DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #735056  autor: ArekPL
 25 lip 2014, 16:41
Witam. Szukam dla siebie nowego telefonu i proszę was o pomoc. Mam na niego 700zł. Wiem, wielkie pieniądze to nie są, ale myślę, że uda mi się coś wybrać.
Moje wymagania
- Odtwarzacz mp3. Chcę, by był jak najlepszy - głównie będę go używał.
- Oczywiście, by telefon nie miał dużych lagów.
- Wyświetlacz, by był duży - powyżej 4 cali na pewno.

Co do systemu, to nie mam żadnych wymagań - będzie to mój pierwszy telefon, więc jest mi to obojętne - każdego się nauczę :)
Zastanawiałem się nad LG L9 i nad LG L90. Bardziej przemawia do mnie L9, ale nigdy ich na oczy nie widziałem.
Może macie jakieś inne propozycje? Wszystkie rozpatrzę.
Dziękuję :)

 #735061  autor: KA
 25 lip 2014, 17:01
L9 II lub Moto G - android.
Nokia Lumia 625 lub 1320 (6 cali - chcesz duży wyświetlacz) - WP8, zdecydowanie lepiej pod względem płynności systemu (brak lagów, zawiech i resetów). Nawet ten ostatni do kupienia za niewiele ponad 700 od osoby prywatnej.

 #735109  autor: hdfunpack
 25 lip 2014, 22:12
Jednak w przypadku windows phone muzyka nie będzie miała wysokiej jakości, przynajmniej na dołączonych do pudełka słuchawkach.

 #735145  autor: Maniiiek
 26 lip 2014, 09:09
Moto G jeśli o muzykę chodzi jest taki sobie. Ja bym wybrał L90 - mniejsza rozdzielczość niż L9II oraz wydajniejsze CPU. Każdy telefon ma czasem lagi, nawet iPhone i Lumie z WP - ale jeśli mamy dwa urządzenia, z tym samym systemem, taką samą nakładką i podobnym stopniem optymalizacji (zwykle kwestia producenta) to wygrywa to wydajniejsze. Oczywiście nie twierdzę, że z L9II jest coś nie tak. A co do L9 - dobry wybór jak masz 400-450zł do wydania ale nie 700zł.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #735288  autor: ArekPL
 26 lip 2014, 22:39
Dzięki chłopaki. Mi oczywiście chodziło o L9II :)
6 cali to chyba jednak za dużo, a nie będę plecaka nosił, by tego bydlaka schować. :D
Ciągle mam dylemat nad tymi LGkami - L9II czy L90. Wiele się nie różnią. Kupię jakąś - wybiorę sobie najlepszą ofertę.

PS. Zawsze podobały mi się Samsungi. Nie ma czegoś podobnego(cena, parametry)? Nie musi być tak duży wyświetlacz.
edit:
PPS. Co sądzicie o jakimś Sony? V albo M2?

 #735336  autor: Maniiiek
 27 lip 2014, 12:45
ArekPL pisze:PS. Zawsze podobały mi się Samsungi. Nie ma czegoś podobnego(cena, parametry)? Nie musi być tak duży wyświetlacz.
Samsung, który nie jest z linii S lub Note to zły Samsung. No najszybciej pasowałby Ace 3 lte, ale jest gorszy i to odczuwalnie od LG serii L9x

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #735447  autor: ArekPL
 27 lip 2014, 22:04
Ok, to będę się zastanawiał tylko nad tymi LG. A taki offtop, nie będę robił śmietnika. Mianowicie, jak kupię telefon od kogoś, kto ma go z Orange i ten telefon jest na gwarancji, to jak ja go odkupię, gwarancja jest aktualna? Będę mógł sobie przyjść do Orange i mi go naprawią?
Dzięki

 #735543  autor: Maniiiek
 28 lip 2014, 12:52
Jeśli będziesz miał jakieś potwierdzenie zakupu: paragon/faktura oraz kartę gwarancyjną to nie powinni problemu robić.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #735689  autor: Arlon
 28 lip 2014, 21:24
Co do dylematu między L9II a L90 to stałem przed nim kilka dni temu. Poza nieco lepszą rozdzielczością ekranu L9II nie ma w sobie nic lepszego od L90. Zaś ilość plusów w L90 względem L9II do ilości którą ma L9 w stosunku do L90 jest o wiele lepsza.

Wydajność lepsza na L90, jakość wykonania również na + L90, a o baterii już nie wspominając, bo ta jest o niebo lepsza ;).

 #735802  autor: Mr. Allen
 29 lip 2014, 10:48
Arlon pisze:Co do dylematu między L9II a L90 to stałem przed nim kilka dni temu. Poza nieco lepszą rozdzielczością ekranu L9II nie ma w sobie nic lepszego od L90. Zaś ilość plusów w L90 względem L9II do ilości którą ma L9 w stosunku do L90 jest o wiele lepsza.

Wydajność lepsza na L90, jakość wykonania również na + L90, a o baterii już nie wspominając, bo ta jest o niebo lepsza ;).
Też powoli zastanawiam się nad słusznością zakupu LG L9 II. W mojej opinii na temat L90 ilość pikseli jest po prostu niedopuszczalna i śmieszna, dlatego też średnio biorę pod uwagę ten telefon. Pozostałe funkcje są chyba raczej bez dużych różnic. Jak z obudową? L9 2 bardziej elegancka jak dla mnie. Jak to Ci się sprawuje?

 #735805  autor: kromek90
 29 lip 2014, 10:52
L9II ma moja dziewczyna i działa jej bez problemu. Dobrze leży w ręku i nie wiesza się.

 #735822  autor: Mr. Allen
 29 lip 2014, 11:21
A dwa, czy nie warto po prostu brać sprzęt nowszy, który wyszedł w tym roku i zdecydować się na L90?

 #735831  autor: darase
 29 lip 2014, 11:28
Jeśli miałbym wybierać to wybrałbym L90.
System android KitKat na starcie a z aktualizacjami jest różnie, w większości przypadków jest gorzej.

Mniejsza rozdzielczość jest na plus bo mam filmy w mniejszej rozdzielczości. ;) :D

eCoal i nie ma problemu :-)

 #735942  autor: Arlon
 29 lip 2014, 19:05
Mniejsza rozdzielczośc jest prawie nie do zauważenia, ppi to czysty marketing. Im więcej tym lepiej według kupujących. Zawsze jak ma do wyboru coś z większą ilością cyferek to na to poleci i od razu kupi.

Mniejsza rozdzielczość sprzyja wydajności i żywotności baterii. A i dość trudno zauważyuc roznice

 #735998  autor: Mr. Allen
 29 lip 2014, 21:58
Arlon pisze:Mniejsza rozdzielczośc jest prawie nie do zauważenia, ppi to czysty marketing. Im więcej tym lepiej według kupujących. Zawsze jak ma do wyboru coś z większą ilością cyferek to na to poleci i od razu kupi.

Mniejsza rozdzielczość sprzyja wydajności i żywotności baterii. A i dość trudno zauważyuc roznice
Nie wiem skąd kupowałeś ten telefon, ale mam pytanko. Czy ten telefon z sieci komórkowej Orange posiada simlocka? Mam sprzedawcę, który twierdzi, że nie ma simlocka, bo nawet na pudełku ani na opakowaniu nie ma brandu Orange. Jak to wygląda w przypadku tego telefonu?

 #736005  autor: Arlon
 29 lip 2014, 22:06
To jest dobre pytanie. W niektórych L90 z allegro niby jest a w niektórych nie ma. Ja swój telefon kupiłem od miłego pana, który kupił go w plusie.
Co do orange to też na nie patrzyłem i około 70% jest rzekomo bez simlocka. Zawsze możesz odesłać towar z powodu niezgodności z opisem. Ale nie zaszkodzi napisać/ zadzwonić do takiego sprzedawcy by sprawdził to zwyczajnie i wtedy dał znać czy ma czy też nie.

 #736019  autor: ArekPL
 29 lip 2014, 22:35
Maniiiek pisze:Jeśli będziesz miał jakieś potwierdzenie zakupu: paragon/faktura oraz kartę gwarancyjną to nie powinni problemu robić.
Dzięki. Ostatnie już pytanie. Jeśli telefon zakupiony jest w Orange w Warszawie, mogę go oddać też w salonie Orange w Krakowie?

 #736022  autor: KA
 29 lip 2014, 22:39
@up: tak.

 #736023  autor: Arlon
 29 lip 2014, 22:40
Jeśli masz paragon i kartę gwarancyjną to i owszem. Możesz go oddać w każdym salonie orange lub bezpośrednio do serwisu, który zajmuje się tym modelem ( nie wiem czy to ccs, regeneris czy inny :P)

 #736037  autor: Mr. Allen
 29 lip 2014, 23:30
Kolejne pytanie. Koleś napisał, że włożył kartę Play i telefon działa, więc chyba faktycznie jest bez simlocka. Jeśli chodzi o kartę gwarancyjną to nie jest podbita, ale jest faktura Vat z orange. Czy to wystarczy do ewentualnej gwarancji? Mało jest ofert od innego operatora niż orange.