DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #749428  autor: ju1ius
 16 wrz 2014, 20:28
Witam.
Poszukuję niezbyt drogiego telefonu w cenie nieprzekraczającej 400 zł. Zależy mi na tym, żeby posiadał przynajmniej rok gwarancji i ekran o przekątnej nie mniejszej niż 4". Służyłby do codziennych czynności jak sms/dzwonienie/mail/internet. Do tej pory miałem 6 telefonów z androidem i stwierdzam ze zabawa w grzebanie już mi się przejadła i od dłuższego czasu telefon służy tylko do wspomnianych wcześniej podstawowych zadań, dlatego postanowiłem spróbować czegoś z WP.

Po przeczytaniu wielu wątków na tym forum już byłem praktycznie zdecydowany na nową/prawie nową(1,5 roku gwarancji albo więcej) lumie 520, którą na allegro idzie dostać za 250-300 zł, jednak jak się okazuje lumię 630,która tydzień temu wyszła z salonu można już dostać za około 400zł co wydaje się bardzo kuszące.

Mimo, że nie będę używać drugiej karty sim ( chyba ze aero, ale w to tez wątpię) ekran 4.5" wydaje się być bardzo atrakcyjną alternatywą, chociaż zauważyłem, że użyli w nim przycisków ekranowych które cześć tej powierzchni zabierają.
Poza tym jedną z wad jakie dostrzegłem w lumii 520 był jej ekran - różnica w kolorze miedzy czarna ramka, a ekranem jest kolosalna i iście dla mnie irytująca. Chociaż rozumiem, że w telefonie za taką cenę trzeba iść na kompromisy. Lumia 630 wydaje się nie posiadać tego problemu, a przynajmniej różnica między ekranem i ramką jest znacznie mniejsza. Poza tym rzekomo jest tam technologia ulepszająca kontrasty i czernie.

Jeżeli chodzi o aparat to oprócz auto focusu do robienia zdjęć notatek nie mam żadnych wymagań.
Czy ten 4-ro rdzeniowy procesor będzie spisywał się lepiej niż krait w 520? Co Wy byście wybrali?

Tych 630'tek po 400zł jest wiele na allegro, myśle, że dałoby się jeszcze troche utargować, bo nie jest to popularny towar. Może za te 400 już jednak bardziej warto kupić jakiegoś średniego androida?
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2014, 23:04 przez ju1ius, łącznie zmieniany 1 raz.

 #749434  autor: nemo2009
 16 wrz 2014, 20:47
ju1ius pisze:Jeżeli chodzi o aparat to oprócz auto focusu do robienia zdjęć notatek nie mam żadnych wymagań.
Aparat w l 520 jest słabiutki.W 630 powinien być odrobinę lepszy,przynajmniej szybszy z racji lepszego procesora w porownaniu do L 520.Wyswietlacz w L 630 też jest lepszy,a nawet sporo lepszy.Ja brałbym L 630,tym bardziej mówisz o zachęcającej cenie.

"Nigdy nie dyskutuj z idiotą,najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu,a póżniej pokona doświadczeniem"

 #749459  autor: xxjanosik
 16 wrz 2014, 22:30
Ja bym wolał wziąść Lumie 630

 #749526  autor: hdfunpack
 17 wrz 2014, 10:07
Lumie 520 można wziĄĆ za około 350 zł (ostatnio chyba w Saturnie za 360zł). Z tym aparatem to weź pod uwagę, że 630 nie ma fizycznego spustu migawki(chyba, że to dla Ciebie nieważne). Swoją drogą słyszałem, że 630 się trochę zacina.

 #749547  autor: ju1ius
 17 wrz 2014, 11:00
Tego wlasnie sie boje, niby 4 rdzenie, ale nie krait. Czy ktoś miał jakieś doświadczenia z 630'tka? Teraz coraz bardziej przechodzę na stronę 520'tki, bo 630 dużo wiecej nie daje za ta doplate.

 #750120  autor: maniek89
 19 wrz 2014, 19:16
Jeśli 630 to wolałbym ciut dołożyć do 635 - lte sie przyda

 #750156  autor: hdfunpack
 19 wrz 2014, 23:11
630 ma 4 rdzenie, bo ma nowszy system wp8.1 . Lumie 520 też można do niego zaktualizować.