DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #735099  autor: Rhode4321
 25 lip 2014, 20:44
Witam

Właśnie dowiedziałem się (całkiem przypadkowo), że niedługo program 5Plus w Plusie przestanie obowiązywać. W zamian będzie dostępny,,paszport korzyści,,. Czy ktoś z forumowiczów orientuje się czy w tym paszporcie też będzie można zbierać punkty za wygadane minuty i później wymienić je na rabat na telefon? Mi obecny program bardzo odpowiadał bo w ciągu roku potrafiłem uzbierać około 35-40 tyś punktów, które wymieniałem na telefon. Przynajmniej w ten sposób mogłem sobie częściowo zrekompensować wysokie comiesięczne rachunki.
Jeśli nie będę mógł zbierać punktów w nowym programie to czy inni operatorzy mają taką możliwość? Wtedy zastanawiałbym się nad przeniesieniem numeru.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 27 lip 2014, 14:39 przez Rhode4321, łącznie zmieniany 1 raz.

 #735107  autor: user_delete34
 25 lip 2014, 21:32
Mała-duża uwaga: nie ma czegoś takiego jak oszczędzanie przez wydawanie więcej!

W Twoim rejonie najlepiej działa Plus? Wybierz taryfę tylko SIM Plusa lub ofertę na kartę działającą na sieci Polkomtela, by nie stracić na jakości i zaoszczędzić - i to wiele. Abonament z telefonem jest wygodny dla portfela - ale to tyle, bo przepłacasz (wygodny, nie łagodny), jesteś uwiązany kontraktem, do kilku lat wstecz - także simlockiem.

Dużo rozmawiasz i sieć Orange działa bezproblemowo? Wybierz ofertę nju z rachunkiem - masz abonament bez umowy terminowej (przedłuża się automatycznie co miesiąc, rezygnujesz, kiedy chcesz), z darmowymi rozmowami do wszystkich sieci za 19 zł, na stacjonarne: +10 zł, z SMSami w Polsce: +9 zł i coś tam za internet. Mogłem się pomylić o jakąś złotówkę. W PLAY masz też podobną ofertę - nazywa się Minimax i jest to zwykła karta. Dodam, że PLAY może działać na swojej sieci, T-Mobile, Orange (po odblokowaniu w BOK) i być może nadal tej plusowej.

[ Dodano: 2014-07-25, 21:34 ]
Lojalki typu Payback, 5Plus i podobne nie są nic warte, motywują tylko do wydawania. Później uświadamiasz sobie ile przepłaciłeś i wybierasz którąś z powyższych ofert.

 #735108  autor: Rhode4321
 25 lip 2014, 21:38
Dzięki za odpowiedź.
Może dodam, że wysokie rachunki wynikają z odbierania i wykonywania połączeń będąc za granicą. I nie mówię tu o Europie, lecz o całym świecie. Odpada też kupno lokalnej karty sim, ponieważ przeważnie jestem po 2 dni w danym kraju, a w ciągu miesiąca potrafię się przemieścić pomiędzy Australią Chinami, Japonia itd.

 #735115  autor: cyanoone
 25 lip 2014, 23:05
Rhode4321, W Polsce możesz zaopatrzyć się w kartę Lebary. Lebara ma 19 gr za minutę w roamingu na terenie UE. Do reszty świata dobry będzie Virgin dzięki promocji 50% więcej każdego doładowania po rejestracji w klubie. Odnośnie Plusa to myślę, że smartdom wyjdzie Ci na dobre. Kup tv /internet od Cp/Plusa za minimum (niecałe) 50 zł i wtedy na telefon - 50% miesięcznie na abonament.
Pozdrawiam ;)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)

 #735123  autor: Rhode4321
 26 lip 2014, 00:03
@ cyanoone ehh..gdyby to było takie łatwe :-) Mam już sat tv od Cyfry i nie zamierzam rezygnować. Abonament w Plusie mam jeden z najtańszych...bo nie zależy mi na minutach darmowych których i tak w kraju nie wykorzystam w całości.
Rok temu kupiłem 2 karty Lebara. Myślałem, że rozmowy wyjdą mnie taniej niż przez Plusa. A tu na dzień dobry w Japonii dostałem sms że rozmowy przychodzące będą mnie kosztowały 42 zł! Szczeka mi opadła.
Widzę że jeden z forumowiczów rozpoczął temat o Ego TravelSim gdzie rozmowy odbierane sa darmowe. Wiem że Rosjanie, Ukraińcy też korzystają z podobnych kart i to z dobrym skutkiem. Spróbuję może tego rozwiązania

 #735238  autor: cyanoone
 26 lip 2014, 18:37
Zobacz sobie ten link. Wyjdzie sporo taniej niż w Plusie i Virgin.
http://user.taniroaming.pl/
Lebara była zaproponowana przez tani roaming w UE.
Pozdrawiam ;)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)