DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #742327  autor: kukiklis
 21 sie 2014, 17:39
Witam!!!

Mam poważny dylemat, nie wiem, który telefon wybrać, a mianowicie- zastanawiam się pomiędzy NOKIA LUMIA 630, a LG F70?

Dziękuje z góry! ;)

 #742434  autor: maciek20
 22 sie 2014, 03:10
Cześć :) Są prawie że identyczne, choć LG wygląda na lepszego, ma szybki internet lte którego Nokia nie ma i niemało pojemniejszą baterię no i kosztują po tyle samo :) U mnie w domu jest Lumia 630 bo ojciec ma, powiem że nie urzekła mnie. Za F70 przemawiają większa bateria no i ten lte a za 630-stką chyba nic, tyle że to Nokia :) Ja bym brał LG :wink:

Dawniej:A.OT 501,N.3510i,SE K310i,S.SL45i,M.MPX200,N.N70,SE K800i,S.B3410,N.N95,S.Omnia I900,S.B2100,N.C3,SE Xperia X1,S.Xperia J OBECNIE:S.M7500,S.M65,A.OT908,

 #742538  autor: Maniiiek
 22 sie 2014, 13:16
maciek20 pisze:Są prawie że identyczne,
Jak mogą być "identyczne" skoro mają różne systemy?! :roll:
kukiklis, gdybyś podała wymagania to łatwiej byłoby Ci pomóc.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #742541  autor: kasssienkaxd
 22 sie 2014, 13:37
Maniiiek pisze:
maciek20 pisze:Są prawie że identyczne,
Jak mogą być "identyczne" skoro mają różne systemy?! :roll:
kukiklis, gdybyś podała wymagania to łatwiej byłoby Ci pomóc.
Ok, aktualnie mam nokie lumię 610 i jestem bardzo zadowolowa, jednak mam okazję zmienić to dlaczego by nie. Telefon potrzebuje standardowo do dzwonienia, pisania, sporadycznie w jakąś gre zagram, czasem służy mi do słuchania muzyki, często korzystam z nawigacji(co wiem, że w nokii jest lepsze...), ale... z drugiej strony chciałabym spróbować androida- chociaż niby się zacinają ;( a lumia działa ładnie... No, ale przez 2 lata miałam tą lumię i nie wiem czy warto wziąść to samo skoro jestem zadowolona i mieć lepszą wersje, czy spróbować czegoś całkowicie innego dla odmiany... Jeszcze dodam, że ważny jest dla mnie aparat, bo dużo robie zdjęć zwłaszcza "tekstowych" np. z książek. Aaaaa no i oczywiście INTERNET! Dużo korzystam ;)

Proszę pomóżcie! :D

 #742546  autor: Maniiiek
 22 sie 2014, 14:27
kasssienkaxd pisze:Ok, aktualnie mam nokie lumię 610 i jestem bardzo zadowolowa,
Miałem.... Jeśli to Cię zadowala to trudno znaleźć coś, z czego zadowolona byś nie była. No poza nawigacją.
kasssienkaxd pisze: No, ale przez 2 lata miałam tą lumię i nie wiem czy warto wziąść to samo skoro jestem zadowolona i mieć lepszą wersje, czy spróbować czegoś całkowicie innego dla odmiany...
Błąd moja droga. WP 7.8 a WP8.1 to dwa, zupełnie różne systemy. Po zamianie będziesz w sporym szoku, uwierz mi. I w sumie na Twoim miejscu bym wybrał Lumię. Nie zmienia się zwycięskiego składu, a Android w porównaniu do WP to burdel. Jakby nie kilka aplikacji, których mi brakowało na WP nie zmieniałbym telefonu na Androidowca.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #742549  autor: kasssienkaxd
 22 sie 2014, 14:32
A ten Lg F70 to szit czy nie?

 #742551  autor: Maniiiek
 22 sie 2014, 14:35
kasssienkaxd pisze:A ten Lg F70 to szit czy nie?
Oczywiście, że nie.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #742552  autor: darase
 22 sie 2014, 14:35
Maniiiek dużo osób wraca do androida :D

F70 ma mało pamięci na aplikacje, jeśli to wersja 4GB.

KitKat nie zacina nawet z 512RAM a ten ma 1GB.

Android mi pasuje a Tobie? Nie będziesz wiedzieć gdy nie spróbujesz.

Z małą dopłatą nie ma tam L90?

eCoal i nie ma problemu :-)

 #742553  autor: kasssienkaxd
 22 sie 2014, 14:36
Już nie wiem co mam wybrać :D :(

 #742557  autor: darase
 22 sie 2014, 14:45
Szkoda że ta lumia nie ma diody :(
W ciemnych pomieszczeniach się przedaje.

eCoal i nie ma problemu :-)

 #742750  autor: maciek20
 23 sie 2014, 11:57
Maniiiek pisze:
maciek20 pisze:Są prawie że identyczne,
Jak mogą być "identyczne" skoro mają różne systemy?! :roll:
Napisałem prawie że, a prawie robi wielką różnicę. Chipsety te same, układy graficzne te same, taktowanie procków też takie samo, a systemy inne, zgoda

Dawniej:A.OT 501,N.3510i,SE K310i,S.SL45i,M.MPX200,N.N70,SE K800i,S.B3410,N.N95,S.Omnia I900,S.B2100,N.C3,SE Xperia X1,S.Xperia J OBECNIE:S.M7500,S.M65,A.OT908,

 #742767  autor: Maniiiek
 23 sie 2014, 12:32
maciek20 pisze:Napisałem prawie że, a prawie robi wielką różnicę. Chipsety te same, układy graficzne te same, taktowanie procków też takie samo, a systemy inne, zgoda
To Twoje prawie nie różni się niczym od tego kawału o rozdawaniu samochodów na Placu Czerwonym :roll:
Dopóki nie zrozumiesz, że tu nie chodzi o Twoje ego a o to aby polecić jak najlepszy telefon oraz udzielać rzeczowych odpowiedzi dopóty będziesz szkodził temu forum.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #742769  autor: Doradca LG
 23 sie 2014, 12:33
Witaj,

Napisałaś, że dużo korzystasz z internetu, dlatego według mnie powinnaś wybrać F70. Przede wszystkim, że posiada on internet LTE. Dodatkowo podczas korzystania internetu przyda się mocna bateria, a w tym modelu jest to aż 2440 mAh, zapewni ona zdecydowanie dłuższy czas pracy Twojego smartfonu.
http://www.lg.com/pl/telefony/lg-F70

Pozdrawiam,
Doradca LG