DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #742897  autor: Tapir
 23 sie 2014, 18:19
Czy możliwe jest aby siła sygnału był różna w zależności od numeru w ramach jednej sieci? Miałem już kilka takich sytuacji, że siła sygnału była różna. Nie bardzo to rozumiem jak to możliwe. Stoimy obok siebie - na jednym telefonie jest dobry zasięg,a na drugim słaby lub nie ma go wcale. Przełożenie kart (zmiana telefonów) nic nie daje. Jedna sieć Play - jeden numer Play Fresh, a drugi "abonamentowy". Czy jest nie tak?

 #742908  autor: Niezgodna7
 23 sie 2014, 18:34
Jak to nic nie daje? Masz karty sim1, sim2. Fon1, fon2.
Karta sim1 w fon1 - jaki ma zasięg? i sim1 w fon2? Taki sam - w sensie słaby zasięg?

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #742933  autor: Flash999
 23 sie 2014, 19:22
admin_to_huj pisze:tela se zbierają zasięg jak chcą, abo czasem może mieć wyższy priorytet i mieć lepszy zasięg
Nie ma czegoś takiego jak priorytety zasięgowe, bzdura.

Rozbieżności wynikają z różnić w budowie telefonów (położenia i mocy anten) oraz typu sieci, do której jest on zalogowany (2G, 3G, 4G).

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #742950  autor: Tapir
 23 sie 2014, 20:37
Jeszcze raz. Dwa różne telefony - tel. A i tel. B oraz dwie karty SIM - jedna w Play Fresh (SIM 1) i druga w Play na abonament (SIM 2).

Do telefonu A wkładam kartę SIM 1 i zasięg jest gorszy niż telefonu B z kartą SIM 2.
Do telefonu B wkładam kartę SIM 1 i zasięg jest gorszy niż telefonu A z kartą SIM 2.
Telefony zbliżyliśmy do siebie - oddalone max. 2-3 cm jeden od drugiego.

 #742953  autor: Niezgodna7
 23 sie 2014, 20:48
No, to jasne: abonament daje więcej ,,mocy" niż oferta na kartę.
To normalne.

 #742958  autor: pipawolowa
 23 sie 2014, 21:06
Kiedyś zaobserwowałam jeszcze za czasów Idei różnicę (od 2 do 4 jednostek dbm w pasmie gsm 900mhz) pomiędzy prePaid a PostPaid.
Ostatnio zmieniony 23 sie 2014, 21:15 przez pipawolowa, łącznie zmieniany 1 raz.

"Fantazja jest ważniejsza od wiedzy." A Einstein

 #742960  autor: Sig
 23 sie 2014, 21:11
Co w tym dziwnego, przecież operator może kategoryzować użytkowników jak mu to pasuje, lub dynamicznie wraz z obciążeniem stacji np. biznes>abonamenty>prepaid>wirtualni operatorzy i roamingowcy zza granicy>roaming krajowy Play, wcale by mnie to nie zdziwiło.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #742984  autor: Flash999
 23 sie 2014, 22:13
W takiej sytuacji wyloguje prepaid z sieci zamiast zmniejszać mu zasięg.
Wytłumaczcie mi, jak w ramach jednej cellki przyciąć zasięg dla danych klientów? Przecież każdy telefon zalogowany do danej komórki ma takie same parametry. Różnica może polegać w tym, kogo wcześniej stacja przerzuci na niższą technologię lub po prostu wyloguje.

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #743101  autor: Tapir
 24 sie 2014, 14:27
Czyli mam rozumieć, że dla operatora jestem klientem "gorszej kategorii"?

 #743107  autor: tyre23
 24 sie 2014, 14:35
Obstawiam, że telefony mogą korzystać z zasięgu różnych operatorów. Możliwe, że na którejś z kart nie zaktualizowały się jeszcze priorytety sieci. Ustaw ręcznie np. Play albo T-Mobile i wtedy sprawdź.

 #743120  autor: Flash999
 24 sie 2014, 15:24
Tapir pisze:Czyli mam rozumieć, że dla operatora jestem klientem "gorszej kategorii"?
Między Play prepaid, a Play postpaid nie ma różnicy.
W roamingu krajowym oczywiście jesteś mniej ważny niż jak u operatora macierzystego*.

* z wyłączeniem tandetnego Orange, gdzie Play działa szybciej niż Orange na kartę. Tak ta sieć dba o klientów... :lol:

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #743136  autor: sa
 24 sie 2014, 15:59
Tapir pisze:Jeszcze raz. Dwa różne telefony - tel. A i tel. B oraz dwie karty SIM - jedna w Play Fresh (SIM 1) i druga w Play na abonament (SIM 2).

Do telefonu A wkładam kartę SIM 1 i zasięg jest gorszy niż telefonu B z kartą SIM 2.
Do telefonu B wkładam kartę SIM 1 i zasięg jest gorszy niż telefonu A z kartą SIM 2.
Telefony zbliżyliśmy do siebie - oddalone max. 2-3 cm jeden od drugiego.
Ja obstawiam tu kwestię samego sima a nie oferty kartowej, czemu? bo play w swoim czasie(tj w latach 2007-2009)miał Dużo awaryjnych simów dlatego wymienia je do dziś za Darmo,ja osobiście 2 razy sima wymieniałam ,raz w karcie na rozmowy i raz w abonamencie internetowym na początku myślałam że to modem, ale nie sim padł a pracownik sprawdzał kartę,więc tu akurat nie ma znaczenia czy abo czy karta w obu przypadkach simy padają zależy która jest starsza i jak eksploatowana.Np.w orange karta sim używana do neta na kartę trzyma się dużo lepiej niż te z playa tak samo użytkowane.Dodam że koleżanka pracująca w empiku(na początku tylko w ich placówkach były salony playa) powiedziała że simy często są zepsute nim się je w telefon włoży dlatego nie brałam abonamentu a kartę,dodam że na własne oczy widziałam klienta abonamentowego któremu musieli Nowiutką kartę sim wymieniać bo wcale nie łapała zasięgu sieci...Nie wiem co jest dokładnie przyczyną czy to chińska robota ich wykonania czy słabe podzespoły wykonania,ale faktem jest play wymienia simy bez szemrania i pytania wystarczy tylko się do nich zgłosić i powiedzieć że karta sprawdzona na kilku telefonach gubi zasięg,warunek lepiej mieć kartę zarejestrowaną...

 #743143  autor: Flash999
 24 sie 2014, 16:34
To prawda, karty Play często się uszkadzają lub są wadliwe. Być może poniekąd powodem ich "uziemienia" są częste aktualizacje karty SIM (wraz ze zmianą etykietek lub partnerów roamingowych). Sam wymieniałem swoją kartę 2 razy, bo telefon po pewnym czasie pokazywał brak karty mimo jej obecności.

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #743239  autor: marcinek243
 24 sie 2014, 21:21
Flash999 pisze: W roamingu krajowym oczywiście jesteś mniej ważny niż jak u operatora macierzystego*.

* z wyłączeniem tandetnego Orange, gdzie Play działa szybciej niż Orange na kartę. Tak ta sieć dba o klientów... :lol:
Nie tyle mniej ważny co punk styku (operator roamingowy) - play się zatyka co daje niższe transfery.
W Orange jak i Plusie play działa szybciej i lepiej ponieważ.
- Nie jest głównym partnerem roamingowym (wszyscy są pchani do t-mobile gdzie często styk Play - t-mobile się zapycha) W roamingu Orange nikogo nie ma poza tymi co odblokują Orange w BOK i ręcznie wybiorą sieć.
- Play ma lepszą platformę billingową niż Orange co jest głównym powodem wyższych transferów.
Ostatnio zmieniony 24 sie 2014, 21:41 przez marcinek243, łącznie zmieniany 1 raz.

 #743247  autor: Kryniczanin
 24 sie 2014, 21:40
Po wywaleniu 99% osób z Play w roamingu Orange można powiedzieć że mamy jakośc doskonałą w Play.

 #743259  autor: Halset
 24 sie 2014, 22:30
Kryniczanin pisze:Po wywaleniu 99% osób z Play w roamingu Orange można powiedzieć że mamy jakośc doskonałą w Play.
https://www.youtube.com/watch?v=InaRIYFPMiY

Może u Ciebie. Play ogólnie nadal jest na szarym końcu swoją jakością. Nawet teraz hejterzy nie mogą nic złego powiedzieć na Orange, bo w O też jest HDVoice i obecnie TM i O niczym się nie różnią dla Kowalskiego, chyba że ceną. Dla firm lepsze oferty ma TM, dla indywidualnych O.

 #743529  autor: jrusz
 25 sie 2014, 19:55
T-Mobile wprowadziło w taryfach "JUMP!" (oczywiście w wyższych) usługę Quality.
Polega na tym, że jeśli obok sieci jest Q, to sieć T-Mobile daje użytkownikowi usługi wysoki priorytet, a co za tym idzie jest się traktowanym lepiej niż inni...
Usługa jest bezpłatna i jest dostępna dla najwyższych taryf dla osób fizycznych i biznesowych.

 #743748  autor: Kryniczanin
 26 sie 2014, 16:01
Halset, No jasne. Sieć o najmniejszych zasobach radiowych (Orange) jest równa T. Takie bajki to nie tutaj. :mrgreen:

 #743799  autor: Halset
 26 sie 2014, 18:45
Kryniczanin pisze:Halset, No jasne. Sieć o najmniejszych zasobach radiowych (Orange) jest równa T. Takie bajki to nie tutaj. :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen:
Jakie zasoby. Orange ma tylko mniej na GSM900, z którego dzisiaj prawie nikt nie korzysta, bo albo siedzą na 3G albo na dualu. Ale w pierwszej kolejności są na 3G.
Nie tłumacz, mi że emeryci czy renciści, bo zdecydowana mniejszość.

LTE1800 TM można powiedzieć, że jest wspólne jako sieć N!.

Wiec bajki o jakości Play to nie tutaj. Połowa Polski (powierzchniowo a nie ludnościowo) bez zasięgu macierzystego. Taka super idealna sieć.

Orange ma mniej zasobów przez to, że nie ma LTE ale korzysta z całości TM po LTE1800.
A Play ma LTE ale reszte ma mniejszą od 0. GSM900 tylko 5Mhz oraz GSM1800 tylko 5 Mhz.
UMTS2100 wszystkie sieci, łącznie z Plusem mają 2x5Mhz.

 #743838  autor: Flash999
 26 sie 2014, 20:25
Halset pisze:Orange ma tylko mniej na GSM900, z którego dzisiaj prawie nikt nie korzysta
Żebyś się nie zdziwił... :roll:
Halset pisze:LTE1800 TM można powiedzieć, że jest wspólne jako sieć N!.
Żadne wspólne, pasmo jest magentowych, a pomarańczowi kupują tylko niego prawa.
Halset pisze:Wiec bajki o jakości Play to nie tutaj. Połowa Polski (powierzchniowo a nie ludnościowo) bez zasięgu macierzystego. Taka super idealna sieć.
To prawda. Nie usprawiedliwiam Play, jednak poniekąd jest tak przez to, że ludzie są przekonani, że sieci komórkowe są baardzo szkodliwe i protestują przeciwko budowie nowych masztów/wież.
Halset pisze:A Play ma LTE ale reszte ma mniejszą od 0.
Więcej od O mają pasma na UMTS 900 (5 MHz na dwóch opów kontra 5 MHz na jednego operatora).

Stacje bazowe w województwie podlaskim