DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #745831  autor: anethka
 02 wrz 2014, 20:32
Witam,
poszukuję smartfona zapewniającego m.in. następujące parametry:
- mocna bateria, długo trzymająca
- mocny procesor
- b. dobry aparat min. 12 mpx, stabilizacja, b. dobry autofocus, flesz, b. dobra rozdzielczość, zoom..
- GPS - b dobrze działający
- wbudowana pamięć min 32GB, lub slot na kartę pamięci
- max wysokość ok. 135 mm. generalnie fajnie by było, żeby mieścił się w kieszeni
- fajnie by było gdyby miał: LTE, dual sim

ktoś coś poradzi?
rozważam też podniesienie kwoty, ale niekoniecznie ;)

z góry dzięki za podpowiedzi

 #745841  autor: Maniiiek
 02 wrz 2014, 21:33
anethka pisze:zoom
Jest tylko kilka smartfonów z zoomem i żaden raczej Cię nie zainteresuje. Chyba, że o cyfrowy Ci chodzi?

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #745843  autor: anethka
 02 wrz 2014, 21:40
Maniiiek pisze:
anethka pisze:zoom
Jest tylko kilka smartfonów z zoomem i żaden raczej Cię nie zainteresuje. Chyba, że o cyfrowy Ci chodzi?
tak, tak - cyfrowy :)

 #745844  autor: Maniiiek
 02 wrz 2014, 21:45
Nowy czy używany?

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #745849  autor: anethka
 02 wrz 2014, 22:07
Maniiiek pisze:Nowy czy używany?
wolałabym nowy

 #745851  autor: Maniiiek
 02 wrz 2014, 22:12
Wiesz co.... Nie ma takiego telefonu. Ale jest inna opcja, chociaż nie wiem czy zechcesz się w to bawić: Za 300zł kupujesz LG L40 - najtańszy telefon z Androidem, który da się normalnie obsługiwać. Za pozostałe 500zł Sony Smart-Shot DSC-QX10 - czyli zewnętrzny aparat do telefonu. Działa na BT i można go przyczepić specjalnym uchwytem.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #745856  autor: anethka
 02 wrz 2014, 22:26
Maniiiek pisze:Wiesz co.... Nie ma takiego telefonu. Ale jest inna opcja, chociaż nie wiem czy zechcesz się w to bawić: Za 300zł kupujesz LG L40 - najtańszy telefon z Androidem, który da się normalnie obsługiwać. Za pozostałe 500zł Sony Smart-Shot DSC-QX10 - czyli zewnętrzny aparat do telefonu. Działa na BT i można go przyczepić specjalnym uchwytem.
buszując po necie wpadłam najpierw na sony xperię T
A potem na LG swift G lub G2 mini.

Problem w tym, że to tylko teksty w necie, a nie znam nikogo, co w praktyce coś mógłby mi powiedzieć więcej.

Stąd moje zapytanie tutaj.

Oczywiście za i przeciw w kontekście moich "wymagań" wskazane - zawsze można coś zredukować.

Albo jeszcze jakiś aparacik, na który nie wpadłam?

Nie chcę kombinowania z dwoma sprzętami :(

 #745857  autor: Maniiiek
 02 wrz 2014, 22:27
Za te pieniądze możesz mieć co najwyżej średni aparat a nie b. dobry.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #745858  autor: anethka
 02 wrz 2014, 22:28
hdfunpack dzięki - godne uwagi. tylko to windows phone? jak to działa? sprawnie? jakieś perspektywy w kontekście androida?

[ Dodano: 2014-09-02, 22:29 ]
Maniiiek pisze:Za te pieniądze możesz mieć co najwyżej średni aparat a nie b. dobry.
ok, to zmniejszam do w miarę dobrego :)
Aktualnie mam Nokię N8 - jest optymalna dość (jeśli chodzi o aparat)
Tylko cały sprzęt już pada, wiesza się i generalnie wymiera :/

Ewentualnie jaka kwota byłaby do dopłaty na taki lepsiejszy aparat?
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2014, 22:30 przez anethka, łącznie zmieniany 1 raz.

 #745860  autor: Maniiiek
 02 wrz 2014, 22:30
anethka pisze:sprawnie?
Sprawniej niż Android.
Tyle, że jeszcze tak na dobrą sprawę nie wiadomo jakie zdjęcia one robią - papierek papierkiem ale na jakość przekładają się czynniki nie uwzględnione w specyfikacji. Chociaż jeśli możesz poczekać jakiś czas na testy tych urządzeń to mogą się okazać najlepszym wyborem.

[ Dodano: 2014-09-02, 22:31 ]
anethka pisze:Aktualnie mam Nokię N8 - jest optymalna dość (jeśli chodzi o aparat)
No to kaplica.... Musisz poczekać na recenzje tych Lumii bo nic co mogłoby się równać z N8 za 800zł nie kupisz.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #745861  autor: anethka
 02 wrz 2014, 22:34
Maniiiek pisze:
anethka pisze:sprawnie?
Sprawniej niż Android.
Tyle, że jeszcze tak na dobrą sprawę nie wiadomo jakie zdjęcia one robią - papierek papierkiem ale na jakość przekładają się czynniki nie uwzględnione w specyfikacji. Chociaż jeśli możesz poczekać jakiś czas na testy tych urządzeń to mogą się okazać najlepszym wyborem.

[ Dodano: 2014-09-02, 22:31 ]
anethka pisze:Aktualnie mam Nokię N8 - jest optymalna dość (jeśli chodzi o aparat)
No to kaplica.... Musisz poczekać na recenzje tych Lumii bo nic co mogłoby się równać z N8 za 800zł nie kupisz.
Ok, to wygląda na to, że poczekam...

A te LG co wymieniłam wyżej? (swift g lub g2 mini) - godne uwagi, czy darować sobie?

 #745864  autor: Maniiiek
 02 wrz 2014, 22:38
Daruj sobie. Wymieniłem je bo mają na chwilę obecną najlepsze aparaty w tej kwocie, co nie oznacza wcale że mają dobre aparaty.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #745865  autor: anethka
 02 wrz 2014, 22:40
ok, to bardzo dziękuję

poczekam na testy lumii

dobranoc :)

 #746146  autor: gramacz
 04 wrz 2014, 02:05
zerknij na ZTE Nubia Z7 mini, HUAWEI Honor 3C LTE, Huawei Honor 6 (antutu 40000+) , czy Zopo zp998 LTE
Wydajne telefony z LTE i Dualsim

 #746159  autor: Maniiiek
 04 wrz 2014, 07:50
gramacz - nasz specjalista od telefonów z Chin :-D
Urządzenia są bardzo fajne, problematyczne jest ściągnięcie ich do kraju.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #746317  autor: anethka
 04 wrz 2014, 21:30
gramacz pisze:zerknij na ZTE Nubia Z7 mini, HUAWEI Honor 3C LTE, Huawei Honor 6 (antutu 40000+) , czy Zopo zp998 LTE
Wydajne telefony z LTE i Dualsim
o kurczę, nawet nie wiedziałam o istnieniu takich aparacików!
A co z awaryjnością? Czy sprowadzenie takiego telefonu (sugeruję się wypowiedzią Maniiieka) nie wyklucza mi możliwości ewentualnego serwisu na terenie kraju (nie znam się na tym kompletnie, więc sorki za głupie pytanko)

Z tym LTE i Dualsim to "fajnie by było", ale nie jest mega konieczne... Jakby co ;)

Ps. widziałam specyfikację Lumii 37*. Czy nie uważacie, że aparat główny jest za słaby?
Nigdzie nie mogę znaleźć danych o rozdzielczości...

 #746320  autor: Maniiiek
 04 wrz 2014, 21:37
anethka pisze: Czy sprowadzenie takiego telefonu (sugeruję się wypowiedzią Maniiieka) nie wyklucza mi możliwości ewentualnego serwisu na terenie kraju (nie znam się na tym kompletnie, więc sorki za głupie pytanko)
Na serwis trzeba telefon wysłać do Chin i oczywiście na swój koszt. Co do telefonu: idzie minimum 2 tygodnie i jest spora szansa, że będziesz musiała dopłacić 23% wartości telefonu jako podatek Vat więc lepiej sobie zostawić rezerwę finansową na taką okoliczność. Poza tym z telefonami jak najbardziej wszystko w porządku.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #746371  autor: negra
 05 wrz 2014, 09:13
No nie wszystkie trzeba wysyłać do Chin , na przykład ZOPO ma w Polsce swojego przedstawiciela i sklep w W-wie który sprzedaje smartfony z 2 letnią realizowaną w Polsce gwarancją. Sam posiadam ZOPO ZP 980+ .