DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows
Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows

Moderator: Moderatorzy

 #734852  autor: Sig
 24 lip 2014, 21:16
Nie miałem jeszcze okazji bawić się Windows Phone, więc spytam z ciekawości.
Wiem, że na Windows Phone nie ma Opery Mini (i pewnie nie będzie).
Podstawowa przeglądarka to Internet Explorer. Czy jest tam funkcja wyłączenia pokazywania (zatem też pobierania) grafiki? Bo kompresji pewnie nie ma. Rzeczy w tym, że mając Operę Mini da się korzystać z internetu nawet na lejku przy grafice skompresowanej do niskiej jakości, lub wyłączonej całkowicie (sam tak czasem robię, gdy interesuje mnie tylko tekst).
Jest może jakaś alternatywna przeglądarka z funkcją kompresji? W sumie samo wyłączenie obrazków w IE pewni by wystarczyło.
Próbowałem szukać, ale jakoś bez powodzenia.

PS a nie, teraz widzę, jest coś co się nazywa "czujnik danych", poczytam o tym

jest i to
Browser Optimization Service in Internet Explorer 11
http://www.wpcentral.com/data-sense-windows-phone-81


No to już wiem, tzn. nie wiem, czy się da zupełnie grafikę wyłączyć, ale IE ma opcję kompresji.

Jest jednak mały smuteczek. Z tego co czytam telefon z WP można użyć jako modemu tylko bezprzewodowo, nie przez USB... Głupota trochę. Nie tylko wyklucza to PC, które może nie mieć wi-fi, to jeszcze szybciej bateria będzie szła zarówno w telefonie, jak i w laptopie, gdy z niej korzystamy.
http://www.wpcentral.com/windows-phone-internet-sharing

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #735163  autor: Xy
 26 lip 2014, 10:31
IE w Windows Phone 8 jest do d**y i nadaje się całkiem do niczego. Ja od początku korzystam z UC Browser. Genialna przeglądarka. Zamiast jednego definiowalnego przycisku jak w IE masz kilka i każdy służy czemu innemu. Zakładki są poukładane po ludzku, wszystko logiczne i miłe dla oka. Odpowiadając na Twoje pytanie: tak, jest funkcja oszczędzania transferu.
Zainstaluj UC Browser, pobaw się, zobacz jaka jest fajna, porzuć IE 8) Tylko ma mały minus: czasami lubi się wywalać na ciężkich stronach. Zupełnie jak IE ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #735205  autor: user_delete34
 26 lip 2014, 14:11
Xy pisze:Tylko ma mały minus: czasami lubi się wywalać na ciężkich stronach.
Przy 1 GB RAMu, na zoptymalizowanym systemie?

 #735209  autor: Xy
 26 lip 2014, 14:26
Tak, na mojej Lumii UC Browser lubi się czasem wywrócić. Porównywałem z IE. Jest właściwie tak samo. Ale ponoć silnik IE i UC jest ten sam... Ile w tym prawdy - nie wiem ;-)
Opera na jednojajowym procku z wlokącym się Androidem była jakoś stabilniejsza...

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #736296  autor: znawca
 30 lip 2014, 18:21
IE na WP8.1 może kompresować dane. Masz 4 opcje (brak, niska, wysoka i automatyczna), ale nie testowałem, bo zawsze mam wyłączoną.

Ja w przeciwieństwie do Xy lubię mobilnego IE i uważam, że to jedna z lepszych przeglądarek, a od czasu aktualizacji na pewno działa lepiej (kompatybilność ze stronami).

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!