DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #735254  autor: Flash999
 26 lip 2014, 20:10
Witajcie!
Zmieniłem dzisiaj taryfę z Więcej przez Rok na Nowy Plus Internet na Kartę.
SMSem potwierdzono zmianę. Aktywowałem darmowy pakiet 100 MB po doładowaniu i premię za częste zasilenia. Doładowałem konto za 50 zł i dostałem... 100 MB ważnych 24h.

Gdzie się podział bonus?

Czas leci, pakiet nie został przyznany. Zadzwoniłem do BOK, konsultant wszystko sprawdził i wyszło na to, że nie włączyłem promocji "bonus za doładowanie", przez co nie dostałem transferu.

Czytam regulamin, a w nim:
"Każdy Abonent spełniający warunki określone w pkt 1, znajdujący się w okresie ważności dla usług
wychodzących, który zasili swoje konto w Okresie Trwania Promocji zgodnie z zasadami określonymi w
pkt. 4, otrzyma do każdego zasilenia3
pakiet danych, do wykorzystania na zasadach określonych poniżej
(„Bonus”)."

Warunek w pkt 1. to posiadanie taryfy NPInK, więc spełniony.
Regulamin
Przed doładowaniem dokładnie prześledziłem online.plus.pl i nigdzie nie było do aktywacji żadnego bonusu po doładowaniu. Z regulaminu wynika, że każdy kto zasili konto uzyska bonus. Dodatkowo, nigdzie nie ma podanego kodu włączającego, jest tylko wyłączający.


Czy mieliście takie problemy z migracją między taryfami? Już mnie krew zalewa, jak mam pomyśleć że znów muszę doładować konto, bo szanowny system nie włączył promocji. W dodatku straciłem usługę LTE.

Napisałem do Specjalistów Plusa na ich forum, zobaczymy co z tego wyniknie.
Ostatnio zmieniony 03 sie 2014, 16:36 przez Flash999, łącznie zmieniany 1 raz.

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #735260  autor: Kamil1000
 26 lip 2014, 20:42
Flash999 pisze:Aktywowałem darmowy pakiet 100 MB po doładowaniu i premię za częste zasilenia.
Czyli aktywowałeś dwie z trzech dostępnych w tej taryfie promocji. Trzecią promocją jest właśnie ten główny bonus po doładowaniu. Tak bynajmniej wygląda to u mnie.
Obrazek

[ Dodano: 2014-07-26, 20:49 ]
Flash999 pisze:Dodatkowo, nigdzie nie ma podanego kodu włączającego, jest tylko wyłączający.
Kod wyłączający da się przerobić na włączający :).
Jeśli kod wyłączający to *136*00*01# to kod włączający to *136*11*01# ;).

 #735275  autor: Flash999
 26 lip 2014, 21:39
Sęk w tym, że miałem do wyboru tylko te dwie promocje/usługi. Na liście na pewno nie było bonusu po zasileniu.

Co więcej, nie byłoby go do teraz, gdyby nie konsultant, który odpalił mi tę usługę (zapytałem go, czy włącza się ten bonus kodem - odpowiedział, że tak, ale kodu to już nie podał).

Skończy się pewnie na tym, że "nie znaleźliśmy nieścisłości i na koncie jest wszystko OK" i będę zmuszony przejść na RWK.

W całej tej sytuacji najgorsze jest to, że:
- po przejściu na nową taryfę nie miałem możliwości włączenia bonusu
- na stronie i regulaminach nie ma mowy o konieczności włączania jakichś usług, a także nie podano kodów (wiem, że "dla chcącego nic trudnego" i tak jak napisał Kamil1000 można przerobić takie USSD w Plusie)
- zmieniając taryfę na NPInK zostaje wyłączone LTE. Aktywacja po kontakcie z BOK, bo nie ma kodów na włączenie LTE (przechodząc z RWK jest informacja, że traci się usługę "LTE").

Mam jedynie nadzieję, iż Specjaliści Plusa potraktują sprawę poważnie i przyznają mi pakiet, bo nie ma w tej sytuacji żadnej mojej winy ani pomyłki (taryfa zmieniona, doładowanie, spełniony regulamin promocji). System Plusa w natłoku zmian "zapomniał" włączyć mi tę usługę.

Pytanie do Was - czy po zmianie taryfy na NPInK mieliście aktywną usługę: "Plus Internet: bonus za doładowanie"?

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #735277  autor: Kamil1000
 26 lip 2014, 21:48
Ja po zmianie taryfy miałem od razu aktywną tą promocję, ale ja przechodziłem z Plus Internet na Kartę :P.

Na otarcie łez możesz sobie w dziale Pakiety zaktywować na koszt Plusa pakiet 100 MB na 24 h ;).

 #735279  autor: Flash999
 26 lip 2014, 22:12
Kamil1000 pisze:Na otarcie łez możesz sobie w dziale Pakiety zaktywować na koszt Plusa pakiet 100 MB na 24 h .
Wolałbym 4,1 GB :twisted:

Tak z ciekawości, skoro teraz są podwajane pakiety, to dostałbym zamiast 4,1 GB aż 8,2 GB, czy to po prostu inny przelicznik zł/MB?

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #735284  autor: Kamil1000
 26 lip 2014, 22:21
Podwojona jest suma bonus+konto, czyli przy doładowaniu za 50 zł dostaje się bonus 9,4 GB, aby suma wyszła 11 GB, zamiast standardowych 5,5 GB. Przy doładowaniu za 100 zł dostaje się kosmiczny bonus 27,15 GB :D.
Obrazek

 #735286  autor: Flash999
 26 lip 2014, 22:26
Nie osłabiaj mnie. Dostanę 1 GB na miesiąc w RWK zamiast 4,7 GB... Niby mogę aktywować w miesiącu ile chcę pakietów, jednak z tej kwoty wyjdą raptem 3.

[ Dodano: 2014-07-29, 16:26 ]
Sprawa załatwiona :).
Pakiet został przyznany, a LTE włączone, czyli nie taki Plus straszny 8). Czas rozwiązania problemu to niecałe dwa dni (liczę tylko dni robocze).
Obrazek

Stacje bazowe w województwie podlaskim