DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #745166  autor: Kamg
 31 sie 2014, 18:07
Witam, szukam dla siebie telefonu i zastanawiam się, co wybrać. Jak na chwilę obecną najbardziej przemawia do mnie LG G2 Mini, ale najpierw chcę się dowiedzieć, czy nie znajdę czegoś lepszego. Wspomniany telefon na allegro można znaleźć już od ok. 670 zł. Na początku myślałem, czy nie kupić może Samsunga Galaxy S3 LTE, który jest droższy, i na którego musiałbym trochę dozbierać, ale nie wiem też, czy taki drogi telefon jest mi potrzebny, dlatego wypiszę tutaj moje oczekiwania odnośnie telefonu.

-Przede wszystkim brak ścinek w menu i ogólnie w systemie.

-Koniecznie Android, nic innego mnie nie interesuje

-Aparat powinien być dosyć dobry. Rozumiem, że w tym zakresie cenowym nic mi d@@y nie urwie, ale żeby filmy się nadawały do pokazania ludziom.

-Wydajność w grach nie jest jakimś mega priorytetem, ale dobrze by było, gdyby telefon odpalił GTA: SA chociażby i na niskich ustawieniach, ale w miarę płynnie. I tu pojawia się mały problem, bo na Youtube widziałem, że GTA potrafi nieźle ciąć na G2 Mini, przeczytałem gdzieś natomiast, że po godzinie grania lagi się uspokajają - miło byłoby, gdyby ktoś coś powiedział na ten temat.

-Jeśli chodzi o GPS, to również nie musi być dokładny do 1cm, ale chciałbym, żeby gra Ingress, wykorzystująca Mapy Google jakoś przyzwoicie działała.

-Poza tym lubię bajery. Coś takiego, jak używanie telefonu jako pilota do telewizora, czy pukanie w ekran by go odblokować strasznie mnie jara. Ogólnie chodzi o to, żebym mógł się telefonem pobawić.

Zastanawiałem się również nad Motorolą Moto G, jednak odrzuca mnie aparat 5 Mpx, czyli taki sam jak mam w moim obecnym Galaxy S Plus i z którego nie jestem zbyt zadowolony.

Obecnie moim faworytem jest G2 Mini, na drugim miejscu stoi L90, który teoretycznie "wnętrzności" ma takie same, jednak zachwyciły mnie przyciski na ekranie w G2 Mini, między innymi dlatego, że można ustawić przycisk Wstecz na prawą stronę, czyli tak, jak zostałem przyzwyczajony przez Samsunga.
Jeśli macie jakieś propozycje innych telefonów, chętnie wysłucham.

 #745206  autor: tamarind17
 31 sie 2014, 20:33
nie zakładam nowego tematu bo w sumie mam podobne wymagania i jak na razie moi faworyci to kolejno: L90, Moto G, LG L9 II.

Dla mnie ważną sprawą będzie GPS, dużo biegam i chciałbym aby nie było problemów z aplikacjami np. endomondo, ale także żeby nie zabłądzić w czasie jazdy w nieznane ;)

Już prawie się zdecydowałem na L90 ale właśnie GPS tam średnio chodzi podobno. Mam pytanie czy ktoś ma telefon, który można kupić za ok. 700-800zł i korzysta z GPSa?
I co może o tym powiedzieć

 #745269  autor: Maniiiek
 01 wrz 2014, 07:17
Kamg no to bierz G2 mini. Zdjęcia z Moto G wstyd komukolwiek pokazać.
tamarind17, mam Moto G i GPS działa świetnie.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #745273  autor: dan7
 01 wrz 2014, 07:30
Kamg - ty już wybrałeś. Wiesz czego chcesz. Za tą cenę to się nawet nie zastanawiaj - Lg g2 mini.

Sok przecierowy z Orange, Play, Virgin i T-Mobile

 #745293  autor: Wiksa11
 01 wrz 2014, 09:05
Już ponad tydzień intensywnie korzystam z G2 mini i na prawdę telefon sprawuje się bez zarzutów. Jedynie "pukanie w ekran by go odblokować" coś niezbyt mi działa, być może coś w ustawieniach przestawiłem. Co do gier: Fifa 14 bez najmniejszego zacięcia chodzi, lecz zżera sporo baterii ;) aparat jest dość dobry, można mieć jedynie zastrzeżenia do zdjęć wykonywanych wieczorem/nocą.
Polecam :)

Orange - sieć Januszy.

 #745306  autor: Eugeniusz_BliHASZZZ
 01 wrz 2014, 10:19
podepne sie do tematu,wymiana L70 na Galaxy Core LTE. Na tak czy dac se siana?

 #745312  autor: Maniiiek
 01 wrz 2014, 10:38
Daj se siana. Galaxy Core LTE niby ma mocniejsze podzespoły, ale ma lagwiza przez co działa gorzej. A raczej po miesiącu będzie działał gorzej bo na razie może się wydawać znacznie szybszy.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #745331  autor: Kamg
 01 wrz 2014, 12:01
Dobra, dzięki wielkie za odpowiedzi.
Szczerze mówiąc to chyba mi nawet ulżyło, że nie będę miał za tą cenę nic lepszego, bo muszę przyznać że w G2 Mini się po prostu zakochałem :)