DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 29 z 37
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 37

 #742983  autor: ahmed
 23 sie 2014, 22:11
asystolia pisze:
ahmed pisze: Nieprawda tez jest ze mozna przenieść numer po braku akceptacji zmian. Jest on bowiem zablokowany i żaden operator nie przejmie numeru niezależnie od zapłaty kary bądź nie. Pi prostu numer jest niedostępny
Nieprawda. Ja jestem w trakcie przenoszenia numeru, dostałam też potwierdzenie zgody operatora (czyli T-mobile) na przeniesienie. Czekam tylko do końca kolejnego okresu rozliczeniowego.
tak jak napisałem do czasu rozwiązania umowy czyli do końca okresu rozliczeniowego we wrześniu nie zwolnią numeru. Gdybym przenosił numer w normalnym przypadku czyli gdyby kończyła mi sie standardowo umowa przeniesienie nastąpiłoby w trakcie okresu z kara lub bez. W przypadku braku akceptacji podwyżki 5zl trzeba poczekać aż numer przejdzie na prepaid. Do przedmówcy: mi tez proponowali 159zl wiec masz 2 możliwości 5 zł albo wypowiedzieć albo przejść na Jump ale na 2 lata od dzis. To co ci proponują jest do końca obecnej umowy ale tylko głupek na to pójdzie.

 #743002  autor: henn
 24 sie 2014, 00:16
pulp pisze:http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,165 ... prace.html

To tłumaczy podwyżki. Prezes boi się o swój stołek...

Pzdr
spoko, k***s dostanie taka odprawe ze my wszyscy razem bysmy musieli na to pracowac 200lat

T-mobile straci? nie sadze, 2% rozwiaze umowe, 5% zostanie przy swoim abo, a reszte doplaci 5zl bo albo ma gdzies pare zlotych w ta czy w tamta albo niedoczyta pisma...

 #743168  autor: delKichote
 24 sie 2014, 18:04
epingle pisze:Wysłałam im skan z moim odręcznym podpisem.
Dzięki.
Jeszcze jedna kwestia: na jaki adres e-mail? [email protected]?

 #743232  autor: thonka
 24 sie 2014, 21:06
henn, Rakowski ma kontrakt jakoś do końca roku więc odprawy nie dostanie. Po prostu nie przedłużą z nim umowy.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #743282  autor: epingle
 25 sie 2014, 07:06
delKichote, tak, dokładnie na ten :)

 #743427  autor: user_delete21
 25 sie 2014, 14:59
ahmed pisze:tak jak napisałem do czasu rozwiązania umowy czyli do końca okresu rozliczeniowego we wrześniu nie zwolnią numeru. Gdybym przenosił numer w normalnym przypadku czyli gdyby kończyła mi sie standardowo umowa przeniesienie nastąpiłoby w trakcie okresu z kara lub bez. W przypadku braku akceptacji podwyżki 5zl trzeba poczekać aż numer przejdzie na prepaid.
Bo aby takie przeniesienie mogło dojść do skutku należy wypowiadać numer jednocześnie z rozpoczęciem procedury MNP bez pełnomocnictwa. W przeciwnym wypadku będzie faktycznie tak, że zlecenie MNP nie przejdzie przed faktycznym rozwiązaniem umowy.

 #743469  autor: Pablo-1986
 25 sie 2014, 16:13
No i oferty o której pisałem z Nokią 515 dual sim nie zrealizowałem. Babka z SUK powiedziała, że taka oferta jest, ale umowa do 10 marca 2018 roku!!! No to ja w takim razie rezygnację podtrzymałem. A wcześniej facet z utrzymaniówki mówił: -umowę będzie miał Pan do końca 2016 roku. Dobrze, że dałem sobie czas na zastanowienie się i w finalnym momencie zrezygnowałem.

Dobry humor podstawą dnia.

 #743477  autor: zerro
 25 sie 2014, 16:48
Witam,
Czy jak nie dostałem listu od tmobile to go juz nie dostane?
Umowe mam bez telefonu, podpisana w lutym 2014r.
Ogolnie zerwanie lub skrocenie umowy bylo by mi na reke dlatego pytam.
Moze ktos podpowie jak pozbyc sie umowy bez dodatkowych kosztow?

 #743479  autor: ahmed
 25 sie 2014, 16:57
datumplane pisze:Bo aby takie przeniesienie mogło dojść do skutku należy wypowiadać numer jednocześnie z rozpoczęciem procedury MNP bez pełnomocnictwa. W przeciwnym wypadku będzie faktycznie tak, że zlecenie MNP nie przejdzie przed faktycznym rozwiązaniem umowy.
czyli d@@a, muszę teraz czekać aż mi zmigrują do prepaid ?

 #743664  autor: L
 26 sie 2014, 09:33
siema, mam pytanie, umowę mam ważna jeszcze ponad rok a mój okres rozliczeniowy kończy sie 16 dnia miesiąca, mogę dzisiaj złożyć wypowiedzenie i przenieść numer do prepaida z dniem 17 września?
 #743682  autor: aslishan
 26 sie 2014, 10:33
U mnie było tak:
miałam dotychczas taryfę Basic za 29,99, do tego dopłacałam 5zł za NL sms, czyli 34,99zł.
Po liście od TM dostałam propozycję przejścia na JUMP za 79,99 (tak wynikało ze średniej z 6 ostatnich faktur). Podziękowałam i postanowiłam złożyć rezygnację z umowy, przejść na kartę i z zachowaniem numeru zakupić od nowa najtańszego Jumpa za 39,99.
Rezygnację wysłałam listem najzwyklejszym z możliwych, po 3 dniach zadzwonił konsultant z pytaniem "co byśmy mogli zrobić, żeby Pani z nami została". Powiedziałam, co planuję, że skoro nie da się prosto, to muszę zrobić taki okrężny manewr, ale pewnie zostanę. Na co on, że mają teraz jeszcze inne propozycje - że mogę jednak przejść na Jumpa za 39,99 już teraz i zachować termin zakończenia umowy (czy też podpisać aneks od dziś na 2 lata - nie pamiętam dokładnie, ale na pewno nie było to 2 lata od końca mojej obecnej umowy, co u mnie wypada w kwietniu 2018!). Bardziej interesowała mnie oferta bez telefonu (bo nie potrzebuję), więc zaproponował Jumpa za 44,99 ale przez pierwsze 6 miesięcy płacę 22,50. Powiedziałam, że się zastanowię i umówiłam na tel. po weekendzie.

Wczoraj zadzwonił tak jak było umówione, ja dalej niezdecydowana i nie do końca zadowolona, więc on "a co Pani na to, żeby ta obniżka abonamentu trwała 12, a nie 6 miesięcy"? Szybka kalkulacja: przez rok płacę 22,50 i przez rok 44,99, w uśrednieniu to daje ok. 33zł, za co mam NL kom, stacj i sms oraz 250MB internetu (ok, bo nigdy nie zużyłam więcej). Czyli lepiej niż mam teraz - więc biorę. Pan zadowolony, ja zadowolona, moje wcześniejsze wypowiedzenie zostało wycofane i w ten sposób podpisałam aneks. Powiedział też, że papiery przyjdą pocztą, nie trzeba nic podpisywać ani odsyłać, no i mam 10 dni od dziś na rezygnację w razie czego. W tę pocztę nie uwierzyłam (poprzednio tez mieli przesłać - podpisywałam aneks bez telefonu - i nie przyszło nigdy nic), ale patrzę do IBOA i tam są wszystkie papiery. W panelu BOA jest data podpisania aneksu wczorajsza, i data końca umowy 25.08.2016 (czyli za 24 miesiące). Ale otwieram aneks w pdf - a tam jak byk data zakończenia umowy 04.2018 (czyli 24 mies. od końca poprzedniej) - WTF???? Domyślam się, że aneks jest raczej bardziej wiążący, no i co teraz? Napisałam elektronicznie do TM, żeby to wyjaśnili, mają przecież nagranie rozmowy z ustaleniami, poza tym jest to wyraźna rozbiezność - tu inna data, tu inna. Nie wiem, czy czekać na mail z odpowiedzią, czy dzwonić i pytać lepiej (mam nawet zapisane nazwisko tego konsultanta, mogę nawet do niego się dodzwonić). No a jeśli jednak się NIE DA krócej (jak już tu na forum przeczytałam), to ciekawe, czy przywrócą moje wypowiedzenie umowy, czy mam je wysłać jeszcze raz?

 #743683  autor: szpenton
 26 sie 2014, 10:39
L pisze:siema, mam pytanie, umowę mam ważna jeszcze ponad rok a mój okres rozliczeniowy kończy sie 16 dnia miesiąca, mogę dzisiaj złożyć wypowiedzenie i przenieść numer do prepaida z dniem 17 września?
Nie.
Wypowiedzenie umowy jest 30 dniowe ze skutkiem na koniec okresu rozliczeniowego. Zatem jak dziś złożysz wypowiedzenie to 30 dni czyli 26 września i do końca okresu rozliczeniowego, czyli umowa wygaśnie 16 października.
 #743705  autor: delKichote
 26 sie 2014, 12:18
aslishan pisze:moje wcześniejsze wypowiedzenie zostało wycofane i w ten sposób podpisałam aneks.[...]
[...]to ciekawe, czy przywrócą moje wypowiedzenie umowy, czy mam je wysłać jeszcze raz?
Wygląda na to, że Twoje wypowiedzenie zostało anulowane.
W każdym razie - sami na pewno nic nie zrobią, potrzebny jest jakiś ruch z Twojej strony.
A czas leci - dzisiaj jest 26, a wypowiedzenia można składać do końca miesiąca.

(Ja w tak zagmatwanej sytuacji asekurowałbym się jednak złożeniem wypowiedzenia wycofując się z tych aneksów, korzystając z owych 10 dni na rezygnację z nich...)

 #743760  autor: Kryniczanin
 26 sie 2014, 16:29
Spodziewam się że będą przewlekać odpowiedź na po 31...

 #743928  autor: henn
 27 sie 2014, 00:45
T-Banda mnie dzisiaj zszokowala. Jak wczesniej wspominalem aneks podpisalem w maju 2014 roku. W abo mialem zalozmy dla przykladu "milion minut do czegos tam". Dzisiaj dostalem smsem kwote faktury ktora zostala wystawiona wczoraj. Ja patrze o tam kwota dwa razy wieksza niz zwykle. Logowanie na t-mobile, blad... wiec dzwonie do boa (35 min oczekawinia...) Okazalo sie ze te BARANY z tego powodu ze wyslalem wypowiedzenie postanowili mi cofnac przyznany rabat od maja na "milion minut do czegos tam" wiec drugie tyle abonamentu to bylo "sprostowanie". Czy to nie jest chore? czy T-Mobile TO ZŁODZIEJ? Niby konsultant powiedzial ze bedzie korekta i zostane o tym powiadomiony listownie.

 #743964  autor: Jimbo
 27 sie 2014, 09:22
Czy byłby ktoś na tyle uprzejmy i wyjaśnił mi jak – najłatwiej – wybrnąć z takiej sytuacji:

Mam 4 numery telefonu na firmę. Na jednym z nich umowa wygasła i przeszła na czas nieokreślony, a pozostałe maja aktualny abonament i na każdym z nich T-Mobile wymusza dodanie "piątala" i przejście na ofertę Jump.

Wydaje mi się, że w związku z powyższym najlepiej byłoby czmychnąć do Playa lub Plusa. Chyba, że Waszym zdaniem to zbyt zagmatwane i lepiej zostawić wszystko tak jak jest i nie reagować ?

Teraz pytanie: czy zdążę jeszcze wysłać wypowiedzenie ? czy to wypowiedzenie powinno być osobne dla każdego numeru czy może wystarczy jedno (zbiorowe) ?

 #743975  autor: ahmed
 27 sie 2014, 09:48
Jimbo pisze:Czy byłby ktoś na tyle uprzejmy i wyjaśnił mi jak – najłatwiej – wybrnąć z takiej sytuacji:
..........

jedno zbiorowe podpisane skanem że nie akceptujesz z przejściem na kartę, albo z opcja przeniesienia bez pełnomocnictwa (kilka stron wcześniej ktoś to wyjaśniał).
Jak Cię stać i nie chcesz się bawić dopłać po 5zł a potem pomyślisz jak skończą Ci się umowy.

 #744228  autor: mrse
 27 sie 2014, 23:55
Witam,

wiadomo może czy klienci biznesowi również otrzymywali "propozycję" zwiększenia abonamentu?
Czy jest jakaś możliwość sprawdzenia czy operator planuje podwyżkę mojego abonamentu jeżeli nie dostałem listu (który jako list zwykły mógł np. zaginąć)?
Będę wdzięczny jeżeli ktoś podzieli się informacjami w tym zakresie.

 #744237  autor: mk888
 28 sie 2014, 01:41
T-mobile zaczyna przypominac mi Putina- dosyc ze wycofali mozliwosc anulowania 5 zł to jeszcze podniesli cene Jumopa S z 39 na 45 zł!! .

 #744248  autor: ahmed
 28 sie 2014, 08:09
mk888 pisze:T-mobile zaczyna przypominac mi Putina- dosyc ze wycofali mozliwosc anulowania 5 zł to jeszcze podniesli cene Jumopa S z 39 na 45 zł!! .
mi powiedziała że 39zł jest bodajże dla przenoszących numer, a dla frajerów czyli nas - 45zł.
datumplane pisze: Bo aby takie przeniesienie mogło dojść do skutku należy wypowiadać numer jednocześnie z rozpoczęciem procedury MNP bez pełnomocnictwa. W przeciwnym wypadku będzie faktycznie tak, że zlecenie MNP nie przejdzie przed faktycznym rozwiązaniem umowy.
Wiesz, przestudiowałem regulamin i rzeczywiście tylko do tego trzeba mieć zgodę biorcy i rzeczywiście iść z tym do TM, nawet teraz po fakcie (złożeniu samego wypowiedzenia), ale pod warunkiem że na miejscu wydrukują potwierdzenie że nie będzie kary i to podpiszą.

Mi w sekcji MNP powiedzieli tak: jeśli przenosi Pan numer - ok, ale jeżeli jest rezygnacja w zwiazku z "5zł", numer jest blokowany do końca okresy rozl. we wrześniu.
Nie przyspieszy to zatem specjalnie przeniesienia, numer i tak zwolnią XX września.
Tyle że w Play będą juz mieli papiery. O Orange i Plus nie wspominam, tam mają jakieś kosmiczne oferty po 70-90zł z 2 GB.
Ostatnio zmieniony 28 sie 2014, 08:16 przez ahmed, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Strona 29 z 37
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 37
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 37