DAJ CYNK
  • Wszystko co nie jest smartfonem, ale jest dla niego przeznaczone jako akcesorium dodatkowe. Niezależnie od firmy i przeznaczenia.
Wszystko co nie jest smartfonem, ale jest dla niego przeznaczone jako akcesorium dodatkowe. Niezależnie od firmy i przeznaczenia.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Akcesoria do telefonów, elektronika noszona (smartwatche, smartbandy itp.), mobilny VR, technologie Smart Home i gadżety wszelakie bliskich miłośnikowi telekomunikacji.
 #734635  autor: woltuch
 23 lip 2014, 22:52
Witam

Jako, że pierwszy raz będę w posiadaniu smartfonu to chciałbym go odpowiednio zabezpieczyć przed upadkami, choć raczej jestem ostrożny. Narzeczona już rozbiła 2 telefony, więc wiem, jak to może wyglądać :)

Czy możecie polecić marki etui i folii do LG L9 II oraz Nokii Lumii 625? Albo na co zwracać uwagę czy zakupie takowych?

Pozdrawiam

 #734691  autor: Niezgodna7
 24 lip 2014, 10:05
W zasadzie to są trzy typy: jeden a'la guma, którą się naciąga na tył i brzegi smartfona. (bywają też dopasowane plastikopodobne twarde)
*
Druga to a'la notes, otwiera się jak kalendarzyk, etc. Chyba najdroższe rozwiązanie.
**
Trzecia, najprostsza - a'la skarpeta.
***
Wyboru musisz dokonać sam - patrząc co Ci się spodoba, przypasuje, i.. prawdopodobieństwo upuszczania , jak i wartości swego smartfona/ portfela.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #734710  autor: darek638
 24 lip 2014, 11:14
W życiu bym tam nie kupił. Same podróby.

Nigdy więcej Play.

 #734824  autor: woltuch
 24 lip 2014, 18:31
Calm7 pisze:W zasadzie to są trzy typy: jeden a'la guma, którą się naciąga na tył i brzegi smartfona. (bywają też dopasowane plastikopodobne twarde)
Najbardziej odpowiada mi pierwsza wersja, żebym mógł od razu użyć telefonu zamiast najpierw wyciągać/otwierać.

Czy znasz jakieś konkretne firmy, które mógłbyś polecić? Takie "nakładki" są uniwersalne czy raczej dla konkretnego modelu?

 #734841  autor: Niezgodna7
 24 lip 2014, 20:14
A różne są - tylko pod dany model, jak i universalne.
Nie uchroni ten kondomik przed upadkiem (ciutkę tak, choć widziałem takie a'la miśki z uszami, hehe, to coś pomoże) , ale jak trafisz na dobrą gumę (bo są dwa typy gum: miękka fajna, i twarda) to tak się nie wyślizguje z ręki.
Ewentualnie gumka, i całość do "skarpety".
Najlepiej takiej ze skóropodobnej, eleganciejsza
;- )

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #734867  autor: Forest
 24 lip 2014, 21:34
Co do folii to polecam polskiej firmy 3MK. Są bardzo dobrej jakości i za rozsądne pieniądze. Są też różne typy, matowe, odblaskowe, twarde, twardsze i najtwardsze :D

 #734876  autor: Budrys
 24 lip 2014, 21:55
Polecam gumowe / silikonowe plecki na aparat
Faktycznie chroni od upadków - zakupiłem firmy tell w pierwszej napotkanej hurtowni GSM za 15 zł / szt.
Telefon upadł jeden raz z 150 cm na betonową posadzkę i "przeżył"

 #734881  autor: Alabama89
 24 lip 2014, 22:02
Etui (plastikowe plecki) dobre są nillkina, znana marka i robi pod konkretne modele. Do tego dodaje do każdego zestawu folie ochronne swojej firmy, która też jest dobrej jakości. Ogólnie marka często polecana, sam używam już 3 etui do 3 telefonu i mogę śmiało polecić. Do 30 zł spokojnie większość modeli dostaniesz przynajmniej na alledrogo.

 #753564  autor: wojtasek105
 03 paź 2014, 21:13
Etui ma chronić Twój telefon przed wszelkiego typu uszkodzeniami np. bo wypadnięciu telefonu z ręki. Przy nowych telefon etui jest wręcz niezbędne i nie ma z nimi dużej różnicy przy codziennym użytkowaniu, nawet jej nie zauważysz. Cena etui to na dzień dzisiejszy ''groszowe'' sprawy a chyba warto kupić by przy późniejszej ewentualnej sprzedaży pochwalić się idealnym stanem telefonu. Ja sobie kupiłem takie http://hurtel.pl/product-pol-2972-Niezn ... malny.html , cena atrakcyjna telefon przy takim etui stanie się wręcz niezniszczalny :)
 #801488  autor: domika
 13 maja 2015, 15:13
Bardzo bardzo nie polecam etui plastikowego! Kupiłam na allegro do LG g2 mini. Bo nowy, bo biały, bo szkoda... Po 1 etui nie jest dopasowane (a niby do tego modelu) i telefon w nim irytująco lata ale to bym jeszcze przecierpiała. Po 2 i gorsze etui jest nieszczelne i dostają się pod nie wszelkie drobinki rysujące obudowę :( Pomimo zdejmowania etui i czyszczenia telefonu co kilka dni nie udało mi się temu zapobiec i w tej chwili mam zjechaną obudowę w 5miesięcznym telefonie :( Najgorsza jest świadomość że gdybym nie założyła tego badziewia, wyglądałby na pewno o niebo lepiej bo nie nie niszczę telefonów. Tak więc ODRADZAM...
 #801491  autor: Morvius
 13 maja 2015, 15:18
Pamiętajmy, guma zawsze ratuje sytuację ;)

Klasyczny obserwator wątku.