DAJ CYNK
  • Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
 #741497  autor: Kasiastaaa
 18 sie 2014, 17:54
Zastanawiam się nad kupnem tego telefonu i jestem już na 90% zdecydowana, jednak wcześniej chciałabym poznać opinie innych osób na jego temat.

 #741563  autor: KA
 18 sie 2014, 22:18
Brak gwarancji?

 #742399  autor: Anthrax
 21 sie 2014, 22:53
Temat jak na zawołanie, ponieważ w gąszczu różnych propozycji, również rozważam zakup tego telefonu.
Prawdopodobnie wiem, co może gryźć autorkę tematu, mianowicie kwestie "logistyczno-gwarancyjne". Konkretniej:
- jak wiadomo, Lenovo nie ma jeszcze oficjalnej dystrybucji w Polsce i trzeba ściągać te modele przeważnie z zagranicy, jednakże...
-... tutaj zaczynają się problemy, ponieważ w niektórych przypadkach przesyłka może zostać nawet zatrzymana na granicy (ach to ściąganie z Chin...), albo kupujący może zostać obciążony dodatkowymi kosztami cła. Nie mówię nawet o kosztach wysyłki po zakupie, ponieważ na alledrogo zwykle wynoszą od 30 do nawet około 100 zł!!!
- druga sprawa: Co w przypadku awarii? Jeżeli nawet sprzedawca oferuje gwarancję, to naprawa wiąże się z odesłaniem przedmiotu do sprzedawcy (czyli znowu Chiny?!), a to bardzo długi czas, koszty, a i nie ma gwarancji, czy naprawa w ogóle zostanie przeprowadzona!
- ACZKOLWIEK... zauważyłem spośród "chińskich" propozycji, że pojawiają się pewne oferty na allegro, które oferują po w miarę "rozsądnie" wyglądających cenach telefony, które wysyłane są bezpośrednio z Polski i ewentualne naprawy przeprowadzane są przez serwis na miejscu. Pozostaje jednak pytanie: Czy to nie jest przypadkiem jakaś ściema? Można liczyć na profesjonalny serwis w kraju, szybki i bez ceregieli z wysyłaniem poza granice naszego kraju?
Co do samych telefonów Lenovo wydaje mi się dobrą marką spośród chińskich producentów. Produkuje np. laptopy wespół z IBM i te cieszą się niezłymi opiniami, a co do telefonów to ciężko było mi znaleźć krytyczne opinie. Na pewno jakością przewyższają wg mnie konstrukcje typu Overmax, Prestigio (ale to moje zdanie).
Bateria 3000 mAh to też niezły wynik (choć mogłaby być 4000 mAh jak w Kruger & Matz...).
Odnośnie jeszcze ostatniego akapitu dorzucam propozycje tego telefonu na allegro z jednoczesnym pytaniem, które z poniższych propozycji rzeczywiście można uznać za godne polecenia:
- http://allegro.pl/lenovo-s660-bateria-3 ... 77236.html
- http://allegro.pl/lenovo-s660-4-73g-gps ... 37505.html
- http://allegro.pl/lenovo-s660-4-7-4x1-3 ... 31001.html
PS. Przepraszam za ewentualne błędy w tekście, ale padły mi baterie w klawiaturze i dopiero po wymianie sprzęt odżył :)
Pozdrowienia!

 #742423  autor: Kasiastaaa
 21 sie 2014, 23:47
Czyli o ofercie takiej jak ta http://allegro.pl/lenovo-s660-bateria-3 ... 58043.html mogę zapomnieć? A szkodaa.. bo telefon miałam sobie wybrać do 500 zł. Również przedstawiana gwarancja na 24 miesiące jest pewnie nieprawdziwa, bo na większości innych ofert jest gwarancja na tylko 12 miesięcy. Jednak mam jeszcze pytanie: Czemu akurat zostały wybrane te 3 oferty? Inne firmy które oferują ten telefon do kwoty 600 zł nie są wiarygodne? Pytam, bo chciałabym dokonać naprawdę dobrego zakupu, zwłaszcza że przez allegro zamawiałam coś tylko 2 razy w życiu i to tylko z Polski, a tu nie ukrywam, obawiam się czy warto kupować telefon sprowadzany zza granicy.

 #742454  autor: KA
 22 sie 2014, 08:44
Tak naprawdę tak gwarancja "serwisowa" (czyli sprzedawcy), jak i ta z Hong Kongu są tyle samo warte, czyli nic. Decyzja należy do Ciebie - są tacy, którzy kupują...
W przypadku Lenovo napisanie gwarancja producenta to oczywista ściema, np. w trzecim linku od Anthraxa sprzedawca zaznaczył "gwar prod", a potem napisał o swoim serwisie. Telefon może być OK, ale decyzję musisz podjąć, czy nie przeszkadza Ci brak gwarancji - mnie przeszkadza.

 #742456  autor: Anthrax
 22 sie 2014, 08:52
KA, czyli każda z propozycji, którą wrzuciłem tutaj nie nadaje się do rozpatrywania z uwagi na gwarancję?

 #742504  autor: KA
 22 sie 2014, 11:32
Jeśli chodzi o gwarancję producenta to nie. Natomiast wszyscy sprzedający wyglądają na godnych zaufania (standard allegro), więc możesz zadzwonić i zapytać jak jest realizowana gwarancja. U ostatniego zauważyłem, że piszą uczciwie o swoim serwisie (choć zaznaczyli "gwar prod"). Wtedy pomyślisz.

 #742528  autor: Anthrax
 22 sie 2014, 12:44
KA, czyli mam rozumieć, że ta gwarancja to sprzedawcy. W tym sensie, że on daje gwarancję, że zna się dobrze na tym sprzęcie i naprawia go w Polsce, ale nie na zasadzie "Pana Zdzisia i Wiesia spod klatki w Pcimiu Dolnym", tylko w rzetelny sposób, tak jak zrobiłoby to Lenovo?

 #742529  autor: KA
 22 sie 2014, 12:46
W tym ostatnim linku to zauważyłem i tak sądzę (wszystkich szczegółowo nie czytałem). Jednak podkreślam, że ja bym takiej gwarancji nie chciał.

 #743414  autor: Kasiastaaa
 25 sie 2014, 14:38
Czyli wychodzi na to że lepiej poszukać telefonu dostępnego w sklepie internetowym bądź takim gdzie można się wybrać samemu niż kupować przez allegro?