DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #743628  autor: MELONITO
 26 sie 2014, 01:42
Witam,
poszukuje abonamentu do 30 zł bez telefonu. Obecnie kończy mi się umowa w T-Mobile. Dodam że na tym numerze nie będę korzystał z internetu. Może być również oferta na kartę i najlepiej jeżeli dało by się załatwić przeniesienie w salonie (ale nie koniecznie). Najlepiej jakby był no limit na rozmowy.

 #743631  autor: ?T
 26 sie 2014, 02:15
1. Minimax plejowaty, dzwonisz do limitu 29 zł miesięcznie (kalendarzowo) na stacjonarne i komórkowe, jak nie wykorzystasz tych 29 zł (po stawce 0,29 zł/minuta), to oczywiście z konta zejdzie mniej.
Można polować na doładowania od operatora, które dokładają na konto promocyjne (na rozmowy lub sms) ileśtam procent wartości doładowania lub jakieś inne atrakcje: sms, MB, etc. (w zależności od wartości doładowania)

2. Nju abo (umowa na czas nieokreślony, miesięczny okres wypowiedzenia) - za 19 zł miesięcznie masz bez limitu na komórki, jeżeli też potrzeba na stacjonarne, to dodatkowo 10 zł miesięcznie.

3. RedBull mobile, abonament, za 29 zł bez limitu połączenia a w tej cenie dodatkowo pakiet 2GB (Tobie niepotrzebnego) internetu. Do końca roku jest nielimitowane LTE w zasięgu macierzystym playa (do włączenie potrzebne jest slado na koncie minimum 30 zł)

4. WhiteMobile - podobnie jak pkt.2., ale za 18 zł miesięcznie. Niby prawie nic taniej, ale jeden abonament miesięczny rocznie gratis (też prawie:))

5. Ewentualnie prepaid nju i tańsze doładowanie za 150 zł na allegro (dodatkowe złotówki (30 bodajże) na konto) do zdobycie taniej, niż 150 zł. Dziennie wtedy schodzi maksymalnie 2 zł za rozmowy, sms i 100MB, albo 0,99 zł, za same rozmowy. Trzeba wybrać wariant i coś tam zapłacić za możliwość jego używania.
Specem od nju nie jestem, sprawdź, albo poczekaj, aż ktoś doprecyzuje.
Ostatnio zmieniony 26 sie 2014, 12:10 przez ?T, łącznie zmieniany 1 raz.

 #743641  autor: macc
 26 sie 2014, 06:58
tu masz najlepsze podsumowanie oferty nju http://super-sim.pl/nju

 #743803  autor: kamil1221
 26 sie 2014, 19:08
Masz już jakieś usługi w Orange (abonament, mix, tel. stacjonarny, neostradę, tv) ?
Zawsze można wtedy wybrać ofertę w tej sieci - będziesz mógł liczyć na rabat Orange Open.

Za 29,98zł/mies. masz w Orange 400 minut - wymiennych na smsy i mmsy do wszystkich sieci, oraz nielimitowane rozmowy w Orange.

 #744096  autor: Rysiob
 27 sie 2014, 16:58
Też sugerowałbym nju na kartę. Zwłaszcza, że mPotwór regularnie organizuje akcje, że doładowując dwukrotnie w ciągu jednego dnia np. kwotą 25 zł (2 x 25 zł), dostaje się trzecie takie samo doładowanie gratis :) Zatem za 2 x 25 dostaje sie 75 zł i to na konto główne, bo to liczy się jak dodatkowe doładowanie.

 #744169  autor: potter28
 27 sie 2014, 20:34
a może smart plan halo 2 bez telefonu w orange za 39,98 masz 240 minut :)
no limit rozmowy w orange i 3 mies abo za darmo

 #744214  autor: kostykiewicz
 27 sie 2014, 22:40
Najtaniej sądzę że wyjdzie oferta na kartę w play minimax i kupywanie kart na allegro bądź u sprawdzonego sprzedawcy z którego korzystam: http://doladujnumer.com/
W dość przystepnych cenach :) i to samo więc po co przepłacać i płacić z podatkiem większym :)

 #744233  autor: poziom
 28 sie 2014, 01:21
Nju mobile na kartę.
Ładujesz kupon za 200zł do dostania na allegro za 170zł (aktualnie dostępne nawet od polskiej firmy, nie z delaware czy wysp dziewiczych)
dobijasz to kuponem za 5zł.

Za doładowanie kuponem 200zł masz 230zł (30zł bonus od sieci) + 5zł co daje 8x29 = 232zł czyli 8 miesięcy no limitu. Cena średnia za miesiąc: 21,87zł.

Jak skorzystasz z aktualnej promocji allegro z kuponem 20zł gratis https://kupony.allegro.pl/
to wyjdzie 150zł za doładowanie 200 czyli 155/8 = 19,37zł za no limit.

Plus nju w porównaniu z play:

Konto ważne wieki - z małym kruczkiem typu po pół roku przypomną się smsem czy chcesz zachować nr, odpowiadasz i masz spokój na kolejne 3 miesiące lub ładujesz za 5zł i masz spokój na kolejne pół roku.

W play musisz utrzymywać ważność konta kuponami 30zł co miesiąc lub 50 co kwartał.
Z drugiej strony w nju wewnętrznosieciówki są płatne standardowo, w play za 0zł.

Jeżeli wydatek z góry 150-170zł na te 8 miesięcy nie jest dla ciebie problemem to polecam, wychodzi korzystniej niż play.

Jedziesz poza PL - płacisz z salda a nie dodatkowo do abonamentu
W przypadku nju nie dzwonisz, nie musisz ładować bo się np. ważność konta skończy za x-dni i trzeba przedłużyć kolejnym kuponem.

 #744838  autor: SACZI
 30 sie 2014, 12:26
Nie chcę zakładać nowego wątku, bo pytanie mam w zasadzie podobne - gdyby do wymagań MELONITO dodać wymóg 2GB pakietu na transmisję danych?
Z tym, że ja preferuję "starą W3" i koniecznie klasyczny abonament..

 #744873  autor: tyre23
 30 sie 2014, 15:10
@up, niestety nie z W3 - RedBull Mobile (Play):
- nielimitowane połączenia
- 2GB + lejek
- umowa na czas nieokreślony
- minus taki, że SMS 18gr (chyba, że wykupisz nolimit SMS za 9zł)
Koszt: 29zł/msc (bez SMS) + 49zł jednorazowa aktywacja

lub nju mobile (Orange):
- rozmowy na komórki nolimit 19zł (usługa "do komórkowych za 19 zł")
- pakiet 3GB 19zł
- umowa na czas nieokreślony
Razem 38zł - licząc maksymalne wykorzystanie w nju.
Można do tego dodać:
-max 9zł na SMS
-max 10zł na nielimitowane na stacjonarne

 #744984  autor: kostykiewicz
 31 sie 2014, 07:32
Interesuje mnie abo lub karta
TYLKO I WYŁĄCZNIE
- nielimitowane rozmowy na stac i kom

(sms, mms, internet mnie nie interesuje)
Najtaniej wycisnę ile?

 #744985  autor: macc
 31 sie 2014, 07:35
?T pisze:1. Minimax plejowaty, dzwonisz do limitu 29 zł miesięcznie (kalendarzowo) na stacjonarne i komórkowe, jak nie wykorzystasz tych 29 zł (po stawce 0,29 zł/minuta), to oczywiście z konta zejdzie mniej.
Można polować na doładowania od operatora, które dokładają na konto promocyjne (na rozmowy lub sms) ileśtam procent wartości doładowania lub jakieś inne atrakcje: sms, MB, etc. (w zależności od wartości doładowania)

2. Nju abo (umowa na czas nieokreślony, miesięczny okres wypowiedzenia) - za 19 zł miesięcznie masz bez limitu na komórki, jeżeli też potrzeba na stacjonarne, to dodatkowo 10 zł miesięcznie.

3. RedBull mobile, abonament, za 29 zł bez limitu połączenia a w tej cenie dodatkowo pakiet 2GB (Tobie niepotrzebnego) internetu. Do końca roku jest nielimitowane LTE w zasięgu macierzystym playa (do włączenie potrzebne jest slado na koncie minimum 30 zł)

4. WhiteMobile - podobnie jak pkt.2., ale za 18 zł miesięcznie. Niby prawie nic taniej, ale jeden abonament miesięczny rocznie gratis (też prawie:))

5. Ewentualnie prepaid nju i tańsze doładowanie za 150 zł na allegro (dodatkowe złotówki (30 bodajże) na konto) do zdobycie taniej, niż 150 zł. Dziennie wtedy schodzi maksymalnie 2 zł za rozmowy, sms i 100MB, albo 0,99 zł, za same rozmowy. Trzeba wybrać wariant i coś tam zapłacić za możliwość jego używania.
Specem od nju nie jestem, sprawdź, albo poczekaj, aż ktoś doprecyzuje.

 #745012  autor: SACZI
 31 sie 2014, 10:49
tyre23 pisze:@up, niestety nie z W3 ...
W zasadzie mogę płacić więcej.
Play i Orange odpada.
Nju (Orange) jest pewną alternatywą, ale mój sposób korzystania z telefonu jest taki, że płaciłbym z 60PLN (kom, stacjonarne, sms, mms), a tutaj już dużej przewagi nad Plusem i TM nie widzę.
TM ma strasznie małe pakiety danych. Liczę jednak, że w okolicach nowego roku je powiększą no i dodadzą nolimit do EU (co jest w Jump dla firm).
Plus z kolei ma abonamenty bez telefonu z pakietami 2-3GB. W ofercie smartDOM abo 70PLN wychodzi mi 42 PLN (50% rabatu + 7PLN stacjonarne), więć korzystnie wypada. Wadą jest kompletny brak oferty roamingowej/EU.
Czy jakąś ofertę pominąłem?

 #745031  autor: perdos1
 31 sie 2014, 12:16
kostykiewicz pisze:Interesuje mnie abo lub karta
TYLKO I WYŁĄCZNIE
- nielimitowane rozmowy na stac i kom

(sms, mms, internet mnie nie interesuje)
Najtaniej wycisnę ile?
Minimax w Play - 26 zl ladujac przez facebooka (15% wiecej, lub w jednodniowej promocji, 50-100% wiecej wtedy mozna zejsc z kosztami do okolo 18 zl/miesiac).

NJU na karte z usluga miesio, 29 zl ktore mozna obnizyc doladowaniami przez mpotwora (50-80% wiecej), duzy plus to bezterminowa waznosc konta, wiec kiedy jest promocja mozesz doladowac za 200 zl (efektywnie 360) i miec spokoj na rok, wyjdzie wtedy 16,67 zl/miesiac.

Nju z rachunkiem z opcja do komorkowych, jesli w danym miesiacu nie bedziesz dzwonil na stacjonarne/bedziesz dzwonil mniej to zaplacisz mniej (maximum 19 zl za rozmowy do kom i 10 do stacjonarnych).