DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy awarii w sieciach stacjonarnych i komórkowych.
Wszystko, co dotyczy awarii w sieciach stacjonarnych i komórkowych.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #735137  autor: karjedr
 26 lip 2014, 03:34
Witam, kilka dni temu zakupiłam Sony Xperia M2. Wszystko działa jak należy, ale ostatnio wykupiłam z orange pakiet internetu i kiedy włączam transfer danych w telefonie mogę korzystać jedynie z przeglądarki, komunikatory takie jak whatsapp, skype, czy nawet messenger nie działają. Szukałam rozwiązania w internecie, próbowałam zmieniać wybór sieci na ręcznie, również bawiłam się trybem sieci, obecnie ma ustawione LTE(preferowane), WCDMA, GSM. Bardzo proszę o pomoc.

 #735169  autor: Niezgodna7
 26 lip 2014, 10:56
Przeglądarka działa? Czyli możesz buszować w internecie, czytać strony internetowe, przeglądać fotki?

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #735170  autor: MaciejM
 26 lip 2014, 11:05
karjedr, wejdź w ustawienia, użycie danych. Z listy wybierz komunikator, w którym nie działa internet i zobacz czy nie ma zaznaczonej opcji użycie danych w tle. Druga sprawa sprawdź czy przypadkiem nie łączysz się z apn internetipv6
 #735296  autor: karjedr
 26 lip 2014, 23:01
Tak strony internetowe działają, filmy się otwierają itd, itp. Wchodząc w użycie danych i daną aplikację na samym dole mam do zaznaczenie opcje "Wyłącz dane w tle, w sieciach komórkowych. Inne sieci będą nadal używane, o ile będą dostępne. Dodatkowo wchodząc w ustawienia sieci komórkowej w opcji "punkty dostępowe" zaznaczoną mam opcje internet ipv6, a niżej do wyboru jedynie mms orange.

 #735312  autor: MaciejM
 27 lip 2014, 09:14
karjedr, w takim razie utwórz nowy punkt apn

APN internet hasło jak i nazwa użytkownika internet typ apn ipv4

 #735327  autor: Niezgodna7
 27 lip 2014, 10:54
Maciej. Ten ipv6 to jakiś bardziej "restrykcyjny" jest od tego ipv4 ?
I skąd on się pojawia w ustawieniach, bo zapewne to sama sieć taką konfigurację podsyła użytkownikowi..?

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #735365  autor: MaciejM
 27 lip 2014, 16:41
Calm7, obecnie wszystkie nowe tel z orange mają ustawione apn z ipv6