DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki LG oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki LG oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #742156  autor: tokz
 21 sie 2014, 07:45
Cześć,
miesiąc temu kupiłem dwa egzemplarze LG L9 II (sklep - sieciówka). Przed zakupem skrupulatnie prześledziłem forum i szukałem czegoś do 650/700zł Wybór padł właśnie na LG L9 II. Dwa tygodnie temu po powrocie z urlopu postanowiłem zaktualizować androida do wersji 4.4.2. Dla pewności, że wszystko będzie okej PRZED aktualizacją oprogramowania zrobiłem HARD RESET telefonu. Zaktualizowałem telefon. PO aktualizacji ponownie zrobiłem HR. Czynność powtórzyłem zarówno na swoim jak i dziewczyny telefonie.
- Na aktualizacje zdecydowałem się po przeczytaniu opinii, że wersja 4.4.2 jest już stabilna i płynnie chodzi. -
Po trzech tygodniach użytkowania LG zauważyłem, że bardzo często lubi się przyciąć, zawiesić. Ba! Gdy piszę smsa/komentarz na fb/e-mail po prostu ... wychodzi mi na pulpit (tak jak podczas wcisniecia przycisku home - przy czym ja go nie naciskam). Ta sama sytuacja ma miejsce w grze Ninja Fruits. Gdy skończę pisać smsa, wyślę go i chcę wrócić na ekran główny .. przejście trwa ok 2-3 sekund... zdecydowanie za długo moim zdaniem. Już moje ściny mnie denerwują ale to co dzieje się z telefonem dziewczyny to już w ogóle dramat. Podczas minutowej rozgrywki w/w Ninja Fruits telefon potrafi (nawet do 5 sekund) zawiesić się kilkukrotnie (najczęściej podczas trafienia w bombę, zrobienia kombo, wykonania jakiegoś zadania).

Może mi ktoś powiedzieć co powinienem zrobić i od czego zacząć - żeby rozwiązać powyższe problemy?

Aktualizację przeprowadziłem na Wifi na pełnej baterii - wszystko przebiegło na obu telefonach bezproblemowo.

Bardzo proszę o pomoc :(

Pozdrawiam,
Mateusz :)

 #742360  autor: forum_tg
 21 sie 2014, 20:39
Dziwna sprawa, ja robiłem po kablu i nie miałem problemu żadnego, na razie "odpukać" wszystko ok.
Zawsze możesz ściągnąć sam firmware a następnie je wgrać, albo oddać do serwisu. Powiedz że aktualizowałeś oprogramowanie i teraz telefon głupieje. Bez problemu wgrają ci nowe. Nawet napisz im czy chcesz brandowe, czy czyste z LG.

 #742440  autor: tokz
 22 sie 2014, 06:52
Telefon oczywiście czysty. Po prostu chciałem zmienić wersję oprogramowania. Wszystko oryginalne (pobrane z LG). Dlatego strasznie mnie to zastanawia czemu się tak dzieje. Czyli widzę, że bez serwisu się nie obędzie :/

 #742464  autor: forum_tg
 22 sie 2014, 09:40
zanim im wyślesz, zgraj kontakty, smsy kalendarz i wyciągnij kartę pamięci.

 #742493  autor: tokz
 22 sie 2014, 11:08
A czy LG L9 II ma karteczkę/płytkę czy coś takiego świadczącego o ewentualnym zamoczeniu telefonu? Słyszałem o praktykach serwisów a moje oba telefony o wodzie nie słyszały i nie chciałbym żeby mi wmówiono, że je wysłałem potopione do serwisu :)

Gdzieś wyczytałem o takich praktykach ...

[ Dodano: 2014-08-25, 07:08 ]
Mam pytanie:

Czy istnieje możliwość wrócenia z 4.4.2 na 4.2 ?

4.2 było stabilne i tam nie występowały aż takie problemy jak na 4.4.2 ...
Mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak to zrobić?
No i .. gwarancja. Czy takowa nie przepadnie jak zacznę się bawić z andkiem?


Pozdrawiam.

 #751614  autor: Jorek
 25 wrz 2014, 19:58
U mnie mój działa bez zarzutów, gdyby nie fakt, że... GPS gubi;/ To dość duży problem, bo nie mogę używać nawigacj ani endomondo. Miał ktos podobny problem?

 #751949  autor: forum_tg
 27 wrz 2014, 00:50
u mnie działa bez problemu, używałem wiele razy i żadnej przycinki nie zauważyłem.