DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #741021  autor: Soderis
 17 sie 2014, 00:56
Witam
Zamierzam zmienić moje LG L7 II na jakiś "porządny" sprzęt i biore pod uwage LG G2 i Nexus 5 oba w wersji 32gb.
Potrzebuje sprzętu do:
-Gier
-Internetu
-Zdjęć
-Muzyki i SMS (W mniejszym stopniu)

Co do G2 to martwi mnie troche brak możliwości rozłożenia go i jakosć wykonania, ponieważ w niektórych recenzjach była mowa o słabej jakosci plastiku. Za to w nexusie martwi mnie aparat 8mpx.
Rozwarze też inne propozycje (Jesli dajecie propozycje to piszcie dlaczego jest on lepszy)
Dzieki z góry.

 #741024  autor: xxjanosik
 17 sie 2014, 01:11
bierz nexusa 5

 #742152  autor: Soderis
 21 sie 2014, 01:07
Właśnie byłem bardziej przekonany do G2 bo w końcu flagowiec.
A dlaczego myślisz, że nexus?

 #742168  autor: tk925
 21 sie 2014, 09:24
Soderis pisze:Właśnie byłem bardziej przekonany do G2 bo w końcu flagowiec.
A dlaczego myślisz, że nexus?
Nexus 5 to też flagowiec od Google, ale decyduj Ty co byś wybrał. Jeśli interesuje Cię bardziej trochę lepszy ekran, większa funkcjonalność, lepsza bateria i aparat to G2, a jeśli najszybsze aktualizacje do najnowszej wersji androida, wg. mnie trochę lepsza jakość wykonania i wygląd, najszybszy telefon na androidzie to oczywiście nexus 5.

 #742187  autor: arus082
 21 sie 2014, 11:02
Ja brałbym oczywiście LG G2 :)
Ale LG G2 32 GB nie ma gwarancji?
Za G2 przemawia jakość dźwięku na słuchawkach i głośniku, aparat, ekran, wydajność, bateria :)

 #742189  autor: Morvius
 21 sie 2014, 11:06
akurat jak dla mnie w g2 przemawia wymienna bateria ( jakby się zaciął na ament to po prostu wyciągasz baterię a jak się już zużyje to kupujesz i wymieniasz sam na drugą) i jakość wyświetlacza, poza tym cała reszta bez różnicy, z racji tego że g2 też jest bardzo dobrym modelem weź lg g2

Klasyczny obserwator wątku.

 #742407  autor: Arthos
 21 sie 2014, 23:08
W wersji 32gb nie będziesz miał gwarancji, na allegro jest sporo ofert z dystrybucji europejskiej gdzie tez slyszalem ze są problemy z gwarancją lg.
Morvius, lg g2 nie jest rozbieralny wiec bateri nie wyjmiesz....
Podstawowe rzeczy które różnią te modele to to czy chcesz telefon bez nakladki producenta i czystym androidem, lepszą wydajność czy wolisz nakladke lg +bajery+lepszy aparat+lepszy czas na baterii i ekran
Ogólnie polecam lg, za 1200 kupisz nowy

 #742425  autor: Soderis
 22 sie 2014, 00:23
1.Można wiedzieć dlaczego 32gb nie ma gwarancji?
2.Czy Nexus5 ma slot na karte pamięci?

Na ogół to 2 smartfony mi z wyglądu się bardzo podobają.

PS: Najprawdopodobniej będe też miał możliwość kupna note3 w idealnym stanie (Od gościa który się zna na customie androida i tego note3 też ma podrasowane, w benchmarku pokazał mu 36654) za +/- 1000zł ale troche obawia mnie jego wielkość.

 #742452  autor: KA
 22 sie 2014, 08:40
1. Wersja 32GB nie jest z dystrybucji w PL, więc gwarancji brak ("dystrybucja europejska" oznacza w zasadzie zawsze brak gwarancji producenta).
2. Nie ma, korzystaj z tego portalu: http://www.gsmarena.com/lg_nexus_5-5705.php

Note 3 tak, ale używanych nie polecam ludziom nie wiedzącym co i jak sprawdzić przed zakupem (konieczny odbiór osobisty) - możesz sobie dać wcisnąć wszystko.

 #742586  autor: Arthos
 22 sie 2014, 16:27
Dokładnie. 1000zł za note 3 w idealnym stanie? Na pewno jakas podróbka lub cos z nim nie tak. Bierz g2 16gb dystrybucja pl, jezeli nie to dołóż do g3 (1600nowy) lub poczekaj aż trochę stanieje

 #742751  autor: arus082
 23 sie 2014, 11:59
Note 3 neo możesz również rozważyć.

 #742763  autor: Doradca LG
 23 sie 2014, 12:20
Witaj,

Jak wiesz, oba telefony mają bardzo zbliżone parametry. Zależy Ci jednak m.in na jakości dźwięku i aparacie, dlatego na Twoim miejscu brałbym G2. Różnica 5mpx w aparacie to jednak sporo, poza tym, ten model oferuje studyjną jakość dźwięku! Więcej przeczytasz na:
http://www.lg.com/pl/telefony/lg-G2

Pozdrawiam,
Doradca LG

 #742788  autor: mn9
 23 sie 2014, 13:18
Pod te wymagania pasuje mi tu tylko G2 lub dobrym pomysłem byłby zakup G3, jeżeli oczywiście możesz wstrzymać się z zakupem telefonu .G3 ma slot na kartę pamięci i jest rozbieralny taki ulepszony G2 :D

http://www.speedtest.net/android/2021729455.png

 #742996  autor: Soderis
 23 sie 2014, 23:31
Ogólnie to chce coś kupić albo w październiku albo na początku stycznia ale wole już się rozglądać za czymś sensownym.

Co do tego Note3 to jednak odpada, zbyt duży jest.

W G2 przeszkadza mi ta plastikowa obudowa, brak możliwości samodzielnej wymiany baterii, brak slotu na karte pamieci a w G3 ten ekran 5,5 (prawie jak w Note3)

[ Dodano: 2014-08-24, 00:03 ]
No to może spytam tak.
Czy dostane cos takiego:
-Ekran 4,7" - 5,2"
-Aparat 13mpx (ew. bdb 8mpx)
-Możliwość zagrania w każdą gre z sklepu play.
-Co najmniej 8GB pamięci wbudowanej + Slot Kart Pamieci
...
A może krócej, G3 z mniejszym ekranem, coś tego typu do 1400zł (jak na ta chwile, wiadomo czekam aż stanieje do max 1200zł). Jak narazie podawajcie propozycje i czy w ogóle coś takiego dostane.

[ Dodano: 2014-08-24, 00:40 ]
Sorry, że tak sie rozpisuje (I tak to już skrócona wersja :P) ale cały czas coś mi przychodzi do głowy :)
Co myślicie o Galaxy S4? (Najlepiej Black Line- "Skórzany" tył)
Widziałem opinie, że G2 jest dużo wydajniejszy ale tak jak wyżej pisałem, są w G2 małe "niedopatrzenia", nie wiem czy można to tak nazwać ale wiadomo o co chodzi, ale za to w S4 nic mi nie przeszkadza.

 #743133  autor: Jumperone
 24 sie 2014, 15:55
Daruj sobie s4..
Weź tego G2, bo najlepiej się sprawdzi do Twoich wymagań. Założysz ładny pokrowiec na tył i masz spokój z plastikiem, a bateria jest na tyle dobra że nie ma po co wymieniać. G3 ma może ekran jak w Note3, ale jednak malutkie ramki robią swoje i jest mniejsze.

 #743268  autor: Soderis
 24 sie 2014, 23:37
No z ramkami w G3 to masz racje.
W G2 juz nie chodzi mi praktycznie o nic tylko, że teraz mam LG L7 II i wkur...a mnie, mała ilość pamięci na gry itp mimo karty 16gb
A jak w G2 jest aparat 13mpx to same zdjecia ile mi zajmą. Przynajmniej raz na tydzień robie ok. 50-100 zdjęć a do tego muzyka, aplikacje (same gry pewnie z 6gb leciutko zajmą) a wersja 16gb ma ponoć 10,6 dla użytkownika.
Zastanawiam się cały czas na G2 ale 32gb z allegro ale ten brak gwarancji mnie odstrasza.

Teraz przeglądam Benchmarki [[ http://www.iv.pl/images/31431580550530149185.jpg ]] i znalazłem XIAOMI MI3 ale dokładnie sie mu nie przyglądałem. Co o tym powiecie? (Troche przeraża mnie ta nazwa, wyglada tak jak typowy chińczyk)