DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?

 #743912  autor: hdfunpack
 26 sie 2014, 23:22
Napisz, do czego będziesz używał telefonu. Jaki był Twój poprzedni model?

 #743932  autor: xxjanosik
 27 sie 2014, 00:55
Za taką cene tyle ile kosztuje Xperia M sprobuj poszukać Xperie SP, jak się uda to jeszcze Samsunga Galaxy S3
A z nokii lumii to Nokie Lumie 820 :D
Bo te fony co wymieniłem są sto razy lepsze od xperii M :D

 #743936  autor: kondzio43
 27 sie 2014, 01:16

Ok, z tym, że ja pytam o zwykłą M'kę, nie o 2 :).

hdfunpack pisze:Napisz, do czego będziesz używał telefonu. Jaki był Twój poprzedni model?
Mój poprzedni model? :-D
Nokia C5 - 03 :|

Do czego? Hmmm. Różnie - do przeglądania internetu (chciałbym coś z flaszem - działające youtube itp.); czasami jakieś zdjęcie, czasami jakiś film obejrzeć czy muzyki posłuchać (głównie bez słuchawek).
W cenie podobnej do tej M (550 - 600 zł??). No i coś zbliżonego do 4' cali, nie wiem 4.0 - 4.5.

Dzięki


@EDIT

Aha, i w gre wchodzi raczej tylko Android, nie lubie kafelków ze względu na małą ilość aplikacji :).

[ Dodano: 2014-08-27, 19:45 ]
pomoże ktoś? :D

 #744145  autor: wiwcios95
 27 sie 2014, 19:49
Może galaxy ace 2?

 #744149  autor: xxjanosik
 27 sie 2014, 19:57
Galaxy Ace 2 to badziewie, nie oplaca sie brac go za 550 zł
BIERZ XPERIE SP!

 #744193  autor: KA
 27 sie 2014, 21:52
NIE WARTO

 #744236  autor: kondzio43
 28 sie 2014, 01:39
KA pisze:NIE WARTO
DZIĘKI ZA WYCZERPUJĄCĄ ODPOWIEDŹ :).






A Xperia SP?

@EDIT

Myślałem jeszcze o Motorolii Moto E, LG L65. Opisałby mi ktoś multimedia tych telefonów? (tj. aparat, głośnik...). Ogólnie opłaca się je brać? LG L90 chyba trochę drogi no i nie potrzebuje aż takiego dużego ekranu. Taki L65 bardzo się różni od L90?

 #744266  autor: Maniiiek
 28 sie 2014, 08:58
Xperia SP to fajne urządzenie z paskudnym ekranem.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #744267  autor: KA
 28 sie 2014, 09:03
SP też nie warto.
Z tego wszystkiego co tu się pojawiło z androidem (bo widzę, że NIESTETY musi być ten system), to rozsądne jest L90 i L65. Jeśli ten pierwszy za drogi, to L65 i tyle. Tutaj najbardziej wiarygodne porównanie:
http://www.gsmarena.com/compare.php3?id ... hone2=6100
Na pewno BARDZO warto wziąć L90, bo android im słabszy, tym szybciej go wyrzucisz/wymienisz. L90 ma największą szansę nie zszargać Twoich nerwów.

 #744274  autor: Maniiiek
 28 sie 2014, 09:40
KA pisze:SP też nie warto.
Dlaczego? Poza ekranem ma jeszcze jakieś wady?

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #744381  autor: kondzio43
 28 sie 2014, 16:29
paker pisze:Moim zdaniem w tej cenie są ciekawsze:
Ovemax Vertis
http://najtaniej.co/produkt/telefony/ov ... s-aim.html
Oraz ten Alcatel;
http://najtaniej.co/produkt/telefony/al ... 6030d.html , który również kupisz sobie za 500 zł.
Sony Xperia M jest ok niemniej da się jednak znaleźć telefony o lepszych parametrach ...
Tego się trochę boję. Nie jestem zbytnio przekonany do chińszczyzny. No i jak z serwisem? Byle co mi w nim pójdzie i na śmietnik, a i sprzedać takie coś w razie czego bardzo trudno...
KA pisze:SP też nie warto.
Z tego wszystkiego co tu się pojawiło z androidem (bo widzę, że NIESTETY musi być ten system), to rozsądne jest L90 i L65. Jeśli ten pierwszy za drogi, to L65 i tyle. Tutaj najbardziej wiarygodne porównanie:
http://www.gsmarena.com/compare.php3?id ... hone2=6100
Na pewno BARDZO warto wziąć L90, bo android im słabszy, tym szybciej go wyrzucisz/wymienisz. L90 ma największą szansę nie zszargać Twoich nerwów.
Owszem, doskonale wiem, że najlepszym rozwiązaniem byłaby jakaś Lumia z WP, ale po prostu nie lubię kafelków. I nawet nie chodzi mi o to, że jest na to mało aplikacji czy coś, po prostu nie lubię i już.
LG L90 - w sklepie najtańszy jest dopiero za 700 zł, na Allegro najtańszy za 680 zł (oczywiście mowa o nowym) + koszta dostawy.
Dla porównania L65 - w sklepie / allegro około 500 zł.
Na upartego wziąłbym te 90, ale nigdy nie używałem telefonu z aż tak dużym ekranem i boję się jak to będzie. (Dotąd miałem tylko Nokie C5-03 z używanych przeze mnie smartfonów).
Co do tego porównania - nie znam się na telefonach prawie w ogóle, te cyferki i symbole niewiele mi mówią. Mógłbyś tak w 1 - 2 prostych zdaniach napisać co ma lepsze (90), a co gorsze (65)?
Bo np. L90 ma większy ekran i większą baterię, tzn. proporcjonalność "poboru prądu" powinna być taka sama do L65, który ma mniejszy ekran i mniejszą baterię, ja to tak rozumiem.
I nie ukrywam, że zależy mi trochę na w miarę dobrym aparacie. Wiem, że L90 ma ten aparat lepszy, ale co mi to da, skoro nigdy go w ręce nie miałem. Dlatego prosiłbym Was o porównanie aparatu w LG L65 do aparatu w telefonie, który obecnie mam - Nokii C5-03. Oba mają po 5 mpx, a ze zdjęć mojej nokii niezbyt jestem zadowolony. Po tych 5 mpx bynajmniej ja wnioskuję, że oba mają taki sam aparat.
/__________________________________
A i jeszcze nie rozumiem jednego: "Na pewno BARDZO warto wziąć L90, bo android im słabszy, tym szybciej go wyrzucisz/wymienisz." - Co mam rozumieć po przez słowa "bo android im słabszy"? To L65 ma słabszy android? To porównanie, które dałeś w linku nic mi nie mówi, bo oba mają niby 4.4 KitKata. Dlatego proszę jeszcze raz o 2 - 3 zdania na ten temat.
/__________________________________
"Z tego wszystkiego co tu się pojawiło z androidem" - A czy to co się tutaj pojawiło w ogóle warto brać pod uwagę? Jeśli nie to może zaproponowałbyś coś od siebie? Bo te LG (65 i 90) wyciągnąłem z innych tematów na tym forum, w których ktoś je polecał.
/__________________________________
A i takie drobne pytanie, L65 ma podświetlane klawisze?
Maniiiek pisze:
KA pisze:SP też nie warto.
Dlaczego? Poza ekranem ma jeszcze jakieś wady?
Poza ekranem? Hmm... Powiedzmy, że właśnie aparat. O ile wiem Sony zawsze miało problemy z dobrym aparatem. Po za aparatem i ekranem można jeszcze dodać, że jej rozmiar, bo jak na taki ekran jest dość duża, i gruba...


Dzięki za wszystko, pozdrawiam.

 #744407  autor: KA
 28 sie 2014, 17:49
Maniiiek, mnie SP nie przekonuje, ponieważ oprócz ekranu: brak KitKata i niewymienna bateria, zresztą osobiście androida bez co najmniej 2GB RAM na pewno bym nie rozważał (szczególnie bez KitKata).
kondzio43, pisząc "słaby android" miałem na myśli głównie parametry najważniejsze dla sprawnego działania telefonów z tym systemem takie jak ilość RAM i moc procesora - dwa główne czynniki w androidowcach.
Przewaga L90 nad L65 (według mojego linku, cechy najważniejsze): większy i lepszy ekran, więcej pamięci wewnętrznej, lepszy aparat oraz kamera, 4 rdzenie, znacząco dłuższy czas pracy na baterii (plus parę drobiazgów typu NFC).
Niestety ja od siebie i w pełni szczerze mogę Ci polecić tylko te ohydne kafelki lub BB (np. Z10), ale BB to już raczej używane w tych pieniądzach.

 #744475  autor: kondzio43
 28 sie 2014, 21:34
KA pisze:Maniiiek, mnie SP nie przekonuje, ponieważ oprócz ekranu: brak KitKata i niewymienna bateria, zresztą osobiście androida bez co najmniej 2GB RAM na pewno bym nie rozważał (szczególnie bez KitKata).
kondzio43, pisząc "słaby android" miałem na myśli głównie parametry najważniejsze dla sprawnego działania telefonów z tym systemem takie jak ilość RAM i moc procesora - dwa główne czynniki w androidowcach.
Przewaga L90 nad L65 (według mojego linku, cechy najważniejsze): większy i lepszy ekran, więcej pamięci wewnętrznej, lepszy aparat oraz kamera, 4 rdzenie, znacząco dłuższy czas pracy na baterii (plus parę drobiazgów typu NFC).
Niestety ja od siebie i w pełni szczerze mogę Ci polecić tylko te ohydne kafelki lub BB (np. Z10), ale BB to już raczej używane w tych pieniądzach.
Dobra, dzięki za wszystko. Już chyba w ostateczności zdecyduje się na L65.
Powiedziałby mi ktoś jeszcze jakie zdjęcia robi aparat w L65?

 #744510  autor: xxjanosik
 28 sie 2014, 23:08
Średnie

 #744514  autor: kondzio43
 28 sie 2014, 23:38
xxjanosik pisze:Średnie
Ale tak dla przykładu, lepsze niż Moto E, czy Nokia C5-03? :)

Jeśli tak to ostatecznie biorę L65. Powiedzcie mi tylko gdzie to kupić, nie chce allegro - albo sklep internetowy, albo zwykły. Lepiej zamówić przez internet, czy podjechać do jakiegoś sklepu w mieście?

 #744516  autor: xxjanosik
 29 sie 2014, 00:06
Tak lepsze od tych telefonow

 #744539  autor: Maniiiek
 29 sie 2014, 08:32
kondzio43 pisze:nie chce allegro
W sumie dobry wybór. Taniej Cię wyjdzie nowy w internetowym niż na Allegro. Ot, taki paradoks.
kondzio43 pisze:Lepiej zamówić przez internet,
Lepiej przez internet. Markety w miastach mają chore ceny.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.