DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
    :sign7:
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
:sign7:
 #749711  autor: Blank
 17 wrz 2014, 23:15
W wielu serwisach, które umożliwiają rejestrację, a jednocześnie komentowanie przez gości, wprowadzono dodatkowe zabezpieczenie przed podszywaniem się pod osoby zarejestrowane, polegające na tym, że goście nie mogą używać nicków osób zarejestrowanych w serwisie, albo czasami nawet nicków podobnych do tych należących do zarejestrowanych w serwisie.

Proponuję niezwłoczne wprowadzenie takiego rozwiązania, bo podszywanie sie pod kilku użytkowników tego forum zaczyna być już wkurzające.
Ewentualnie wielokrotnie proponowane zablokowanie komentowania przez niezarejestrowane osoby korzystające z najbardziej popularnych zmiennych hostów (operatorzy komórkowi, stacjonarni, Opera Mini, proxy).

Przy okazji tego tematu, chciałbym poruszyć kwestię poważnego zniszczenia systemu ocen komentarzy, który miał na celu automatyczne ukrywanie komentarzy niemerytorycznych i wprowadzających w błąd, a jest wykorzystywany do ukrywania postów niezgodnych z wolą jakiegoś mulciarza (Aero2 User prawdopodobnie).
Nie proponuję zmiany poziomu, po którym komentarz byłby ukrywany, ani usunięcia tego mechanizmu, ale drobne usprawnienia:
    Zbanujcie w końcu multikonta i róbcie z nimi regularny porządek. Nie służą one niczemu pozytywnemu...Ocena jednego komentarza ograniczona do 1 z 1 ip i konta użytkownikaUsuwanie ocen dodanych w ciągu ostatnich 48h przez zablokowane konta
Połączenie powyższych, pozwoli na załagodzenie skutków manipulacji dokonywanej przez jakiegoś trolla, a w końcu może nawet odechce mu się dalsza "zabawa".

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament

 #749713  autor: Niezgodna7
 17 wrz 2014, 23:34
Trochę mnie klonuje, ale na szczęście jest to osoba która nie czyni mi dużej szkody.
A propo Twego tematu, to rozmowa z administracją nt. multikont - nie ma sensu.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #749714  autor: pakierhakierxd
 17 wrz 2014, 23:35
Jestem za :)

Pozdrawiam :)

 #749768  autor: pawcio1978
 18 wrz 2014, 11:25
@divhashmorex:
doplacisz mi do wiekszego pakietu, zebym nie korzystal z Opery Mini, a z wbudowanej DZIURAWEJ przegladarki na androidzie?

 #749769  autor: pakierhakierxd
 18 wrz 2014, 11:28
Ja korzystam z Dolphina i jestem zadowolony,pakiety nie są aż takie drogie :)

Pozdrawiam :)

 #749772  autor: Sig
 18 wrz 2014, 11:52
Po co? Jeżeli ktoś pisze jako niezalogowany, to chyba każdy rozsądny człowiek wie, że nie musi być tym, za kogo się podaje? Mi to zupełnie nie przeszkadza, a jeżeli jakiś kretyn chce się jako ja podpisywać - nie ma sprawy. Jak będę miał coś do powiedzenia koniecznie pod nickiem, to się zaloguje, a z reguły i tak się nawet nie podpisuje, bo wystarczy mi mój numer komentarza (teraz jest trochę inaczej, bo z powodu konkursu w sumie ciągle jestem zalogowany).
Miejcie trochę dystansu i nie dawajcie trollom satysfakcji.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #749775  autor: pakierhakierxd
 18 wrz 2014, 11:57
Ja tam raz jestem zalogowany a raz nie :),czasami nie chce się logować jak jestem na stronie głównej :P

Pozdrawiam :)

 #749780  autor: pawcio1978
 18 wrz 2014, 12:20
[quote="pakierhakierxd"]Ja korzystam z Dolphina i jestem zadowolony,pakiety nie są aż takie drogie :)[/quote]
Nie sa drogie?
Kazdy ma wybor

 #749785  autor: Blank
 18 wrz 2014, 12:42
pawcio1978,
Dla niezarejestrowanych. Zalogujesz się i po problemie.
Zresztą ten pomysł, mimo, że znacznie lepszy i tak nie przejdzie, bo WitekT już kiedyś niestety napisał, że jemu trolle i spamerzy pasują i nie chce utrudniać ludziom korzystania z serwisu.

Bardziej prawdopodobny jest pierwszy pomysł z zablokowaniem możliwości używania przez niezalogowanych nicków osób zarejestrowanych.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament

 #749813  autor: KR2615
 18 wrz 2014, 14:34
Jestem za

 #749834  autor: Kryniczanin
 18 wrz 2014, 15:35
A ja jestem zdecydowanie przeciw. Miałem kiedyś problemy ze swoim kontem Kryniczanin tutaj poważne. Udało się je załatwić dopiero po założeniu multikonta Kryniczanin. Wtedy załatwiłem wszystko a posty z kont zostały połączone.

 #749841  autor: hdfunpack
 18 wrz 2014, 15:55
A ja mam kompromisowe rozwiązanie: zrobić tak jak w temacie, ale tylko dla użytkowników kont premium. :mrgreen:

ps nie mam premium