DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #745694  autor: Qkiz
 02 wrz 2014, 12:45
Witam serdecznie!:)

Otóż nadszedł czas na zakup nowego telefonu lecz niestety nie nadążam za telefonicznymi trendami dlatego proszę Was o pomoc. Posłużę się tematem przypiętym przez Administratora w tym dziale aby lepiej sprecyzować jaki telefon sobie wymarzyłem ;D

- Wymagania odnośnie telefonu - Zależy mi na dobrej żywotności baterii ponieważ codzienne ładowanie i ciągły stres czy telefon nie rozładuje mi się "w terenie" mnie męczy. Chciałbym mieć aparat lepszy niż 3 megapiksele, zależy mi na takim aparacie którym będę mógł zrobić w miarę dobrej jakości zdjęcie lub nagrać video przy niespodziewanej okazji (narodziny dziecka czy szwagier tańczący na stole na zjeździe rodzinnym). Możliwość odtwarzania MP3 w jakości nie kaleczącej uszu też jest niezbędnym wymogiem jako, że muzyczny ze mnie chłopak i często mam słuchawki w uszach. Byłoby wyśmienicie gdyby telefon był dotykowy. Być może moje wymagania są zbyt wygórowane jak na gotówkę, którą dysponuję lecz może gdzieś tam istnieje taki model telefonu, który został zaprojektowany dla mnie? ;D
- Preferencje odnośnie marki - Żadne ;D
- Miejsce zakupu -Jako, że telefon chcę nowy i z gwarancją, cudownie byłoby kupić u operatora lub w sklepie "na miejscu" aby w razie awarii można było szybko telefon oddać do serwisu a nie wysyłać gdzieś daleko.
- Kwota przeznaczona na zakup - Jak w temacie - 500zł
- Telefony brane pod uwagę - Byłem dzisiaj w salonie play i polecono mi następujące modele: Motorola MOTO G, HTC Desire 310, Samsung s7580 Galaxy Trend Plus, LG Swift L5 II. Jednak poczytałem opinie na temat tych telefonów i trochę się zniechęciłem więc tymi modelami się nie sugeruję (zwłaszcza Motorolą i HTC, które kosztują 600+).
- Posiadany wcześniej telefon - Podróba Samsunga Galaxy S2, który padł po 1,5 miesiąca użytkowania ;D Jednak ten telefon dał mi pogląd na to, czego oczekuję w telefonie a co jest mi zbędne. Nie korzystałem z internetu zbyt często więc nowy telefon nie musi obsługiwać dziesięciu zakładek z youtube, fejsa i pudelka jednocześnie. Również nie grałem w super wymagające gry na telefonie jednak aplikacje typu "sprawdź mi nocny do domu" jak najbardziej są pożądane. Uważam również, że ten Samsung S2 był dla mnie za duży więc byłoby miło gdyby nowy telefon był troszkę mniejszy;)

Będę wdzięczny za sugestię i pomoc!:)

 #745703  autor: Maniiiek
 02 wrz 2014, 13:29
Qkiz pisze:Posłużę się tematem przypiętym przez Administratora w tym dziale aby lepiej sprecyzować jaki telefon sobie wymarzyłem ;D
Brawo! Ludzie często pytają "jaki wybrać" i nie podają szczegółów. Był nawet jeden burak co mnie zwyzywał jak kulturalnie o szczegóły zapytałem.
Qkiz pisze:lub nagrać video przy niespodziewanej okazji (narodziny dziecka czy szwagier tańczący na stole na zjeździe rodzinnym)
Nie oczekuj zbyt wiele. Najprawdopodobniej dziecka od wyrostka robaczkowego nie odróżnisz a w opowieściach szwagra będziesz mógł zamieniać na każdego innego członka rodziny, nawet płci przeciwnej i nikt różnicy nie zauważy :P Oczywiście żartuję, aż tak źle nie będzie ale cudów nie ma.
Qkiz pisze:Byłoby wyśmienicie gdyby telefon był dotykowy.
To dobrze. Bo jakby nie był to ciężko byłoby coś znaleźć. Już takich nie produkują :cry:
Qkiz pisze:Motorola MOTO G
Aparat paskudne zdjęcia robi. Poza tym cud, miód i orzeszki.
Qkiz pisze:HTC Desire 310
Nie znam go zbyt dobrze, to się nie wypowiem, ale na papierku tak sobie wygląda.
Qkiz pisze:Samsung s7580 Galaxy Trend Plus,
Samsungi, które nie są "S-ką" (S mini to nie S!) trzeba omijać szerokim łukiem.
Qkiz pisze:LG Swift L5 II
Udawajmy, że tej propozycji nie było, ok? Jego jedyną zaletą jest to, że ma latarkę. Reszta to wady.
No to w sumie tak:
Chyba najlepszy aparat w tym przedziale ma Lumia 625 - do tego działa niezwykle płynnie. Niestety, jak to Lumia gra przeciętnie a i są opinie (wg mnie krzywdzące!), że uszy to ona kaleczy.
LG L70 lub LG L65 - robią gorsze zdjęcia jak na moje oko, ale nie ma tragedii, a ja wiem co to tragedia. Mam długą tradycję marnych aparatów w smartfonach, poza niechlubnym wyjątkiem - N95. Za to muzycznie są znośne. W sumie to urządzenia dla mniej wymagających użytkowników, które mogą coś zaoferować multimedialnie.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #745940  autor: Qkiz
 03 wrz 2014, 11:46
Maniiiek pisze:Samsungi, które nie są "S-ką" (S mini to nie S!) trzeba omijać szerokim łukiem.
To ten Samsung s7580 nie jest Ską? Przecież ma 's' w nazwie modelu ;D

Co do aparatu - chcę jedynie aby to było coś lepszego niż 2 megapiksele w mojej Nokii Xpress Music :D Chciałem tym zrobić zdjęcie kodu IMEI spod baterii to skończyło się na tym, że musiałem pożyczać aparat od kumpla bo Nokia nie łapała ostrości z bliska.

A jak sprawa wygląda z baterią w telefonach, które zaproponowałeś?:)

 #745944  autor: hdfunpack
 03 wrz 2014, 12:03
Lumia 625 ma dobrą baterię 2000 mAh. Jeżeli weźmiesz windows phone, to spodziewaj się płynności użytkowania, a także słabej jakości dźwięku na słuchawkach(przynajmniej w lumiach).

 #745990  autor: Maniiiek
 03 wrz 2014, 15:34
Qkiz pisze:Co do aparatu - chcę jedynie aby to było coś lepszego niż 2 megapiksele w mojej Nokii Xpress Music Chciałem tym zrobić zdjęcie kodu IMEI spod baterii to skończyło się na tym, że musiałem pożyczać aparat od kumpla bo Nokia nie łapała ostrości z bliska.
Aaaa..... to w takim razie Moto G będzie najlepsza. Tylko musisz się w EQ pobawić i wyłączyć opcję "polepszania" bo domyślne tryby dźwięku są straszne. Pierwsze wrażenie - negatywne a po zabawie zaczął grać całkiem fajnie. A bateria nawet do 3-4 dni potrafi w nim trzymać.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #746153  autor: Optek
 04 wrz 2014, 06:15
Ewentualnie ten Alcatel:
http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/6179426
Niby jest to stary model ale moim zdaniem zasługuje na uwagę ponieważ jest bardzo dobrze wykonany , w dobrej cenie masz niezły aparat 8 mpix, który robi dobre zdjęcia , wyświetlacz również świetny
Na niczym dosłownie się nie tnie.
Pamięć wewnętrzna spora - 16 gb

 #746191  autor: Qkiz
 04 wrz 2014, 11:24
Bardzo dziękuję za odpowiedzi!:)

Zainteresował mnie ten LG L70, znalazłem go w jakimś sklepie w Krakowie. Alcatel z racji tego, że jest trochę mniejszy przypomniał mi, że mój poprzedni "Samsung S2" był dla mnie za duży a LG L70 jak i Lumia są podobnych wymiarów. Stąd moje pytanie (wiem, wybrzydzam :D ) - czy przychodzą Wam do głowy modele telefonów trochę mniejszych? Bardziej poręcznych?

 #746192  autor: Maniiiek
 04 wrz 2014, 11:28
Lumia 520 jest bardzo poręczna, ale muzycznie nadal słabo.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.