DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP
Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP

Moderator: Moderatorzy

 #749441  autor: memphisto
 16 wrz 2014, 21:16
Witam,

Mam numer stacjonarny w play z oplata miesieczna 20zl i 60 min na stacjonarne.
Umowa na czas nieokreslony. Czy mozna wynegocjowac jakas znizke lub czy macie jakies inne propozycje aby utrzymac ten nr stacjonarny w jakiejs innej opcji? Dodam, ze wogole z niego nie dzwonie, a potrzebuje go jedynie do odbierania polaczen.

Z gory dzieki za pomoc!

 #749493  autor: Golarz Filip
 17 wrz 2014, 08:04
Pytasz o negocjację w Play czy najtańsze utrzymanie numeru w ogóle na rynku?
Jeśli chodzi o Play, negocjacji cenowej na stacjonarce nie ma. Co do innych ofert, jeśli nie jesteś np. klientem T-mobile, UPC czy Vectry ( gdzie mógłbyś telefon stacjonarny dokupić w pakiecie z innymi usługami) to nic taniej na rynku nie da się ugrać.
A znów np. Netia ( a konkretnie dawny Dialog ) miała abonament po negocjacjach dla nowych- 21 PLN ale lojalka na dwa lata, także zupełnie nie opłacalna dla Ciebie opcja.

 #749501  autor: goral2099
 17 wrz 2014, 08:37
memphisto: Jeżeli masz też tel komórkowy na abonament w Play, to jest coś takiego jak "Drugi numer". Kosztuje to to, jak mi się zdaję, 5 czy 6 PLN i pozwala na podpięcie do karty SIM drugiego numeru np stacjonarnego. Taki numer może być nowy albo przeniesiony. Więc niestety musiałbyś przenieść swój stacjonarny do innego operatora i wrócić z nim do Play, jeżeli chcesz go zachować...a więc kłopotliwy sposób, ale raczej najtańszy.

 #749509  autor: memphisto
 17 wrz 2014, 09:17
Dzieki panowie za pomoc. To rozwiazanie z drugim numerem byloby dla mnie idealne.... Mam obecnie abo w play wiec nie bedzie problemu. Tylko jak najszybciej to zalatwic z przeniesieniem stacjonarnego do innej sieci? Musiałaby to byc umowa bez lojalki na czas nieokreslony. Czy orientujecie sie czy to mozliwe?

 #749512  autor: LOOPO
 17 wrz 2014, 09:23
goral2099, Dzięki za info ode mnie również. Opis usługi TU

 #749529  autor: goral2099
 17 wrz 2014, 10:11
Chyba najtaniej i bez lojalki będzie przenieść do jakiegoś operatora VOiP i z powrotem. Niestety nie orientuję się w ofertach tego typu - musicie sami pogrzebać w sieci. Taki VOiP to też jakaś alternatywa dla "Drugiego numeru". Koszty pewnie podobne.

 #749660  autor: memphisto
 17 wrz 2014, 20:54
goral2099 pisze:Chyba najtaniej i bez lojalki będzie przenieść do jakiegoś operatora VOiP i z powrotem. Niestety nie orientuję się w ofertach tego typu - musicie sami pogrzebać w sieci. Taki VOiP to też jakaś alternatywa dla "Drugiego numeru". Koszty pewnie podobne.
Tak tez zrobilem - dzis podpisalem wszystkie papiery i wyslalem do jednego z operatorow voip. Dzieki za uswiadomienie.... :-) jak voip przyjmie moj obecny nr stacjonarny juz na drugi dzien moge przenosic ten numer znowu do play i uruchomic w ofercie "drugi numer na karcie sim". Dzieki temu utrzymam mozliwosc odbierania numerow z bardzo starego nr stacjonarnego za jedyne 6,15pln, a na glownym numerze komorkowym mam no limit na wszystko. Co ciekawe trzeba na numerze stacjonarnym ustalic tzw strefe domowa. Wykonywanie polaczen wychodzacych z numeru stacjonarnego mozliwe tylko w obrebie tej strefy - dla mnie to niewazne bo i tak nie bede takich wykonywac.... Natomiast poza strefa domowa mozna przyjmowac polaczenia przychodzace na numer stacjonarny! Jak dla mnie super usługa :-) jeszcze raz wielkie dzieki Wam za pomoc!!!!

 #749667  autor: goral2099
 17 wrz 2014, 21:28
Kliknij "pomógł" jeżeli zasłużyłem i starczy za wszystkie podziękowania. :)

 #749675  autor: memphisto
 17 wrz 2014, 21:47
goral2099 pisze:Kliknij "pomógł" jeżeli zasłużyłem i starczy za wszystkie podziękowania. :)
Zrobione :-)