DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 4 z 37
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 37

 #735991  autor: vaha
 29 lip 2014, 21:28
Panowie, chyba mnie przekonaliście tą ofertą z RBM. Pytanie teraz, czy jak złożę zamówienie o migracji numeru na ich stronie to wszystko odbędzie się automatycznie między operatorami, z zachowaniem wypowiedzenia umowy, abym nie poniósł z tego tytułu dodatkowych kar? Czy lepiej jednak złożyć najpierw wypowiedzenie do T-M a dopiero potem złożyć zamówienie na stronie RBM?

 #736017  autor: cyanoone
 29 lip 2014, 22:31
vaha, Możesz napisać wypowiedzenie z opcją przejścia na kartę, a dopiero z karty do RBM. Moim zdaniem Redbull się wszystkim zajmie.
Pozdrawiam ;)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)

 #736021  autor: ukefake
 29 lip 2014, 22:38
też się zastanawiam nad zmianą opa, o ile znajdę coś porównywalnego cenowo.
natomiast bezpośrednia zmiana operatora może nieść za sobą ryzyko zapłacenia kary umownej. dlaczego? otóż w przypadku zlecenia przeniesienia numeru Dawca dostaje informację o rozwiązaniu umowy ale BEZ dodatkowej informacji o powodzie takiej decyzji. O ile samo wypowiedzenie Umowy z powodu zmiany cen będzie zaakceptowane przez Timo, to jak dostaną samą informację o rozwiązaniu Umowy i zwolnieniu numeru to potraktują ją standardowo, czyli z naliczeniem kary (kasa, misiu, kasa). Zastanawiałem się nad zmianą operatora BEZ pełnomocnictwa, ale tego chyba jeszcze nikt z forum nie ćwiczył i można się spodziewać niezłych przebojów. Natomiast opcja którą zaproponował cyanoone wydaje się najbezpieczniejsza.

 #736025  autor: vaha
 29 lip 2014, 22:44
No niby tak, ale jak chatowałem z konsultantem RBM to dostałem takie info:

Konsultant:
"Formalnosciami zajmie sie Play, wystarczy, ze zlozy Pan zamowienie onoline"
Ja:
"samym przeniesieniem tak, ale co z wypowiedzeniem umowy? jesli jej nie wypowiem, to t-m moze to odebrac jako zerwanie umowy i naliczy mi kare."
Konsultant:
"Play zlozy takze dyspozycje wypowiedzenia umowy i przeniesienie Pana numeru, pisal Pan, ze moze Pan wypowiedziec umowe ze wzglewdu na zmiane warunkow"

Więc może rzeczywiście tak jest. W razie czego mam zapisany chat i mogę się na niego powołać, ewentualną karą obciążyć RBM.

 #736040  autor: ukefake
 29 lip 2014, 23:36
vaha, jesli cię przekonali to ok, mnie natomiast nie - pamiętaj o dwóch rzeczach: to jest nietypowa sprawa, a druga to jakość obsługi w BOK playa niekoniecznie nietypowych spraw. najlepiej byłoby wiedzieć, czy system MNP pozwala dodać we wniosku jakieś info dodatkowe że chodzi o zmianę cen. Bez takiej informacji każda firma naliczy kary (wiem, bo kiedyś w takiej pracowałem) i racja będzie po jej stronie.

 #736045  autor: vaha
 29 lip 2014, 23:46
ukefake, to może zrobić tak, że wyślę faxem lub listownie wypowiedzenie do TM, a kilka dni później złożę zamówienia w RBM. W TM powinni mieć już moją rezygnację a wtedy RBM zajmie się resztą. Nie chcę się bawić w jakieś pośrednie przechodzenia na kartę.

 #736046  autor: usiu128
 29 lip 2014, 23:47
temu konsultantowi z BOK play w ogóle bym nie wierzył...
screeny z rozmowy z nim nie są podstawą do reklamacji (bo liczy się to co podpisałeś) a na pewno dzięki nim RBM nie weźmie na siebie ewentualnej kary naliczonej przez T-Mobile.

[ Dodano: 2014-07-29, 23:52 ]
vaha pisze:ukefake, to może zrobić tak, że wyślę faxem lub listownie wypowiedzenie do TM, a kilka dni później złożę zamówienia w RBM. W TM powinni mieć już moją rezygnację a wtedy RBM zajmie się resztą. Nie chcę się bawić w jakieś pośrednie przechodzenia na kartę.
tak się nie da.

Są dwa wnioski o przeniesienie numeru: z pełnomocnictwem, i bez pełnomocnictwa.
A Twoje kombinacje mogą się skończyć tylko nieprzyjemnymi kłopotami - ponieważ nie przenosi się tak numerów. Wniosek o rozwiązanie umowy musi zawierać informację o chęci przeniesienia numeru i trybie postępowania (z pełnomocnictwem lub bez) i nie może być napisany odręcznie tylko są do tego specjalne formularze.
Lepiej porozmawiaj z jakimś kumatym konsultantem z Play i TM (żeby Ci wszystko wytłumaczyli) bo możesz sobie tylko niepotrzebnych kłopotów narobić.

 #736047  autor: user_delete21
 29 lip 2014, 23:54
vaha pisze:ukefake, to może zrobić tak, że wyślę faxem lub listownie wypowiedzenie do TM, a kilka dni później złożę zamówienia w RBM. W TM powinni mieć już moją rezygnację a wtedy RBM zajmie się resztą. Nie chcę się bawić w jakieś pośrednie przechodzenia na kartę.
Tak się nie da, zlecenie MNP zostanie odrzucone jeżeli operator będzie miał zarejestrowane wcześniejsze wypowiedzenie.

W formularzu wypowiedzenia MNP (procedura z pełnomocnictwem) nie ma miejsca na wskazanie, że wypowiedzenie jest ze względu na zmianę cennika. Użycie tego sposobu spowoduje naliczenie kar przez T-Mobile, nawet jeżeli całość będzie pasować terminami do okresu, w którym można wypowiedzieć bez zapłaty kary.

Pozostają dwie opcje:
1) MNP bez pełnomocnitwa. Tak jak to robiło się na samym początku MNP, i tak jak to robili wszyscy uciekający z Plusa gdy była ostatnia wielka akcja wypowiadania umów w tej sieci.
2) przejście na kartę w T (o ile operator to dopuszcza) i dalej już MNP z prepaida.

 #736048  autor: ukefake
 29 lip 2014, 23:55
vaha, z lektury niektórych wątków na forum odniosłem wrażenie, że operator nie może mieć dwóch rezygnacji na numerze.
Ech, trochę zakręciłem ale po prostu mam spore wątpliwości jak to rozegrać i na dzień dzisiejszy najsensowniejszym rozwiązaniem jest migracja na kartę (o ile timo będzie miało taką opcję), a potem dalej gdzie kto chce. Ewentualnie przełknąć te 5 pln :/
jak dorwę regulamin mnp w plusie to coś napiszę na temat mnp bez pełnomocnictwa.

[ Dodano: 2014-07-30, 00:01 ]
datumplane, jeśli masz jakieś doświadczenia z mnp bez pełnomocnictwa to pisz śmiało bo ciężko coś znaleźć na ten temat...

 #736054  autor: user_delete21
 30 lip 2014, 00:09
ukefake, bieganie z papierami w tą i z powrotem :D Nic strasznego, tylko pewnie od lat nikt tego w detalu nie praktykował, więc najtrudniej trafić na konsulatnta znającego temat.

Z tego co pamiętam to najpierw bierzesz od nowego operatora zaświadczenie, że zgodzi się przyjąć numer. Póżniej idziesz do obecnego, składasz wypowiedzenie (z powołaniem się na zmianę cennika, by nie mogli naliczyć kary) razem z tym zaświadzczeniem. Dostajesz papier na którym będzie data wydania numeru do nowej sieci z którym wracasz do nowego operatora, podpisujesz umowę i dalej już normalnie.

 #736056  autor: ukefake
 30 lip 2014, 00:15
datumplane, trochę latania jest ale ścieżka jest pewna. Ciekawe czy da radę załatwić to zdalnie, np. przez telefon. internet wykluczam, bo tam są tylko standardowe opcje.

też się trochę obawiam słabej znajomości tematu przez konsultantów. Podejrzewam, że ci którzy wtedy się tym zajmowali już dawno nie pracują, a nowi... wiadomo: byle szybciej byle więcej. I trochę ich rozumiem.

 #736058  autor: user_delete21
 30 lip 2014, 00:25
ukefake, powinno się dać, dawno temu tak właśnie załatwiało się MNP do MNVO -- papiery przesyłane pocztą. Niestety cały proces trwał łącznie jakieś 2 miesiące...

W dzisiejszych warunkach może być problem, bo od kiedy działa MNP z pełnomocnictwem w elektronicznej wymianie danych przypuszczam, że alternatywnej metody nikt nie używa. Należy raczej założyć, że w grę wchodzi jedynie pozostała trójka dużych operatorów.

Najprościej i najbezpieczniej będzie załatwić via prepaid T-Mobile (jeżeli T-Mobile tak pozwala). Problem mają jedynie ci, którzy liczą na bonus za przeniesienie umowy abonamentowej.

 #736060  autor: ukefake
 30 lip 2014, 00:35
datumplane, jakoś niedawno czytałem regulamin mnp orange i była tam wspomniana opcja bez pełnomocnictwa. osobiście rozważam plusa bo daje 3 mies gratis - natomiast nie wiem czy to zadziała bo najchętniej chciałbym przenieść przez telefon i dostać te 3 miechy o ile cena będzie dla mnie rozsądna...

 #736062  autor: user_delete21
 30 lip 2014, 00:53
ukefake, przez telefon to pewnie umowa kurierem w opcji jedna wizyta. Nie sądzę by uwzględniono w tym procesie możliwość MNP bez pełnomocnictwa, ale próbuj :)

 #736065  autor: alter
 30 lip 2014, 04:19
Obecnie mam w Tm 800 min do wszystkich+nielimitowane rozmowy w T+100000 SMS/MMS do wszystkich+2GB internetu za 45 zł.
Niestety, po zalogowaniu na konto nie mam możliwości przejścia do JUMP. Jedyną ofertą, która tam widnieje tak, aby nie tracić nic z tego, co mam w tej chwili, jest przejście na abo za 200 zł miesięcznie. Jak dla mnie to spora podwyżka z 45 na 200.
Przejdę albo do Playa albo do Orange (raczej do tego drugiego). Ponieważ od 16 lat byłem w Erze/T nie wiem, jak tam z zasięgiem? Możecie coś doradzić? Co lepsze - Play czy Orange?

 #736068  autor: molibden
 30 lip 2014, 06:43
Należy dokładnie skonsultować się z z operatorem do którego chcemy przenieść numer. Wg mnie sytuacja jest prosta. jełśi zostajesz w T-mobile to nic nie robisz i płacisz 5 zeta wiecej lub przechodzisz do JUMP. Tak czy siak od momentu tej zmiany zaczynasz nową umowę - tudziez podpisujesz jakiś aneks. Logiczne jest więc ze dyspozycja złożona u nowego operatora w przypadku rezygnacji z mobile winna zawierać opcję "na konkretną datę" - datę w której T-mobile wyznaczyło migrację do nowej taryfy jump. Po prostu w tym dniu wszystkim abonentom którzy dostali pisma kończy się dotychczasowa umowa bez wzgl czy podpiszą nową czy też nic nie będą robili.
Dla pewności trzeba się jeszcze konsultować z nowym opem bo na pewno wiedzą o sprawie tego co zrobiło T-mobile w ostatnich dniach i wiedzą już jak postępować aby to miało ręce i nogi. Nie sądzę aby trzeba było robić to w jakiś wyjątkowy sposób. oczywiście najpewniej byłoby tak jak niektórzy radzą przenieść dotychczasowy numer na kartę (jeśli umowa na to pozwala) i od razu do nowego opa. TO byłoby najpewniejsze chyba.
Tak jak pisałem - ja też dostałem takie pismo mimo że od miesiąca mam już karty NJU i czekam tylko na przeniesienie numeru. Ciekawe co by było gdybym teraz złożył dyspozycje przeniesienia do JUMP? Prawdopodobnie zostałbym w t-mobile a NJU kazało płacić 9zł za nimer tymczasowy który stałby się stałym.

 #736072  autor: macc
 30 lip 2014, 07:07
molibden pisze:Ciekawe co by było gdybym teraz złożył dyspozycje przeniesienia do JUMP? Prawdopodobnie zostałbym w t-mobile a NJU kazało płacić 9zł za nimer tymczasowy który stałby się stałym.
nic nie zapłacisz tylko tak obligatoryjnie (bo wszystko załatwia operator u którego zostajesz,czyli w tym przypadku t-mobile) musiałbyś wysłać wypowiedzenie umowy, którą przecież podpisało się z nju mobile wysłać listem poleconym do nju i żaden numer tymczasowy nie staje się numerem stałym. Wyłączają ten numer. Simka z nju zostaje u Ciebie w twojej kolekcji. Miałem w swoim otoczeniu podobny przypadek.

 #736081  autor: Kryniczanin
 30 lip 2014, 07:47
macc, Tak przy okazji nju też regulamin zmienia i też można odejść.

 #736094  autor: Lucky555
 30 lip 2014, 09:01
Widzę, że chyba tylko ja zrobię inaczej niż wszyscy tutaj na forum ;)

Jeszcze nie dostałem listu, zapewne go dostanę (posiadam rodzina 80) i powiem szczerze, że nie chcę zmieniać operatora ani obecnie przechodzić do JUMP, gdyż płacąc ok 100 płaciłbym 130 najmniej w JUMP. Wolę przemęczyć się te 3-4 miesiące, płacąc 5 zł więcej (2 piwa w miesiącu mniej ;) ), a przedłużyć nową ofertę kilka miesięcy przed końcem umowy i otrzymać jakiś fajny telefon za dość dobrą cenę przy większym abonamencie. Zastanawiałem się nad przejściem do innej sieci nawet, ale przyglądając się to nowy klient chyba na starcie nie ma aż tak dobrych cen topowych telefonów niż przedłużający. No chyba, że się mylę ;)

 #736109  autor: molibden
 30 lip 2014, 09:38
a to ni ejest tak ze z chwila zaakceptowania nowej podwyżki w wysokosci 5zł dostajesz kolejny cyrograf na 2 lata? Dla mnei to tak jakby podpisać nową umowę na abonament. Przecież to zmienia treść umowy bo regulamin tamtej która podpisywało się jakiś czas temu nie obowiązuje. Tzn nie bedzie obowiazywał z chwila wprowadzenia nowych warunków.
  • Strona 4 z 37
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 37
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 37