DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 217 z 1158
  • 1
  • 215
  • 216
  • 217
  • 218
  • 219
  • 1158

 #735738  autor: cyanoone
 29 lip 2014, 01:07
Obrazek
Kiedyś miałem 4 mb/s, technicy woleli sieć poprawić... Na mapie T mój rejon oznaczony jako zakończony.
Pozdrawiam ;)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)

 #735885  autor: Mixiorek
 29 lip 2014, 15:01
Jest aktualizacja mapy:
http://www.t-mobile.pl/pl/dlaciebie/obs ... epsza-siec

Zaczęli Tomaszów Mazowiecki i Piotrków Trybunalski. UMTS900 chyba nadal nie poszerzony o GOP i aglomerację warszawską.
Co ciekawe Łódź i okolice już mają. To chyba region, który dostał w pakiecie od razu modernizację, LTE i UMTS900.

W sumie jeżeli UMTS900 Networks wygląda tak jak piszecie, czyli:
- trzymanie do samego końca i zaniku UMTS2100
- przejście z UMTS2100 na EDGE
- z EDGE do UMTS900

To ja nie wiem czy jest na co czekać. Ma to sens jedynie gdy nie ma w okolicy UMTS2100.

Przy okazji test LTE Orange - Warszawa, Elsnerów, ul. Łodygowa:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 29 lip 2014, 21:17 przez Mixiorek, łącznie zmieniany 1 raz.

 #735899  autor: Spacedust
 29 lip 2014, 16:31
N! leży i kwiczy nawet na UMTS900. W miejscu gdzie mam 0,5 downloadu i 0,25 uploadu i kompletnie zero LTE mimo, że jest obecne na tym samym maszcie co Plus to Plus z modułem ODU na dachu potrafi wyciągnąć tyle:

Obrazek

 #735902  autor: p2225
 29 lip 2014, 16:41
u mnie orange jest spoko na umts 2100
http://www.speedtest.net/my-result/3651312226
Ostatnio zmieniony 29 lip 2014, 16:51 przez p2225, łącznie zmieniany 1 raz.

 #735904  autor: wlkp
 29 lip 2014, 16:47
To N to jest jedna wielka porażka ! Robiłem 3 zgłoszenia olali mnie kompletnie ,po połączeniu się z T-mobile myślałem że się to zmieni,bo kiedyś miałem tylko dostęp z jednego masztu zasięg .Teraz jak zrobili na jednym z masztów po T-mobile N który jest 4 km ( najbliżej ) od mojego miejsca zamieszkania to nie dali sektora w moim kierunku,łapie tylko z nadajnika co jest 8 km od mojego miejsca zamieszkania ,sygnału w części domu nie ma wcale a w tej gdzie jest to na poziomie - 113 db ! Z Bok informacja że modernizacja w moim rejonie zakończona i nic nie mogą z tym zrobić,tak bywa czasami dostałem odpowiedz,druga mądra na 2G kazała telefon ustawić ,telefon który jest w abonamencie z internetem !! Na 2 G ,ludzie to jakaś masakra , a zasięgu i tak nie ma lepszego choć by był na 2G ustawiony ! Na Blogu Orange blokują IP na wpisy które im nie na rękę,normalnie cenzura wprowadzona !Chol...e żabojady !

 #735908  autor: muddy
 29 lip 2014, 16:51
Mixiorek pisze:UMTS900 chyba nadal nie poszerzony o GOP i aglomerację warszawską
... oraz krakowską - jedna plama z GOP.
W Krakowie i okolicach kilka tygodni temu zmienili LAC. Zamiast 52901 jest 52912, zamiast 52801 jest 52811. Mieszkam w miejscu, w którym telefon loguje się do jednej z PIĘCIU stacji, w zależności od pomieszczenia i miejsca, w którym akurat jestem (blisko okna/daleko od okna) - a nie jest to dom, tylko dość małe mieszkanie na 4 piętrze.
Wcześniej tylko jedna z tych stacji była w LAC 52901, pozostałe 52801. Teraz granicę LAC nieco przesunęli i najbliższa stacja "przeskoczyła" do 52912 dołączając do sąsiedniej, 3 inne stacje są w 52811. Telefon skacze sobie więc co chwilę z jednego LAC do innego i z powrotem. Trochę tego nie rozumiem, bo to środek dużego osiedla - myślałem, że lepiej granice LAC robić w mniej zaludnionych miejscach, by nie generować ogromnej ilości komunikatów Location Update...
Ciekawe z czego wynika zmiana LAC i ile jeszcze trzeba czekać na UMTS900, jeśli ta zmiana ma z tym związek.

MM

 #735928  autor: inżynier
 29 lip 2014, 18:15
Mixiorek pisze:Zaczęli Tomaszów Mazowiecki i Piotrków Trybunalski. UMTS900 chyba nadal nie poszerzony o GOP i aglomerację warszawską.
W centrum Warszawy U900 już działa.
playwlkp pisze:To N to jest jedna wielka porażka ! Robiłem 3 zgłoszenia olali mnie kompletnie
A Ty po raz kolejny wylewasz swoje żale tu na forum. Do kogo robiłeś te 3 zgłoszenia? Orange, TMobile czy Networks?
Sam kilka razy pisałem, abyś podał swoją lokalizację to zapewne znajdą się tu ludzie którzy coś mogą pomóc, albo chociaż napiszą czemu u Ciebie jest źle. Do dnia dzisiejszego masz w profilu wpisane wlkp więc nie dziś się, że nikt z forum Ci nie pomoże.
playwlkp pisze:Teraz jak zrobili na jednym z masztów po T-mobile N który jest 4 km ( najbliżej ) od mojego miejsca zamieszkania to nie dali sektora w moim kierunku
Rozumiem, że oczekiwałeś, że cała modernizacja będzie przystosowana specjalnie pod Ciebie i teraz masz pretensje, że sektor nie świeci w Twoją stronę. Tylko jakby świecił w Twoją to zaraz znalazł by się ktoś inny kto by to samo napisał. Musisz mieszkać idealnie na granicy sektorów skoro masz taki problem.
Czy przed modernizacją było u Ciebie lepiej?

 #735950  autor: kaspeed
 29 lip 2014, 19:33
Jak widzicie nie tylko ja mam obawy tego N...

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:

 #735958  autor: Pijo
 29 lip 2014, 20:03
inżynier pisze:W centrum Warszawy U900 już działa.
Mogę potwierdzić. Na Pradze loguje sie do U900 ze Śródmieścia/Powiśla(LAC 58120).

 #735990  autor: Mixiorek
 29 lip 2014, 21:26
inżynier pisze:W centrum Warszawy U900 już działa.
Ooo, to ciekawe. Jednak zdecydowali się uruchomić w centrum Wawy. Jak się sprawuje?
Na południu aglomeracji moim zdaniem póki co nie ma.

[ Dodano: 2014-07-29, 21:29 ]
Pijo pisze:Mogę potwierdzić. Na Pradze loguje sie do U900 ze Śródmieścia/Powiśla(LAC 58120).
Czyli UMTS900 jakby w trakcie odpalania w kolejnych klastrach/ lac?

 #735992  autor: bed
 29 lip 2014, 21:33
Mixiorek pisze:Co ciekawe Łódź i okolice już mają. To chyba region, który dostał w pakiecie od razu modernizację, LTE i UMTS900.
Względnie szybko uruchomiono U900 w porównaniu do innych lokalizacji, jak wspomniane chociażby Kraków czy stolica, ale i tak trzeba było na to poczekać - modernizacja w Łodzi zajęła sporo więcej czasu niż planowano bo rozpoczęła się w marcu a zakończyła w czerwcu (mowa tylko o najwcześniej zaczętym obszarze).

Zresztą w nowych etapach modernizacji, oderwanych kompletnie od tej przeprowadzanej w Łodzi, jak Kutno czy tereny nadmorskie, też od razu uruchamiano LTE.

 #735995  autor: 3G
 29 lip 2014, 21:44
Mixiorek pisze: Na południu aglomeracji moim zdaniem póki co nie ma.
W Piasecznie widać tylko na balkonie - pewnie zalatuje z Warszawy albo zza Wisły - np. Otwock chyba ma już U900.
bed pisze:Kutno czy tereny nadmorskie, też od razu uruchamiano LTE.
O, ciekawe jak u nas - sprawdzę przy okazji wzdłuż DK 8 na pograniczu łódzkiego i mazowieckiego.

 #736018  autor: p2225
 29 lip 2014, 22:34
taka prędkość przed chwilą na HSPA+ z modemem Huawei e3131 Obrazek

 #736083  autor: wlkp
 30 lip 2014, 08:06
@ inżynier -proszę Cię,nie czepiaj się mnie i lepiej nie wypowiadaj się w moim temacie ! A gdybyś sam dokładnie czytał moje posty to byś wiedział że przed modernizacją miałem lepiej jak obecnie ,ale napisze kolejny raz ,przykładowo na terminalu przed modernizacją miałem zasięg 68 % ,na chwilę obecną jest w granicach 45-50 % !Jedyna różnica to że jest widoczna sieć 3G ,poprzednio był GSM tylko ale sygnał był lepszy,samo wymuszenie 2G nic nie daje bo jest sygnał słabszy,rozmawiać da się tylko przy oknie i to nie zawsze !I to nie są tylko moje opinie ,wiele ludzi pisze to samo co ja ,że po modernizacji jest gorzej jak przed ! Co do moich oczekiwań,pewnie były takie że będzie lepiej,ale to chyba normalne,bo trudno oczekiwać aby było gorzej jak już było słabo cały czas ! Dlaczego mi zależało na sektorze tego nadajnika w moją stronę,ano dlatego że jest najbliżej mnie ( 4km ) ,na stacji są anteny w 3 kierunkach ,a dokładnie w moim kierunku nie ma wcale anteny ( wolne rury do zamontowania anteny ),potwierdzone to jest z BOK Orange ,a zmian nie planują .Sygnał łapie z innego nadajnika który jest prawie 8 km do mnie i anteny nawet nie są dokładnie skierowane w moją miejscowość,to jak mam mieć dobry zasięg ? Liczyłem dokładnie na ten nadajnik o którym wspominałem po modernizacji,bo kiedyś na nim był tylko Plus i T-mobile,więc myślałem ,będzie N to dołożą Orange i 4 km zasięg się poprawi,myliłem się .Ktoś w tym N za dobrze nie myśli z rozmieszczeniem nadajników i sektorów ,wystarczyło dołożyć w wolnym miejscu na maszcie jeden sektor i problemy w mojej okolicy na 99 % by znikły ,a jeśli tego nie zrobią to nie ma szans aby cokolwiek się poprawiło,bo z tego nadajnika co jest 8 km ,lepiej za wiele nie będzie robiąc np.korektę ustawienia anten .Ktoś kto mieszka w mieście nie ma tego problemu,bo BTS stoi co 500 metrów ,na wsi tego luksusu nie ma .Na obecną chwilę żadna sieć nie działa u mnie poprawnie,poprzednio najlepiej chodził T-mobile ,po modernizacji zasięg jest taki sam jak Orange ,czyli bardzo słaby .Nikt tu już więcej nic u mnie nie wymyśli ,sprawę wyjaśniałem z osobami co mają pojęcie na ten temat ,jedyne wyjście to dołożenie sektora na nadajniku który jest najbliżej mojej miejscowości ,póki co Orange/N zakończył prace na moim terenie i mają to gdzieś .

 #736088  autor: 3G
 30 lip 2014, 08:35
playwlkp, mówisz, że wystarczyło dołożyć sektor... Można było też obrać inne azymuty sektorów. Ale wiesz, każdy liczy koszty i ma jakieś priorytety, widocznie w tym przypadku uznano, że takie, a nie inne ustawienie sektorów jest lepsze. Czy słusznie nie wiemy. Jak duża jest miejscowość czy miejscowości, gdzie jest problem? Co to za miejscowość?

 #736168  autor: MaciejM
 30 lip 2014, 12:42
playwlkp, podziękuj mieszkańcom, którym nie podobał się maszt.

 #736215  autor: cyanoone
 30 lip 2014, 14:45
Obrazek
Chyba coś robią. Na innym nadajniku mam w Net Monitorze dziwny widok 260 02 (3G PLAY).
Pozdrawiam ;)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)

 #736231  autor: wlkp
 30 lip 2014, 15:13
MaciejM pisze:playwlkp, podziękuj mieszkańcom, którym nie podobał się maszt.
Raczej nie ma komu dziękować,bo takowy nigdy miał nie powstać z tego co mi wiadomo w mojej miejscowości ,więc sprzeciwiać się nie było czemu . Przed modernizacją w moim regionie Orange miało tylko jeden maszt własny w Dobrzycy koło Pleszewa ( około 8 km do mnie ) ,potem dołożyli w Sowinie gm.Pleszew na maszcie T-mobile,a właściwie przenieśli bo był taki mały masz w jednej z Firm z anteną dookólną w Lubomierzu ( jakieś 7 km ) i Ligota gm.Raszków ( 4 km ) - na tym właśnie najbliższym nie ma wcale sektora w moim kierunku .Sygnał łapie w 90 % z masztu w Dobrzycy ( mam Netmonitora zainstalowanego na telefonie ) ,sporadycznie z tego z Sowiny i to tyle,na zewnątrz niby jest w miarę ,ale w domu beznadzieja i to nie tylko u mnie .

Dziś widziałem że na Blogu Orange ktoś zadał pytanie odnośnie LTE w Pleszewie ,odpowiedz dostał że w najbliższych planach nie mają ha ha,zezwolenie jest,więc może za 4 lata !
Prawda jest taka że robią tylko tam gdzie jest duże zaludnienie ,a małe miejscowości mają gdzieś,bo u nich liczy się % ludności w zasięgu a nie terenu kraju,to samo było z Neostradą ,do dziś nie ma,badziewna firma i tyle ! Przyjedzie taki z miasta na wieś i będzie po drabinie na dach wchodził bo " pola nie mam " !

 #736260  autor: kaspeed
 30 lip 2014, 16:55
zaczeli bełchatów modernizować...Oby nie skopali ....
  • Strona 217 z 1158
  • 1
  • 215
  • 216
  • 217
  • 218
  • 219
  • 1158
  • 1
  • 215
  • 216
  • 217
  • 218
  • 219
  • 1158