DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy awarii w sieciach stacjonarnych i komórkowych.
Wszystko, co dotyczy awarii w sieciach stacjonarnych i komórkowych.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #735026  autor: kamikaze101
 25 lip 2014, 15:13
Witam,
Zacznę od tego, że tylna klapka mojego telefonu wyglądała tak:
Obrazek

Zaś cały tylni panel tak:
Obrazek

Nadmienię, że prawidłowo w oryginale, wszystko powinno wyglądać tak:
Obrazek

Niezły dramat, czyż nie? :D

Proszę zauważyć, że w klapce znajdują się złote blaszki - anteny; odpowiednio od wifi, bt i zasięgu, na samym dole.
Nieustanny problem to właśnie brak zasięgu, cały czas mam zero kresek, w centrum miasta złapię niekiedy 2-3, w budynkach czy na wsi mogę o nim zapomnieć. Telefon potrzebny mi jest do rozmów, SMSów, przeglądania internetu, ale jak widać ten się nie nadaje... Z wifi jest podobnie, muszę siedzieć przy samym routerze, punkcie dostępu, aby HTC go wykryło.

Kupiłem nową klapkę, bo byłem niemalże pewny że to przez fatalny stan starej (ach te wymiany telefonami przez internet w ciemno...) Pomimo to, nadal mam zero kresek... Trochę się zawiodłem, bo miałem nadzieję że wszystko się ustabilizuje.
Obrazek

Czy ktoś ma może jakiś pomysł, czym jest to spowodowane, czy da się to naprawć, jeśli tak, to jak?
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 25 lip 2014, 15:45 przez kamikaze101, łącznie zmieniany 1 raz.

 #735031  autor: user_delete34
 25 lip 2014, 15:32
kamikaze101 pisze:Niezły dramat, czyż nie?
Chyba w blenderze mniej by się uszkodził niż w takich rękach. :-D
Jaki sygnał łapiesz, UMTS, GSM czy różnie? I modem i antena są tu raczej wspólne, a wtedy zepsute mogłyby być choćby te połączenia (od strony mobo).

 #735035  autor: kamikaze101
 25 lip 2014, 15:44
Łapałem* różnie :P
Ostatnio zasięg miałem gdzieś w czerwcu..
Obecnie wakacje na wsi, noo i brak telefonu, bo owy o którym się roznosi tutaj nie działa. (Nie zawsze w mieście chciał działać, to co dopiero tutaj...)

 #735039  autor: user_delete34
 25 lip 2014, 15:57
Niech się na ten temat wypowie ktokolwiek wiedzący więcej ode mnie, ale dopóki nie masz dostępu do części jak serwisant, wrzuć go do szuflady i zbieraj na coś innego. Jak wyjdzie wymienić płytę główną to i tak się nie opłaci, bo telefon nadal wygląda koszmarnie i nie sprzedasz go w sensownej cenie.

 #735044  autor: kamikaze101
 25 lip 2014, 16:02
Już go odpicowałem, ale jak się chyba okazuje - na marne..

Obrazek
Obrazek

Cóż, czekam więc na rady ekspertów :D

EDIT:
Zauważyłem że wymiana klapki przyniosła pewne efekty. Przykładowo wi-fi działa już jak należy (mam średnią jakoś sygnału pomimo routera w pokoju obok :smt007 )
Idąc tym tropem... Wymiana poskutkowała... ale nie na jakoś sygnału telefonicznego. Więc może to czytnik karty sim? Jestem ciekaw czy da się to jakoś sprawdzić.

EDIT2: Kolejne pytanie, czy kod *#*#4636#*#* jest w stanie pomóc zdiagnozować problem? Z tego co widzę, sporo informacji można odnaleźć w menu uruchomionym owym kodem, może jest tam coś przydatnego.

[ Dodano: 2014-08-28, 17:49 ]
Odświeżam