DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #744504  autor: adam392
 28 sie 2014, 22:53
Witam serdecznie. Nadszedł ten czas, aby w końcu zmienić swój leciwy telefon na coś nowszego, a dzięki małemu nadmiaru gotówki jest okazja do realizacji tego celu.

Mówiąc wprost. Telefon służy mi głównie do dzwonienia, pisania SMSów, słuchania muzyki, przeglądaniu internetu, czasami zrobienia jakiegoś zdjęcia, granie sporadycznie.

Telefon przede wszystkim powinien być wytrzymały, żeby wytrzymał spokojnie dwuletnie użytkowanie. Bardzo cenię sobie płynność działania, dlatego jestem sceptycznie nastawiony do androida, choć wiem, że daje spore możliwości. Aparat powinien robić dobrej jakości zdjęcia (nie muszą być najlepsze).
Odnośnie pracy na jednym ładowaniu. Jeden dzień przy dość intensywnym użytkowaniu smartfon musi wytrzymać.

Zastanawiam się nad :
- BB Z10 (jednakże bateria nie wygląda zbyt optymistycznie, ale cena jak najbardziej)
- BB Z30 (czy opłaca się wydać 600zł więcej za troszkę lepszą specyfikację od BB Z10?)
- iPhone 5 (5s za drogi. Słyszałem również o słabym lakierze w czarnej wersji)

Budżet to +/- 1500zł.

Proszę o wasze rady oraz propozycje innych smartfonów.

Pozdrawiam, Adam :)

 #744512  autor: xxjanosik
 28 sie 2014, 23:31
LG G2 :)

 #744533  autor: tk925
 29 sie 2014, 07:53
Jak ma być płynność, solidnie wykonany na dwa lata, jesteś sceptycznie nastawiony do androida to może zobacz Lumia 930, można już + - w takiej cenie znaleźć na allegro.

 #744549  autor: KA
 29 sie 2014, 09:27
Systemami:
1. Lumia 930 (do 1500 z prawdziwą/uczciwą gwar nie znajdziesz). więc może L925
2. BB Z30 (Z10 ma malutki ekran 4.2")
3. LG L2 (z androida ideałem byłby Note3, ale w tej cenie znów albo używany, albo niby-gwarancja - chyba, że Note3 Neo)

 #744554  autor: Invi.
 29 sie 2014, 09:54
Mam z10. Owszem ekran niewielki, ale idealny do sterowania gestem. System bardzo płyny, posiada wszystko, co potrzebne. W tej kasie nie kupisz nic, co będzie działało sprawniej. Ogólnie polecam, chociaż gdybym wybierał jeszcze raz to chyba skusiłbym się na z30. Głównie ze względu na wielkość ekranu.
Odnośnie baterii to oczywiście zależy od użytkowania;P Rano odłączam od ładowarki, synchronizacja 2 skrzynek i fb, pół godziny rozmów dziennie, kilka sms i wieczorem ~50%. Mam również służbowy tel, także bateria jest dla mnie wystarczająca.
Na bbforum masz kilkudziesięciostronowy wątek o baterii;P
Ale jeśli zdecydujesz się na z10, to nie kup przypadkiem stl-1

 #745192  autor: adam392
 31 sie 2014, 19:33
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Zaciekawił mnie jeszcze HTC One m8 ze względu na mocną specyfikację i jakość wykonania. Czytałem o nim dość dobre opinie. Na chwilę obecną mam dwa typy. Z30 i HTC one m8

[ Dodano: 2014-08-31, 19:45 ]
Jeszcze LG G3 mnie zainteresował, jest tańszy od HTC, ale nie wiem czy nie za bardzo plastikowy :D