DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 6 z 33
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 33

 #733373  autor: mrbzyq
 18 lip 2014, 08:47
Witam Potrzebuję Waszej pomocy.
Mam w tej chwili Szybki Internet Max 10, jednak do tej pory płaciłem za niego 55,90. Na forum wyczytałem, że ludziska płacą po 49,90 (ale to chyba tylko razem z telefonem stacjonarnym). Wydzwaniają do mnie z Netii z przedłużeniem umowy. Proponowali mi abo 49,90 + 3 miesiące za 1 zł.
Czy to dobra oferta czy może mogę się jeszcze "potargować' ?

Generalnie nowy abonent dostaje teraz tablet za 1 pln + netia spot za 29 pln + abo taki jak mi proponują.
Czy jest szansa, żeby wytargać od nich netia spot albo abo 1 pln przez 6 m-cy ?

 #733483  autor: Nikita_Bennet
 18 lip 2014, 15:52
też się zastanawiam czy netia zaproponuje mi coś ciekawego.
Obecnie płacę ~85zł za 10Mbit internet+telefon z 30 minutami na łączach TPSA.
Niby nie wiele ale te 10Mbit jest aż natdto a stacjonarka jest aby był utrzymany numer.

 #733487  autor: pakierhakierxd
 18 lip 2014, 15:59
ja mam za 89,90 -10 mb + telefon 200 minut do wsz.*nawet za granicę !

Pozdrawiam :)

 #733514  autor: Nikita_Bennet
 18 lip 2014, 17:17
wolałbym ciut wolniejszego jeżeli idzie o net i nawet bez minut ale ciut taniej ;)
Oferty dla firm też mogą być.

 #741603  autor: kostykiewicz
 19 sie 2014, 06:55
Ostatnio Pan oferuje przedłużenie umowy na warunkach takich:
Obecnie posiadam abo za 85,90 a w nim 10mega i no limit stacjonarne

Oferuje:
A) 1 mc for free a w nim do 20 mega i no limit wszyscy za 90,90 zł z(45 za tel i za net 45,90)

lub

b) to samo co mam tylko że przez dwa mc internet for free czyli wychodzi jak w pierwszej opcji i do tego telefon for free jakis siemens

Co wy na to?
nic lepszego nie wycisnie się

[ Dodano: 2014-08-20, 16:34 ]
Czas na przeniesienie z Netii do Halonet ok. 2 tyg na odpowiedź o terminei przeniesienia.

Tutaj umieszczam info o rezygnacji jeśli całkowicie chcemy zrezygnować z telefonu bądź Internetu

PDF
Rezygnacja

 #747616  autor: plusik67
 09 wrz 2014, 21:27
Te cwaniaki z Netii już nic nie chcą dawać, Za miesiąc kończę umowę ,płacę 99.90,- a panienka dziś mówi mi ,że w promocji na 12 m-cy mogę zostać z taką samą ofertą a na 24 m-ce też ta sama oferta (,cena) plus zagranica. Mowa o internecie 20MGB i i telefon stacjonarny bez limitu na kraj. To już chyba lepiej nie podpisywać nic ,umowa przedłuży się automatycznie i będzie można poczekać na coś lepszego w co wątpię lub rozwiązać ją w dowolnym momencie. Proszę oświećcie mnie czy dobrze kumam z tym nie przedłużaniem i możliwością rozwiązania umowy bez konsekwencji rozwiązania umowy w dowolnym czasie.
Dziękuję.

 #747619  autor: Razio1
 09 wrz 2014, 21:41
W przypadku LLU (oferta Działu Utrzymania Klienta):
- do 20Mb/s
- 200 minut komórki i stacjonarne
- 2 pierwsze miesiące po 1zl, później 69,99zł
- Netia Spot zostaje
- 24 miesiące

 #747628  autor: pakierhakierxd
 09 wrz 2014, 22:00
Ja jeszcze 20 mcy i przechodzę do Play 50zł/mc bez głupiego telefonu lub kablówka bo nowa ma wejść w 2015 ;) ,10/30zł :]

Pozdrawiam :)

 #747647  autor: kostykiewicz
 09 wrz 2014, 23:17
Akurat jestem po tym wszystkich załatwieniach.

1.Jeśli chcesz przenieść swój numer do HaloNet aby nie stracić numeru najpierw złóż wszelkie papiery tzn zarejestruj się w halonet dokonaj formalności zgodnie z postępowaniem jakie ci wskazują, a następnie po zaakceptowaniu przez netię twojego przeniesienia *otrzymasz od nich i od halonet informacje z netii na komórkę o terminie przeniesienia numeru a z halonet maila że operator pomyślnie rozpatrzył twoje przeniesienie wraz z datą konkretną przeniesienia numeru.

((2))
Jeśli miałeś internet i telefon a przenosisz numer do voipa np. halonet to najpierw załatw papiery z halonet a netią i po wyznaczeniu daty przeniesienia numeru złóż pisemko wypowiedzenia na usługę ADSL

Bo jak przeniesiesz numer i minie ci okres przeniesienia numeru do voipa to internet zostanie doliczając do tego opłatę za utrzymanie łącza ok30 zł


PAMIĘTAJCIE wypowiedzenie listem rejestrowanym poleconym może być ekonomiczny jeśli wam się nie śpieszy.
Poniżej umieszczam informację wzów jak wypowiedzeić umowę zachowaniem terminu wypowiedzenia czyli wtedy kiedy do końca umowy mamy ponad 1,5 miesiąca i nie chcemy korzystać z usługi internetowej na BSA czy LLU będąc z netią.




MIASTO, 21 Wrzesień 2014

Imię i Nazwisko: XXXXXXXX
Adres:
XXXXXXXXX
Nr telefonu: XXXXXXXXX
Pesel: XXXXXXXXXX
Seria i numer dowodu: XXXXXXXX
Nr konta abonenta: XXXXXXXXX
Adres e-mail: XXXXXXXXXXXX
Nr umowy: XXXXX(znajdziecie na umowie bądź w netia online
Nazwa usługi: Internet ADSL



Netia S.A.
Skrytka pocztowa nr 597
40-950 Katowice S105



Rezygnacja z umowy o świadczenie usługi internetowej

Niniejszym oświadczam, iż nie zamierzam kontynuować umowy o świadczenie usługi internetowej ADSL pomiędzy mną a Netia S.A. i wnoszę o jej rozwiązanie wraz z upływem oznaczonego w umowie okresu jej trwania.
Jednocześnie wnioskuję o przysłanie zawiadomienia o terminie rozwiązania umowy na mój adres korespondencyjny listem rejestrowanym, podpisany przez osobę upoważnioną do dokonywania tych czynności oraz przesłanie informacji SMS na numer telefonu XXXXXXXXXXX,


Z poważaniem,


….........................................
(data i podpis)


Pamiętajcie podpis jest konieczny!!!!!!!!! inaczej odmowa i datę z dniem nadania najlepiej.

 #747651  autor: Domi88
 09 wrz 2014, 23:44
Z tym peselem i numerem dowodu osobistego bym nie przesadzal, wystarczy numer abonenta i/lub numer umowy. Sam ostatnio wypowiedziałem umowę Netii. Na szczęście inna firma ciągnie światłowody wiec będzie stabilnie i taniej :-)

 #747660  autor: Sig
 10 wrz 2014, 07:28
plusik67 pisze:Te cwaniaki z Netii już nic nie chcą dawać, Za miesiąc kończę umowę ,płacę 99.90,- a panienka dziś mówi mi ,że w promocji na 12 m-cy mogę zostać z taką samą ofertą a na 24 m-ce też ta sama oferta (,cena) plus zagranica. Mowa o internecie 20MGB i i telefon stacjonarny bez limitu na kraj. To już chyba lepiej nie podpisywać nic ,umowa przedłuży się automatycznie i będzie można poczekać na coś lepszego w co wątpię lub rozwiązać ją w dowolnym momencie. Proszę oświećcie mnie czy dobrze kumam z tym nie przedłużaniem i możliwością rozwiązania umowy bez konsekwencji rozwiązania umowy w dowolnym czasie.
Dziękuję.
Jesteś pewien z tym automatycznym przedłużeniem? Wiem, że w Netii jest niekompetencja i z BOK można usłyszeć różne odpowiedzi na to samo pytanie, ale wydawało mi się, że z automatycznego przedłużania się wycofali. NAwet u osób, które w SWP je miały, ponoć umowy miały same przechodzić na czas nieokreślony. Mnie to jeszcze nie dotyczy, będę się dowiadywał dokłądniej za jakiś rok, ale na razie mam ich odpowiedź na piśmie o tej zmianie. Myślałem, że w końcu poszli po rozum do głowy i zrezgynowali z czegoś, co sprawiało, że ludzie niechętnie z nimi się wiązali. Sam byłem jakieś pół roku na droższej umowie na czas nieokreślony (starej), bo nie mogłem przetrawić automatycznego odnawiania...

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #747677  autor: Micho
 10 wrz 2014, 09:11
Mojemu wujkowi telefonicznie wcisnęli przedłużenie umowy na tel + net 20mb za 120zł (gdzie max. wyciaga 11mb). Miał zrezygnować z netu ale chyba go zakręcili (ma 80 lat) i przedłużył obie usługi. Właśnie skończyłem załatwianie wypowiedzenia umowy na net. Babka dzwoniła by potwierdzić wypowiedzenie i przy okazji była zachęta do odwołania wypowiedzenia :) Proponowała -50zł abonament + 2 miesiące za 1zł :) Podziękowałem i za miesiąc przyjdzie 460zł kary do zapłaty.

Także jak chcecie taniej płacić to wypowiadajcie umowy :)

 #747690  autor: zoltan666
 10 wrz 2014, 10:03
Sig pisze:Jesteś pewien z tym automatycznym przedłużeniem? Wiem, że w Netii jest niekompetencja i z BOK można usłyszeć różne odpowiedzi na to samo pytanie, ale wydawało mi się, że z automatycznego przedłużania się wycofali.
Koledze plusik67 raczej chodzi o przejście umowy na czas nieokreślony, a nie automatyczne przedłuzenie sie umowy (na kolejny okres) skoro rozważa mozliwość jej rozwiązania w dowolnym momencie. Poprostu źle to określił.

plusik67 pisze:Proszę oświećcie mnie czy dobrze kumam z tym nie przedłużaniem i możliwością rozwiązania umowy bez konsekwencji rozwiązania umowy w dowolnym czasie.
Dziękuję.
A to już musisz zobaczyć w warunkach aktualnej umowy, czy po przejściu umowy na czas nieokreślony opłaty pozostana bez zmian, czy moze wzrosną.

 #748441  autor: Nikita_Bennet
 12 wrz 2014, 20:53
Razio1 pisze:W przypadku LLU (oferta Działu Utrzymania Klienta):
- do 20Mb/s
- 200 minut komórki i stacjonarne
- 2 pierwsze miesiące po 1zl, później 69,99zł
- Netia Spot zostaje
- 24 miesiące
A te 200 minut to do wszystkich sieci komórkowych w PL czy do wszystkich za wyjątkiem PLAY, heyah itp?
Pytam bo mi zaproponowali coś podobnego w cenie na którą bym poszedł ale nie lubię zastanawiać się kto ma w jakiej sieci telefon.

 #748543  autor: darkangel
 13 wrz 2014, 04:32
Jeśli te minuty obowiązują też na komórki to do każdej Polskiej sieci, w tym Play i Heyah ;), bo od dawien dawna połączenia do Play kosztują, tyle samo co do innych operatorów.

Jedyny wyjątek to taki, gdzie ktoś ma jakąś starą archiwalną ofertę, i tam można by było spotkać takie przypadki.

 #749048  autor: Golarz Filip
 15 wrz 2014, 15:35
Pytanie do kogoś oblatanego w temacie rozwiązania umowy na telefon stacjonarny dawnego Dialogu teraz Netii: wystarczy pismo na zwykłej kartce A4 z danymi ( nr umowy,imię,nazwisko,usługa którą zamykam ) oraz własnoręcznym podpisem zeskanowane na ich adres mailowy?
Bo na infolinii dwa razy mi wmawiają,że jeśli nie były wyrażane zgody marketingowe czy tym podobne pierdoły,to niekoniecznie takie pismo ktoś może wziąć do realizacji.A już druga z konsultantek wręcz mi wykrzyczała w ucho,że z Dialogiem to już w ogóle bywają problemy.
Będę wdzięczny za informację oraz czy faktycznie są jakieś mega problemy przy zamykaniu usług.

 #749057  autor: Sig
 15 wrz 2014, 15:57
Nie dzwoń do nich. Napisz pytanie przez formularz (przez Netia On-Line). Wtedy jest ślad odpowiedzi i postępuj wedle niej, a najlepiej wyślij listem tradycyjnym (poleconym) i miej spokój. Ewentualnie dopytaj przez formularz. Ich telefoniczna infolinia jest śmiechu warta i odpowiedzi zmieniają się jak w kalejdoskopie.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #749193  autor: robertnik
 15 wrz 2014, 23:23
Jeśli list to tylko za potwierdzeniem odbioru i to tylko i wyłącznie.
Ja swoją własną rezygnację wysłałem jako PDF na adres [email protected], oczywiście po zabawach w programach graficznych z dodaniem zeskanowanego mojego podpisu. Dokładnie tak samo robi Netia, więc uznałem to za stosowne, a rezygnacja została przyjęta.

 #749203  autor: Alabama89
 16 wrz 2014, 02:57
A wiecie może jak otrzymać ofertę z działu utrzymaniowego- ta oferta za 69zl za 20mb i 200min całkiem rozsądna, jak dla mnie przynajmniej :) Chodzi o to czy mam złożyć rezygnację czy przeniesienie do Orange na przykład i wtedy zadzwonią? Wolałbym mimo wszystko u nich zostać( obecny abonament do konca pazdziernika) ale to co mi raz proponowali telefonicznie to oferta z ich strony i nic więcej.

 #749249  autor: Micho
 16 wrz 2014, 09:48
robertnik pisze:Jeśli list to tylko za potwierdzeniem odbioru i to tylko i wyłącznie.
Ja swoją własną rezygnację wysłałem jako PDF na adres [email protected], oczywiście po zabawach w programach graficznych z dodaniem zeskanowanego mojego podpisu. Dokładnie tak samo robi Netia, więc uznałem to za stosowne, a rezygnacja została przyjęta.
Ja zrobiłem tak jak ty, też wysałem na @ tylko że ja wydrukowałem pismo, dałem do podpisu, cyknąłem fotke i dołączyłem do maila jako .jpg i zostało przyjęte bez problemu.


Chodzi o to czy mam złożyć rezygnację czy przeniesienie do Orange na przykład i wtedy zadzwonią?
Złóż rezygnację. Nie wiem jak w Netii ale np. w przypadku złożenia wniosku o przeniesienie w T mobile to już nie dzwonią z ofertą utrzymaniową.
  • Strona 6 z 33
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 33
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 33