DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #734949  autor: majkel-d
 25 lip 2014, 09:52
Witam serdecznie wszystkich.
Na wstępie chciałbym podziękować wszystkim komentującym i wypowiadającym się, wasza wiedza a przez to pomoc jest nieoceniona, serio! :)
Przedłużam umowę w tym miesiącu i mam do wzięcia za grosze jeden z tych 2 telefonów. W zasadzie szukam, czytam, oglądam i dalej nie jestem pewien. Naczytałem się na początku samych dobroci o obydwu, potem jednak odnajdywałem wady no i kropka. Byłem wczoraj w rtv agd a potem w idream, obejrzałem jeden i drugi. Z moich spostrzeżeń - Z2 nieco za duża a iphone 5s nieco za mały(obecnie używam Xperia T 4.3 cala). Jakie są wasze przemyślenia i sugestie? Lubię pooglądać internet ale kompaktowość to dla mnie jednak też duża zaleta. Wiem, że zaraz premiera iphone 6(bo z3 ma być niemal zet dwójką) a ten będzie miał 4.7 cala (rozmiar idealny dla mnie), dlatego zastanawiam się nad wzięciem iphone'a a gdzieś po roku sprzedać i dołożyć do 6-tki. Z mojego toku rozumowania iphone 5s mniej spadnie cenowo niż z2-ka i mniej stracę? Chyba że myślę nieprawidłowo, to proszę mi to wytknąć i poprawić, żebym się nie nadział na zły zakup :)
Z góry dziękuję za pomoc!

 #735036  autor: user_delete34
 25 lip 2014, 15:48
Choć oba "topowe", tak wielkością i systemem skrajne modele. Wybrałbym dokładnie jak opisałeś - iP5S, a z czasem zmianę, bo iPhone (dzięki marce) mniej traci na wartości niż inne. Z tym, że najtańsze, 16 GB-owe wersje (z umów właśnie) tracą wartość znacznie szybciej - pełno ich na allegro.

 #735042  autor: majkel-d
 25 lip 2014, 16:00
Dziękuje Ci serdecznie Markadiusz, pełnokrwista odpowiedź :) Napisałem na kilku forach i spotykam się z podobnymi opiniami do Twojej.

 #735051  autor: user_delete34
 25 lip 2014, 16:17
Do tego oczywiście dochodzą wymagania inne niż rozmiar - ja podałem tylko propozycję, wg mnie uzasadnioną ekonomicznie. Zmieniając już teraz na iOS musisz się liczyć z większą dopłatą za zmianę generacji iPhone'a niż w przypadku zmiany 5 na 5S rok temu (bo 6 wnosi m.in. inny ekran), jednak już wcześniej będziesz "oblatany" w nowym ekosystemie. Co kto woli i zależnie od tego, na ile wyborem rządzą pieniądze.

[ Dodano: 2014-07-25, 16:20 ]
Mógłbyś w ogóle podać konkretną kwotę za te modele i za Z1 Compact? Może byłoby dobrze sprzedać od razu najdrożej "chodzący" model i albo pozostać przy Xperii T albo zmienić ja na np używaną Z1 Compact (ma to, co Z2, ale kupisz taniej i wymiarowo jest jak T) jako tymczasowy telefon przed iP6?

 #735055  autor: majkel-d
 25 lip 2014, 16:40
Dziekuje za kolejna opinie, naprawde doceniam.
Ceny obydwu telefonow tj. Z2 i iphone sa podobne bo odpowiednio 9 i 120zl czyli praktycznie nie ma znaczenia. Mysle ze ip5s bylby rozsadny tylko teraz kwestia tego ip6, niestety nie mozna ocenic ile bedzie doplaty ale jesli powiem ze doplata bedzie ok 1000 zl to bede niepoprawnym optymistą:)?

 #735064  autor: user_delete34
 25 lip 2014, 17:08
Nie jestem w stanie wywróżyć spadku wartości obecnych modeli, nie mówiąc o cenie iP6, o którym oficjalnie nie wiemy, do tego pytanie kiedy byś to kupił?
O ile Xperia T nie jest kulą u nogi - może pozostań przy niej do końca roku i wtedy dopiero kup iP6 za kwotę sprzedaży T i teraz Z2 lub 5S?

 #735143  autor: majkel-d
 26 lip 2014, 08:06
Możliwe, że tak zrobię, bo moja tetka jest fajna jak by nie było. Najprawdopodobniej warto opylić teraz nowy telefon z abo i dolarki odłożyć, a wszystko potem przeznaczyć na nowe i6 ;) Dzięki za pomoc!