DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #745808  autor: maciejmacku
 02 wrz 2014, 18:48
Witam!

Tak jak w temacie, waham się między tymi dwoma telefonami. W LG przemawia do mnie lepszy wyświetlacz, jednak wygląd Acer'a bardziej mi się podoba. Szukam telefonu NOWEGO do 400zł z przesyłką. Ewentualnie jakieś inne propozycje, tylko proszę bez jakiś "noname-ów", marka to marka :) Telefon głównie do dzwonienia i smsowania, przydałby się jednak dobry aparat i wyświetlacz.

Pozdrawiam

 #745809  autor: xxjanosik
 02 wrz 2014, 18:55
Nokia Lumia 520 do 400 zł

 #745810  autor: maciejmacku
 02 wrz 2014, 19:18
Nokia Lumia nie ma lampy błyskowej i myślę, że odpada z tego względu. Proszę o pomoc w wyborze między tymi dwoma telefonami :)

 #745817  autor: KA
 02 wrz 2014, 19:36
Odradzam, ale z dwojga złego już lepiej brać ten L5 II.
Też polecam L520 lub LG L40 - przynajmniej ma szanse jako tako działać z powodu KitKata. W tej cenie nie kupisz telefonu sprawnie działającego i z dobrym aparatem - chyba, że używany.

 #745821  autor: Maniiiek
 02 wrz 2014, 19:58
maciejmacku pisze:Nokia Lumia nie ma lampy błyskowej i myślę, że odpada z tego względu. Proszę o pomoc w wyborze między tymi dwoma telefonami
Lampa błyskowa to jedyne w L5II co działa... A aparat jest marny. Nie wiem skąd się ludziom bierze, że lampa = dobry aparat?

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #745850  autor: KA
 02 wrz 2014, 22:08
... a najczęściej i tak lampę trzeba wyłączyć, żeby błysku na zdjęciu nie było.
Chyba jednak sprawne działanie telefonu w różnych jego aspektach (nawet w wykonywaniu rozmów, co w słabych androidach nie zawsze jest bezproblemowe) jest ważniejsze niż lampa w aparacie?

 #745855  autor: Maniiiek
 02 wrz 2014, 22:22
KA pisze:.. a najczęściej i tak lampę trzeba wyłączyć, żeby błysku na zdjęciu nie było.
Też tego nie łapie. Mimo, że na fotografii znam się jak świnia na gwiazdach to sam doszedłem do tego, że lampa zdjęcia psuje a nie poprawia.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #745870  autor: darase
 02 wrz 2014, 23:11
Lampa psuje zdjęcie? :)
Nie żartujcie :)
Nie zawsze jest potrzebna ale w ciemniejszych pomieszczeniach jest niezbędna :) Lampa powinna "błyskać" dwa razy :) i dopiero za drugim razem zapisane jest zdjęcie.

Lampa w telefonie musi być :)

eCoal i nie ma problemu :-)

 #745875  autor: Maniiiek
 02 wrz 2014, 23:18
darase pisze:Nie zawsze jest potrzebna ale w ciemniejszych pomieszczeniach jest niezbędna
Owszem, ale nie taka jak w telefonie. Wtedy mamy brzydkie zdjęcie z prześwietlonym pierwszym planem. Do zdjęcia trzeba jak do kobiety: z odpowiednim podejściem, delikatnie i z klasą ale stanowczo. Lampę z telefonu można porównać co najwyżej do zagadania z fajfusem na wierzchu :P
Nawet w nocnych zdjęciach lepiej po prostu nastawić dłuższy czas naświetlania jeśli znajdujemy się w miejscu bez ruchomych elementów z jakimiś źródłami światła (np. latarnie).

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #745912  autor: maciejmacku
 03 wrz 2014, 08:38
ej ludziska specjaliści :D poprzedni mój telefon to LG Swift GT 540, więc w sumie którego z tych dwóch bym teraz nie miał, to będzie lepszy od poprzedniego :P chyba jestem za Acer Liquid Z4, lepiej wygląda od LG L5 II, lepszy głośnik i nowszy Android (głośnik w LG Swift GT 540, to jakaś porażka - nie raz nie słyszałem jak dzwonił telefon). Poza tym nie szukam telefonu do miliarda aplikacji i bajerów szmerów, tylko do dzwonienia i żeby jako tako wyglądał :) to co biały Acer może być?

 #745914  autor: KA
 03 wrz 2014, 08:45
Zacznij czytać uważnie:
NIE MOŻE BYĆ ŻADEN ANDROID Z 512MB RAM I ANDROIDEM JELLY BEAN,
bo nawet przy wejściu w kontakty będzie Ci lagował - jak nie od razu, to po 2 tygodniach. O żadnych miliardach aplikacji nie mówimy, tylko o zwykłym codziennym używaniu, które w takim telefonie może być koszmarem.
Dlatego ponawiam: odradzam!
PS do tego ten Acer nie ma autofocusa, a przy tym brak lampy to "pikuś"

 #745924  autor: darase
 03 wrz 2014, 09:37
Poszukaj l70 :)

[ Dodano: 2014-09-03, 10:02 ]
P.S. U mnie w telu nie mam naświetlonych zdjęć, lampa "mruga" dwa razy.
Może w różnych telefonach i aplikacjach różne są efekty :)

Maniiiek Twój tel. do zdjęć nie jest rewelacyjny.

eCoal i nie ma problemu :-)

 #745929  autor: maciejmacku
 03 wrz 2014, 10:08
KA pisze:Zacznij czytać uważnie:
NIE MOŻE BYĆ ŻADEN ANDROID Z 512MB RAM I ANDROIDEM JELLY BEAN,
bo nawet przy wejściu w kontakty będzie Ci lagował - jak nie od razu, to po 2 tygodniach. O żadnych miliardach aplikacji nie mówimy, tylko o zwykłym codziennym używaniu, które w takim telefonie może być koszmarem.
Dlatego ponawiam: odradzam!
PS do tego ten Acer nie ma autofocusa, a przy tym brak lampy to "pikuś"

aż tak źle z tym systemem? To proszę o jakąś inną propozycję do 400zł :) a ten Acer obsługuje Aero2, którego jestem posiadaczem, więc nie ukrywam, że ostro się napaliłem...

 #745931  autor: KA
 03 wrz 2014, 10:30
Napalać się kompletnie nie ma na co.
Były i są propozycje powyżej, choć nowych w tej cenie wiele nie będzie.
Android działa dobrze na urządzeniach z górnej półki, ewentualnie ze średniej z KitKatem (podobno).

 #745969  autor: maciejmacku
 03 wrz 2014, 14:18
a Nokia Lumia 620? Nadaje się?

 #745979  autor: KA
 03 wrz 2014, 14:56
L620 tak, ale trochę stary model i te aukcje do 400zł to raczej wszystko z Chin, czyli zero gwarancji itd.

 #745980  autor: maciejmacku
 03 wrz 2014, 14:59
w lokalnym salonie jest za 499zł nowy, tylko że czarny niestety. A ten Android 4.2.2 we wszystkich telefonach jest tak słaby? Czytałem kilka opinii i podobno Acer jest ok.

 #745991  autor: Maniiiek
 03 wrz 2014, 15:42
maciejmacku pisze:A ten Android 4.2.2 we wszystkich telefonach jest tak słaby?
Skąd. Działa na wielu bardzo ładnie. Taki 3-4 krotnie przekraczających budżet znaczy się.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #745994  autor: maciejmacku
 03 wrz 2014, 16:22
czyli wychodzi na to, że muszę kupić nokię 3310 i nie będzie problemu :)

bo acer ma słaby system i w ogóle jest beznadziejny

a nokia lumia 620 jest starym modelem i ma beznadziejną baterię

:) :) :)

 #745996  autor: Maniiiek
 03 wrz 2014, 16:26
Skoro wszystkie lepsze propozycje z uporem maniaka ignorujesz to faktycznie 3310 to jedyne wyjście

[ Dodano: 2014-09-03, 16:28 ]
darase ale ja opisuję sprawę z punktu widzenia małpki a nie smartfonu. Skoro małpka sobie nie radzi to telefon tym bardziej.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.