DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #744911  autor: Jarzynaa
 30 sie 2014, 19:03
Mam pytanie odnośnie nowego telefonu. Tak jak w temacie mam 1500 zł i zależy mi na smartfonie typowo do gier. Wiadomo powinien mieć 1/2 GB RAM-u, dobry procek i miejsce na kartę SD 64 GB bo taką posiadam. Aparat obojętnie bo nie używam w telefonie. Muzyka raczej też nie, bo mam MP4. Także tylko gry bym na nim miał.

A druga sprawa to mam pytanie. Co mi powiecie na temat telefonie Alcatel One Touch Idol 2 mini S? Słyszałem, że ma dobre opinie, ale czy spełni moje wyżej wymienione wymagania?
Czekam na solucie i podpowiedzi :)
Pozdrawiam ; ]

 #744916  autor: hdfunpack
 30 sie 2014, 19:17
Zobacz sobie Sony Xperia Z1 Compact.

 #745083  autor: xxjanosik
 31 sie 2014, 14:44
Ten alcatel jest słaby. Sądze że za taką cene możesz wziąść Xperie Z1 Compact
Albo LG G2

 #745466  autor: Jarzynaa
 01 wrz 2014, 17:48
A na zwykłą Z1 starczy mi te 1500 zł? I czym w ogóle różni się Compakt od tej tradycyjnej Z1? ; ]
PS: Zaznaczam, że nowy tel mnie interesuje ; )

 #745477  autor: tk925
 01 wrz 2014, 18:26
Jarzynaa pisze:A na zwykłą Z1 starczy mi te 1500 zł? I czym w ogóle różni się Compakt od tej tradycyjnej Z1? ; ]
PS: Zaznaczam, że nowy tel mnie interesuje ; )
Z1 compact to mniejsza wersja Z1, różni się wielkością, ma ekran 4,3 o rozdzielczości 720 x 1280 , Z1 ma 5' FHD, procesor taki sam, dokładniejsze porównanie tutaj zobaczysz
http://www.telepolis.pl/telefony/sony-x ... ,2407.html
http://www.telepolis.pl/telefony/sony-x ... ,2455.html
Na allegro powinieneś znaleźć Z1 w takiej cenie, różnica to czy preferujesz większy czy mniejszy ekran, do gier pewnie lepszy większy, tak samo do internetu.

Druga sprawa jak masz 1500 to nie pchaj się w Alcatela, dodatkowo możesz celować też w LG G2, Nexus 5.

 #745498  autor: Jarzynaa
 01 wrz 2014, 19:23
Szkoda, że Z1 Compact ma tylko 2300 mAh baterię jak na 4,3 cala wyświetlacz. Chyba G2 będzie lepsza podejrzewam ; ]

 #745597  autor: Olmo
 02 wrz 2014, 00:36
Bateria Z1C i G2 jest porównywalna jeśli chodzi o żywotność.

 #745609  autor: Optek
 02 wrz 2014, 06:00
Autor ma sporo kasy. Przy tych funduszach to poszukałbym na aukcjach Lg G3:
http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/10506828
Zresztą staniało w ostatnim czasie znacznie i w sklepach można je kupić już w cenie 1699 zł. Od czasu kiedy weszło do oferty operatorów ludzie sprzedają je o wiele taniej.
Sam telefon naprawdę fajny.
Kartę pamięci zawsze sobie dokupisz.

 #745618  autor: user_delete34
 02 wrz 2014, 08:13
Jarzynaa pisze:Szkoda, że Z1 Compact ma tylko 2300 mAh baterię jak na 4,3 cala wyświetlacz.
Specjalnie się nie orientuję w bateriach innych modeli, ale ten posiadam i przy bardzo intensywnym użytkowaniu (aparat) do wieczora starczy. Przy normalnym, z ciągle włączonym (także w uśpieniu) WiFi oraz danymi 3G, często także BT oraz bez oszczędzania końcówki baterii - daje radę 3 dni. Lekko oszczędzając, 4 dni nie są żadnym problemem. Jeżeli tutaj ktoś narzeka na baterię, powinien spróbować np. Lumii 710.