DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
    :sign7:
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
:sign7:

 #734163  autor: user_delete34
 22 lip 2014, 10:04
Co do wyszukiwarki, to byłbym na nie - zbyt pracochłonne. Jeśli już, lepiej zrobić zwykłe zestawienie w stylu porównania telefonów. W kolejnych wersach wpisać stawki za jednostki, możliwość kupienia takiej czy innej usługi lub pakietu, jakąś pułapkę opisać w uwagach itp. Użyszkodnik może się przecież minimalnie wysilić i przeczytać te kilka kolumn. Wymagania zwykle nie są sztywne i wtedy lepiej, by każdy sam sobie obliczył koszty miesięczne.

 #734205  autor: Przemix
 22 lip 2014, 12:34
Golarz Filip pisze:Człowiek wybiera wpierw podstawowe rzeczy ( minuty,ilość sms,korzystanie z internetu,abonament,karta ) a potem wyskakuje informacja,że najkorzystniej byłoby wybrać ofertę X czy Y
Markadiusz pisze:Co do wyszukiwarki, to byłbym na nie - zbyt pracochłonne
No właśnie po to telepolis poszło za dwie duże bańki :) Ja bym zrobił jeden dział i w miarę napływu postów klarował inne działy, a nie robił sztuczne podziały, szczególnie wydzielanie mixa od prepaida, gdy takie nju zaciera granice między abo a prepaid.
Ostatnio zmieniony 22 lip 2014, 12:36 przez Przemix, łącznie zmieniany 1 raz.

 #734206  autor: user_delete34
 22 lip 2014, 12:36
Przemix pisze:No właśnie po to telepolis poszło za dwie duże bańki
wsuuumie...

 #734252  autor: WitekT
 22 lip 2014, 15:11
Wyszukiwarka będzie w połowie września jako oddzielna usługa. ;-) Na razie zajmijmy się merytorycznymi rzeczami związanymi z forum.

OK - robimy mało działów, część przerzucamy do archiwum. To też jest jakieś wyjście.

 #734253  autor: hdfunpack
 22 lip 2014, 15:12
Ja proponuje uporządkować dział Zdjęcia z telefonów i poprzenosić fotki ze strefy wrzutu do odpowiednich działów przed ewentualnym zamknięciem tego działu, za którym nie jestem.

 #734254  autor: darase
 22 lip 2014, 15:17
Witek nie zapomnijcie o Operze mini bo odpisywanie na forum działa idealnie ale pod najpopularniejszymi wiadomościami to już jest problem.

eCoal i nie ma problemu :-)

 #734261  autor: bazooka
 22 lip 2014, 15:48
Golarz Filip pisze:Np. posty Karlosa często charakteryzują się tym,że kumulują w sobie szereg informacji nt.danego operatora- jak to ma miejsce np.w przypadku Play i jego ofert kartowych.Na ten wzór można by wpierw utworzyć działy dla każdego z W4 i pozostałych wirtualnych operatorów,gdzie znalazł by się taki ogólny temat już z aktualnymi odpowiedziami użytkowników.
Takie coś nie przejdzie, bo Polacy, tudzież nowi użytkownicy są bardzo wygodni i samolubni - każdy chce mieć kawę na ławę i swój WĄTEK - powtarzać się milion razy... a niektórzy z nas jeśli już wejdą w taki "n-ty" temat wciąż czytać te same posty, tych samych osób z tymi samymi propozycjami...
Do czego zmierzam :?: Tego się nie uniknie - nie ma kontroli jak kiedyś przed niektórymi Klubami (Dyskotekami) w stylu: "selekcja".
Co więc można zrobić :?: Lepsza moderacja. Moderatorzy muszą być bardziej restrykcyjni w kwestii tworzenia nowych tematów, i przestrzegania regulaminu, by nie było czegoś takiego jak ktoś już wyżej pisał: jaki telefon wybrać "...do 500", a zaraz pod nim mamy "...do 520zł".

 #734368  autor: tiger93
 22 lip 2014, 22:50
Rozdzielić awarie w sieciach komórkowych od awarii w sieciach stacjonarnych ;)

http://www.speedtest.net/result/2572992339.png

 #734539  autor: orson_dzi
 23 lip 2014, 16:12
hdfunpack pisze:Ja proponuje uporządkować dział Zdjęcia z telefonów i poprzenosić fotki ze strefy wrzutu do odpowiednich działów przed ewentualnym zamknięciem tego działu, za którym nie jestem.
Kiedyś mocno starałem się o rozbudowanie tego działu, bo uważałem to za genialny pomysł, ale w perspektywie czasu myślę, że to jednak nie jest takie potrzebne ;) .
sebusy pisze: Lepsza moderacja. Moderatorzy muszą być bardziej restrykcyjni w kwestii tworzenia nowych tematów, i przestrzegania regulaminu, by nie było czegoś takiego jak ktoś już wyżej pisał: jaki telefon wybrać "...do 500", a zaraz pod nim mamy "...do 520zł".
W czasach dinozaurów i np. Premiera Giertycha każdy pojedynczy post w dziale JTW musiał być zaakceptowany przez moderatora. Dzisiaj (chwilowo) niewykonalne (przeze mnie).
Ale spowolnienie dyskusji było straszne. Wystarczyło wypaść na dwa dni od komputera i cały dział wisiał.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #734569  autor: Golarz Filip
 23 lip 2014, 18:03
Jak wspominamy epokę dinozaurów to jedna z rzeczy która mi się wtedy podobała-to dyżury moderacji.Nie piszę o tej stronie ale kilku innych miejscach,które działają do dziś.
Tak się wszyscy dogadywali,że praktycznie nie było pustych przelotów i zawsze jakiś moderator działał w ukryciu.Na spamowanie czy głupie pytania nie było miejsca a i zawsze można było się dowiedzieć o bieżących sprawach.

 #735114  autor: Maniiiek
 25 lip 2014, 23:01
orson_dzi pisze:W czasach dinozaurów i np. Premiera Giertycha każdy pojedynczy post w dziale JTW musiał być zaakceptowany przez moderatora. Dzisiaj (chwilowo) niewykonalne (przeze mnie).
Ale spowolnienie dyskusji było straszne. Wystarczyło wypaść na dwa dni od komputera i cały dział wisiał.
W sumie tęsknie za tym. Teraz to czasem takie głupoty człowiek czyta, że głowa mała. Dobrze, że zawsze jest kilka rozgarniętych osób w okolicy to naprostują.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #735366  autor: babeo
 27 lip 2014, 16:45
W dziale HP wprowadziłbym następujące działy (kolejność dowolna):
- o muzycd ogólnie,
- HiFi i sprzęt audio
- TV i kino domowe
- komputery (osprzęt i oprogramowanie)
- gry komputerowe (PS, xbox, komputery)
- sport (uprawiany, oglądany)
- motoryzacja
- polityka

 #735663  autor: jojoro
 28 lip 2014, 20:15
Najlepiej gdyby forum działało z tapatalkiem :)

 #735741  autor: babeo
 29 lip 2014, 06:19
Tapatalk jest potwierdzony na pierwszej stronie tego tematu.
Czytaj uważnie.

 #735777  autor: orson_dzi
 29 lip 2014, 09:26
babeo pisze:- polityka
Już widzę jak fajnie by się ten dział moderowało ;) .

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #735851  autor: Maniiiek
 29 lip 2014, 12:21
orson_dzi pisze:Już widzę jak fajnie by się ten dział moderowało .
A idź pan w las i nie wracaj... Boję się lodówkę otworzyć, żeby mi Korwin nie wyskoczył z tekstem "my, ludzie pracujący dokładamy do Twojego biletu ulgowego, Ty lewackie ścierwo!" a tu jeszcze strach na forum będzie zajrzeć.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #735879  autor: babeo
 29 lip 2014, 14:10
orson_dzi pisze:
babeo pisze:- polityka
Już widzę jak fajnie by się ten dział moderowało ;) .
Zawsze można dział zamknąć.
Chyba nie sądzicie, że nie robiąc takiego działu, tematyka ta się nie pojawi gdzieś indziej?
Poza tym wtedy będzie można wszystko ogarnąć w jednym miejscu.

 #735887  autor: Maniiiek
 29 lip 2014, 15:16
babeo lepiej losu nie kusić. Fanatycy religijni... to jest polityczni są jak robactwo. Zaprosisz takiego do terrarium a po całym domu się rozpleni.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #736252  autor: Xy
 30 lip 2014, 16:29
Bez działu "Polityka". Tak samo jak bez działu "Religia". Bo po co prowokować kłótnie? To, czy wierzę czy nie, z jaką partią lub politykiem sympatyzuję jest tylko i wyłącznie moją sprawą tak więc ani ja nikogo nie przekonam do zmiany poglądów ani nikt do mnie. A jak wiemy tematy typu religia i polityka są wyjątkowo drażliwe i zapalne. Lepiej dmuchać na zimne ;-)
Widziałbym dział "Motoryzacja" jako podforum w Hyde Parku (może tę nazwę także do zmiany?). Sam bym w nim się pewnie dużo udzielał ;-)
W sumie ostatnimi czasy niestety rzadko zaglądam i nie jestem mocno w temacie ale fajnie jakby działy typu Alcatel, Siemens, Motorola, Ericsson czy podobne wskoczyły do archiwum (oczywiście dostępne do poczytania). Jak poskładać resztę? Nie mam pojęcia :-) Czy według systemów operacyjnych czy według producentów... (zagwozdka by była gdzie wrzucić temat z problemem z aktualizacją Androida w Sony. Do Andro czy do Sony?). Moderacja: przesiew aktywnych i nieaktywnych zielonych użytkowników. Z nieaktywnych lub nie udzielających się zdjąć obowiązek moderacji i przekazać go na osoby aktywniejsze na forum, z kilkunastoma co najmniej pomagajkami, bezkonfliktowe. Widzę, że Orson nam ładnie awansował :-)
Co jeszcze? Nie mam pomysłu. Moje są zapewne powielone z poprzednich stron. A jakie zmiany wprowadzi Góra? Jakie by nie były obawiam się, że będą dobre. Póki co cieszy mnie, że wszystko jest w miarę logicznie i sensownie poukładane, a grafika nie trąci remizą i błyskotkami z bazaru jak na innych forach.
Co do działu "Jaki telefon wybrać". Nie wiem czy warto się cofać w rozwoju i wracać do tego, co było ale... Może jednak wrócić do akceptacji postów i tematów przed moderatora? Był porządek jako taki. No i widziałem wcześniej pomysł stworzenia kompendium jak wybierać telefon, na co zwracać uwagę, co jest warte uwagi w przedziale cenowym od - do. Z jednej strony pomysł fajny (istotne cechy telefonów, na co zwrócić uwagę, co jest dla nas ważne, co mniej) ale i szybko się dezaktualizujący (propozycje telefonów w okreśłonych widełkach cenowych lub abonamentowych).

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #736324  autor: babeo
 30 lip 2014, 20:25
Maniiiek pisze:babeo lepiej losu nie kusić. Fanatycy religijni... to jest polityczni są jak robactwo. Zaprosisz takiego do terrarium a po całym domu się rozpleni.
Xy pisze:Bo po co prowokować kłótnie? To, czy wierzę czy nie, z jaką partią lub politykiem sympatyzuję jest tylko i wyłącznie moją sprawą tak więc ani ja nikogo nie przekonam do zmiany poglądów ani nikt do mnie.
Co Wy tacy nietolerancyjni jesteście i zacofani?
Z tym, że jak nie będzie działu to nikt nie będzie pisał na temat polityki w zwykłym HP, to chyba sobie jaja robicie. Prawda?

Poza tym, kto Wam każe się wypowiadać w tym temacie? Powiem więcej, Wy go w ogóle nie musicie odwiedzać :-)