DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #743471  autor: mat356
 25 sie 2014, 16:18
Witam. Stoję przed wyborem nowego telefonu, używałem xperie neo następnie sgs2.
Bardziej skłaniam sie ku samsungowi ponieważ podobają sie mi ich wyświetlacze oraz oprogramowanie dedykowane dla Note wraz z rysikiem. Za Xperia stoi lepsze wykonanie ze szkła oraz lepszy aparat. Proszę o porównanie tych telefonów, interesuje mnie wasza opinia o ekranach, jakości głośniczka, oprogramowania, wydajności.
Pozdrawiam.

 #743595  autor: vonski
 25 sie 2014, 22:34
mat356 pisze:Za Xperia stoi lepsze wykonanie ze szkła
Ale też większa podatność na urazy podczas upadku... coś za coś...
mat356 pisze: Lepszy aparat
lepszy powiadasz... Mam Note3, Z2 dostałem do testów i pisałem recenzję. Nie uważam, że aparat w Xperii jest lepszy.
mat356 pisze:interesuje mnie wasza opinia o ekranach
Oba świetne. Z2 to w końcu IPS, i to jeden z lepszych na rynku, Note3 to rewelacyjny AMOLED, do czasu premiery S5 również najlepszy w swojej kategorii.
mat356 pisze:jakości głośniczka
Note ma porządne mono, Xperia średnie stereo. Ja używam głośnika do dzwonków, więc wiele więcej nie podpowiem. Note jest głośniejszy.
mat356 pisze:oprogramowania
Punkt dla Sony. Soft Samsunga ciągle ma tendencje do lekkich lagów i zamulania, choć w Note jest to chyba najmniej odczuwalne. Za to Samsung oferuje kupę ciekawego oprogramowania dla rysika.
mat356 pisze:wydajności
Jak wyżej. Benchmarkami sobie głowy nie zawracam. Ze swojego Note wywaliłem fabryczny soft po 2 godzinach, więc nie wiem jak to tam teraz wygląda.

Powiem tam: miałem Note kiedy przyszła do mnie Xperia i chodziła mi po głowie wymiana na Sony. Po 3 tygodniach z Z2 zmieniłem zdanie i N3 został. Za ekran, gabaryty (praktycznie te same przy większym wyświetlaczu), za genialny rysik. Takie jest moje zdanie.

 #743613  autor: xxjanosik
 25 sie 2014, 23:36
Xperia Z2

 #743751  autor: mat356
 26 sie 2014, 16:06
No to widzę że za Sony jest tylko jeden plus brak lagow ale kosztem ubogiego oprogramowania.Bardziej bylem przekonany za Note3 i chyba tak zostanie ponieważ nie widzę innych telefonów dla mnie, Sgs5 jakos do mnie tak nie przemawia ale może ktos wypowiedziec sie o nim porównując go z N3?

 #743796  autor: vonski
 26 sie 2014, 18:31
S5 ma jeszcze lepszy ekran, jest wodoszczelny, a aparat robi najlepsze zdjęcia spośród androidowych urządzeń. Minusem jest mniejsza w stosunku do Note pamięć (ROM i RAM).
Mimo fali krytyki S5 to ciągle kawał dobrego sprzętu, szczególnie dla tych którzy nie wpadają w aluminiowy onanizm nad obudowami telefonów.

 #743813  autor: hath
 26 sie 2014, 19:25
Za samsungami przemawia również dłuższe wsparcie producenta jeśli chodzi o aktualizacje.
Sony raczej nie słynie z długiego wsparcia swoich smartphone'ow, a samsung wręcz przeciwnie. Nawet "wiekowy" galaxy S2 otrzymał aktualizacje do KitKata.

Co do wyświetlaczy to kwestia indywidualnych preferencji. Osobiście wybrałbym amoleda, co nie znaczy wcale, że ips od sony jest gorszy.

 #743819  autor: tk925
 26 sie 2014, 19:39
hath pisze: nawet "wiekowy" galaxy S2 otrzymał aktualizacje do KitKata.
No o oficjalnej aktualizacji raczej nie słyszałem dla tego modelu.
Przyzwyczaiłeś się do Samsunga, odpowiada Ci oprogramowanie, touch wizz to tylko Note 3.

 #743833  autor: hath
 26 sie 2014, 20:11
tk925 pisze:
hath pisze: nawet "wiekowy" galaxy S2 otrzymał aktualizacje do KitKata.
No o oficjalnej aktualizacji raczej nie słyszałem dla tego modelu.
Przyzwyczaiłeś się do Samsunga, odpowiada Ci oprogramowanie, touch wizz to tylko Note 3.
Chodziło oczywiście o Jelly Bean :)

 #743847  autor: mat356
 26 sie 2014, 20:53
Będę polować na Note3, zamierzam go kupic po premierze Note4. Ostatnie moje pytanie czy polecacie jakeis etui na ten telefon? Flip cover od samsunga wygląda ciekawie.

 #743963  autor: vonski
 27 sie 2014, 09:20
Note jest pierwszym telefonem od dawna, którego nie noszę w żadnym etui. Faktura tylnej klapki sprawia, że można go kłaść gdzie się chce i nic się nie rysuje.
Mój po pół roku jest w stanie idealnym nie licząc jednej ryski na tyle po rzucie moim telefonem przez kochaną małżonkę :?

 #743987  autor: mat356
 27 sie 2014, 10:42
Nie dobra małżonka:D
Co powiesz o ramce tego telefonu? Myślałem ze jest podatna na zbieranie rys.

 #744054  autor: vonski
 27 sie 2014, 14:25
Pół roku w kieszeni (choć zazwyczaj bez innych dodatków) i wygląda jak nowa- zero rys, odprysków itd.

 #744061  autor: chris77
 27 sie 2014, 14:45
A może xperia z ultra? Nie wiem jak się ma sprawa z baterią w tym modelu, może ktoś go użytkuje na co dzień?

 #744097  autor: hath
 27 sie 2014, 17:04
vonski pisze:Pół roku w kieszeni (choć zazwyczaj bez innych dodatków) i wygląda jak nowa- zero rys, odprysków itd.
Po tym co napisałeś to kompletnie nie wiem skąd u ludzi pojawia się zachwyt nad metalowymi obudowami :)

@chris77, xperia z ultra to telefon o kilka klas niższy od note czy z2

 #744199  autor: vonski
 27 sie 2014, 22:16
Z Ultra to nie telefon :)
Bateria słaba, aparat tragiczny, reszta ok, jeśli ktoś chce mieć tablet z funkcją dzwonienia.
Po tym co napisałeś to kompletnie nie wiem skąd u ludzi pojawia się zachwyt nad metalowymi obudowami
Bo metal/aluminium i szkło wyglądają po prostu bardziej elegancko i prestiżowo. Niestety coś za coś - ostatnio miałem w rękach czarną Z1 Compact kolegi po upadku na asfalt: wyglądała tragicznie, spod anodyzowanej warstwy ciemnego aluminium wyłaziły jasno srebrne rysy i zadziory. I nic się już z tym nie da zrobić.

 #744330  autor: mat356
 28 sie 2014, 13:25
Widze że narazie odradzacie etui wiec zakupie N3 a zobaczę później co z tym etui. Dzieki za pomoc

[ Dodano: 2014-08-28, 16:52 ]
A używasz jakiejś foli czy tez nie?