DAJ CYNK
  • Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
 #745655  autor: myst223
 02 wrz 2014, 10:42
Witam, jako że jestem nowy na forum chciałem wszystkich bardzo serdecznie powitać ;)

Nie wiem czy umieszczam temat w poprawnym miejscu ale jeśli nie to z góry przepraszam.

Otóż mam problem z moim Overmaxem. Problemy zaczęły się już jakiś czas temu. Jako że pękł mi wyświetlacz (mimo wszystko nadal telefon działął w 100%) postanowiłem bardziej oszczędzać ten telefon. Zatem wyłączyłem go i on sobie leżał nie włączany prawie 3 miesiące (chciałem by był sprawny na studia). Gdy teraz chce go włączyć nie dzieje się nic. Trzymam przycisk który służy do włączenia i nic się nie dzieje. Gdy włączę telefon do ładowarki ekran podświetla się a następnie gaśnie. Podświetla się raz dłużej, raz krócej a potem gaśnie. Nic nie można wtedy wcisnąć ani nic bo najzwyczajniej w świecie nie ma reakcji. Jedyne co mogę to przytrzymując przycisk głośności - ale to tylko gdy mam podpiętą ładowarke wejść w takie menu gdzie w którym pisze :
Select bot mode i mam opcje :

Recovery Mode
Fastboot Mode
Normal Boot.

Moge kierować strzałką w górę i dół, lecz gdy wybiore obojętnie którą opcje telefon przybiera czarny ekran i znów się podświetla jak wcześniej. Nie mogę go również podłączyć do komputera. Podłączony telefon podświetla się jak przy ladowaniu, nie działa przycisk włącz ani nic a komputer wykrywa sprzęt a następnie wydaje dźwięk jakby urządzenie się rozłączyło. I tak w kółko.

Ktoś wie co mogę z tym zrobić? Wiem że ten telefon jest jaki jest, ale bardzo zależy mi na tym by był sprawny. Dodam że jestem totalnie zielony w sprawie telefonów z androidem.

Dziękuje z góry za pomoc i pozdrawiam :)

 #745663  autor: Niezgodna7
 02 wrz 2014, 11:16
Pytanie:
Przed rozbiciem wyświetlacza - czy go kiedyś już wyłączałeś? I startował normalnie?
*
Jak teraz jest wyłączony, podłączyłeś ładowarkę - czy się ładuje? Tzn.czy ładowarka robi się ciepła? Czy raczej lodowata?

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #745692  autor: myst223
 02 wrz 2014, 12:38
Przed rozbiciem wyświetlacza działał normalnie - włączałem go i wyłączałem bez problemu (użytkowałem go bez problemu od stycznia do maja - wtedy pękł). Zaraz po rozbiciu również działał. Mogłem słuchać muzyki, robić zdjęcia, grać w gry czy oglądać filmiki na yt - gdy jednak to robiłem w trybie pełnoekranowym widać było na obrazie takie kwadraty w innych kolorach - jednak było ich zaledwie kilka. Problem zaczął się po tym długim wyłączeniu na 3 miesiące.

Ładowarka robi się ciepła :)

 #745698  autor: Niezgodna7
 02 wrz 2014, 13:04
Ciepła? To naładuj go do pełna, nie wiem, 2 godziny..? Sprawdź kiedy znów chłodna, odłącz.
PS. Zapewne wtedy trzeba będzie zrobić hard restet, ale o tym powiedzą inni - jak/itd.

 #745718  autor: myst223
 02 wrz 2014, 13:58
Zrobiłem tak jak mówisz. Jako że ładuje już telefon pewien czas ładowarka już jest chłodna, dalej nie moge go włączyć ani nic. Co teraz mam robić?

Z góry dziękuje za pomoc; )

 #745802  autor: myst223
 02 wrz 2014, 18:26
Nie pojawia się ani menu, ani nic innego. Wciskam power a telefon nie reaguje. Nie mogę też włączyć tego menu w telefonie gdy nie jest podłączony do ładowarki mimo iż telefon jest w pełni naładowany.

Tak, gdy włącze już te menu to moge poruszać kursorem, lecz gdy coś wybiorę menu znika i znów ekran podświetla sie i gaśnie w kółko.

Szukałem w internecie jak zrobić factory reset ale wszędzie pisze że muszę do tego móc włączyć telefon. A przecież on się nie włącza :smt010

Ma ktoś pomysł co moge zrobić? :smt010