allegro można natknąć się na np tańszy blackberry bold 9000, 8900, 8520 (250zł) czy 9790 (600zł)

Czy warto jest kupić jeden z tańszych modeli? A może macie inne propozycje? Wiadomo, że chciałbym wydać jak najmniej - ale jeśli będzie warto dołożę.

Pozdrawiam

 #749838  autor: hdfunpack
 18 wrz 2014, 15:43
Spróbuj znaleźć Nokię E5 z oryginalną gwarancją.

 #749855  autor: Ramirez
 18 wrz 2014, 16:39
Miałeś smartfona a wymieniasz propozycje- same smartfony a piszesz ze nie chcesz takiego telefonu. To jak to jest?? :D
Tak na dobra sprawę jak byleś zadowolony z tego samsunga to nie masz wielkich wymagań. Sam go używałem i pamiętam że miał dwie koszmarne wady- fatalny zasięg i bardzo niewygodna klawiatura.
Z nowych telefonów masz w zasadzie do wyboru tylko Blackberry q5 lub q10 ale to swoje kosztuje , a jeżeli to ma być coś taniego to używana nokia e72. Te blackberry co wymieniłeś to tez maja swoje lata. Co do Nokii e5 ma pewne zalety ale ogólnie wolałbym juz e72.

 #749857  autor: YogS
 18 wrz 2014, 16:41
Ze starszych modeli BB na BBOS raczej bym polecał te z wyższej półki na OS7 - 9360,9370, 9790, 9900, ewentualnie 9780 na OS6. Na pewno jeśli chodzi o klawiaturę to nie mają sobie równych, seria Bold na ciut inną klawiaturę niż Curve - kwestia gustu która lepsza. Zajrzyj na bbforum.pl do działu giełda, jak pogodzisz się z używanym ALE w dobrym stanie telefonem to kupisz za małe pieniądze.

BB 9000, 8900 i 8520 to leciwe modele i raczej bym w nie szedł w tą stronę.

 #749863  autor: maciek20
 18 wrz 2014, 17:13
Blackberry to smartfony, a Ty szukasz niesmartfonów :) A zwykłego klasycznego z qwerty i gps'em się nie znajdzie, bo takich raczej nie ma :) Więc nie masz wyboru i musisz kupić smartfona :P
Ja tak jak koledzy, Nokia E5, E6, C6, E75 i Blackbery jakieś

Dawniej:A.OT 501,N.3510i,SE K310i,S.SL45i,M.MPX200,N.N70,SE K800i,S.B3410,N.N95,S.Omnia I900,S.B2100,N.C3,SE Xperia X1,S.Xperia J OBECNIE:S.M7500,S.M65,A.OT908,

 #749865  autor: Ramirez
 18 wrz 2014, 17:20
Dochodzi jeszcze kwestia autofocusa w aparacie fotograficznym. Jak musi być obowiązkowo to mocno zawęzi się wybór. Tak samo kwestia GPSa. Nie wiem jak z Blackberry ale tam to nie ma rewelacji jeśli chodzi o oprogramowanie do nawigacji. Mozesz poczuc sie niezadowolony przesiadając sie z telefonu na Windows Mobile 6.5 na który miałes Automape, Sygica, Garmina, Mape Map, Ozi Explorera i inne...

 #749928  autor: sadam
 18 wrz 2014, 21:13
Macie racje, źle napisałem:) Tak jak powiedział maciek20 chodziło mi o jak najbardziej zwyczajny qwerty:) Autofocus nie jest potrzebny:)
Dziękuje Wam bardzo serdecznie za pomoc, mam teraz kilka typów, najbliżej mi do e72. I ten model zamawiam:)
Pozdrawiam

 #749944  autor: Ramirez
 18 wrz 2014, 22:24
Raczej dobry wybór ;) Tylko pod względem internetu e72 będzie znacznie gorszy od tego samsunga. Ale ogólnie osobiście jako użytkownika tego samsunga i tej nokii, to juz wole nokie e72 jako mniejsze zło ;) , tylko należy pamiętać aby sobie zaktualizować oprogramowanie do ostatniej dostępnej wersji 091.003

 #750100  autor: xxjanosik
 19 wrz 2014, 18:35
Polecę Nokie E6, a ja knie to BlackBerry 9900

[ Dodano: 2014-09-19, 18:37 ]
A może Nokia E5, BlackBerry 9370 ?

 #750122  autor: Ramirez
 19 wrz 2014, 19:17
E5 ma tylko dwie rzeczy lepsze. Głośniejsze rozmowy i dzwonki ale poza tym jest gorszy od e72. E5 ma gorsza baterie, fatalny zasięg, gorszy wyświetlacz, gorszy aparat foto bez autofocusa (coś klasy e52) , brak kamerki z przodu do wideorozmów.