DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
 #735357  autor: kasiuuulaxd
 27 lip 2014, 15:31
Przeszukując internet nie mogę znaleźć informacji na temat prób łączenia się z numerem który akurat jest powiedzmy w Czechach, Irlandii, Anglii czy Francji. Chodzi o standardowy sygnał "beep"- Zauważyłam, że w Polsce ten sygnał jest nierównomierny, czasem wręcz przerywany i jakiś wydaje się niestabilny. W Irlandii ma taki sam ton i jest powiedzmy podwójny "beep beep" i ma zdecydowanie inna tonację niż Polski. Francja ma inny, Czechy jakiś taki niższy, a Niemcy bardzo zbliżony dźwiękiem do naszego ale bardzo równomierny. Czy jest ktoś mi w stanie to wytłumaczyć? Czy można rozpoznać po dźwięku, gdzie akurat znajduje się ten telefon? Po przekroczeniu granicy otrzymuje się kilka SMS'ow o stawkach i aparat włącza się w sieć państwa w którym się znajduje, Czy to może być w jakiś sposób zależne? Potrzebny mi specjalista :)

 #735367  autor: user_delete34
 27 lip 2014, 17:04
Nie ma na to chyba konkretnego standardu, więc co operator to inaczej, nawet w jednym (choćby PL) kraju. Podobnie komunikaty głosowe.

 #735461  autor: aquick
 27 lip 2014, 23:06
Jak jestem w Czechach to sygnał mam podobny do kiedyś usłyszanego w Play na macierzystym - piskliwe, głośne "biip - biip", natomiast na czeskim numerze w Polsce mam różnie - nasze rodzime "beep" i tamto "biip", co ciekawe podczas jednego połączenia potrafi się to zmienić w trybie "beep - biip" albo "beeiip". Dzwoniąc na polskie numery w UK mam podwójny "beep - beep", jak jakiś czas temu musiałem zadzwonić na Hawaje (nawet tam czasem w życiu człowiek musi zadzwonić ;)), czyli docelowo USA to sygnał był podobnego tonu jak w UK "beep", ale pojedynczy.

Pozdrawiam :hello2:

Obrazek

 #735478  autor: matteo
 28 lip 2014, 04:24
Dzwoniąc do Hong Kongu sygnał jest taki sam, jakby dzwonić do UK.