DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #734292  autor: TechX
 22 lip 2014, 17:54
Dzień dobry!

Zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze sprzętu.

Niedawno sprzedałem Lumię 920, ktorej aparat fotograficzny wbrew zachwytom rynku telekomunikacyjnego okazał się po prostu przeciętny.

Ale nie to zadecydowało. Meritum...

Nowy telefon ma mieć:
- bardzo dobre właściwości muzyczne
- szybki internet (LTE)
- ma pracować płynnie
- ekran minimum 4 cale (maks. 4,5)
- system, który umożliwi instalację appki do biegania (Endomondo, Nike+)
- ... jeśli będzie spełniał powyższe kryteria i mieścił się w budżecie to super - warto tez by aparat był dobry (choć na poziomie iPhone 4S).

Mój dotychczasowy typ to BlackBerry Z10, ktory jest nowy za 839 PLN (z odbiorem osobistym). Chciałem Nexus'a 5 ale: bateria jest ponoć słaba, przeciętna muzyka i jeszcze słabszy aparat + najważniejsze: przekracza budżet :smt006

Tak więc jestem otwarty na wszystko. Główne cechy to płynność działania i bardzo dobra jakość muzyki.

Będę wdzięczny za rekomendacje/sugestie/opinie.

Pozdrawiam,
Artur

 #734317  autor: Koczkodan
 22 lip 2014, 19:21
Jest tego trochę może s3LTE?

 #734324  autor: mn9
 22 lip 2014, 19:49
Również jestem za S3LTE , próbował bym jeszcze szukać S4 jeśli tylko wielkość ekranu odpowiada ;)

http://www.speedtest.net/android/2021729455.png

 #734329  autor: TechX
 22 lip 2014, 20:12
Powiem tak: miałem już S3 i w momencie, gdy zaczął lagować - pozbyłem się go.

Bardzo dużo osob poleca na tym forum S3LTE - co ten telefon ma w sobie takiego - nie ma nic innego?

Chciałbym spróbować coś świeższego - S3 I9305 jest już trochę stary.

 #734336  autor: Alabama89
 22 lip 2014, 20:40
Bo ma 2gb ramu i pozwala opóźnić problem z lagowaniem o kilka msc. W tej cenie nie ma wbrew pozorom jeszcze dobrego sprzętu na androida. A BB dobry wybór jeśli chodzi o OS, a takto telefon przeciętny, ani muzycznie, ani zdjęcia bez szału. Samsung w tych kwestiach trzyma się zdecydowanie lepiej zwłaszcza muzycznie.

 #734357  autor: Agatka
 22 lip 2014, 21:49
TechX

Ja też tydzień temu sprzedałam L920 i szukam coś w zamian .
Jak na razie najbardziej w oko wpada mi S4 BLACK EDITION - tylko ciut obawiam się jego wielkości.
S5mini - wielkość odpowiednia ale cena :?

Moja taryfa

Solo M - umowa na czas nieokreślony

 #734541  autor: TechX
 23 lip 2014, 16:24
czy S3LTE ma ten sam chipset (podzespoly) odpowiedzialny za muzyke co ''klasyczne'' S3?

 #734578  autor: orson_dzi
 23 lip 2014, 18:15
czy S3LTE ma ten sam chipset (podzespoly) odpowiedzialny za muzyke co ''klasyczne'' S3?
Nie.

Na S4 bym tutaj też postawił. Dla mnie priorytetem też jest muzyka. I o ile jeszcze jakoś większość wyższej półki ma ok, tak głośności już ani trochę. Tym samym odpada LG G2, wszystko od Sony i większość Lumii, bo tam nie ma jakości. Zostaje na dobrą sprawę S4 i HTC One (starszy i M8).

S4 ma ten plus, że jest stosunkowo mały. Nie czuć tych 5" jak np. w Xperii Z2.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #734596  autor: TechX
 23 lip 2014, 19:12
no dobrze ale ma LAGWiza....S3 tak samo.

Majac S3 znienawidzilem go za 2 główne rzeczy:

- lagowanie
- brak komunikacji z moim kompem (wprawdzie mam Maca ale Lumia i stary BlackBerry 9790 swobodnie się komunikowały). Samsung nie chciał - w żaden sposob.

 #734641  autor: orson_dzi
 23 lip 2014, 23:03
Stała śpiewka... Jakoś nie zauważyłem żeby mi S4 mulił tak jak większość ludzi to opisuje.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #734648  autor: KA
 23 lip 2014, 23:34
TechX, zwykły S3 = JedenWielkiLag - zgoda, ale (podobno) z S4 BE i S3 LTE jest już inaczej.
Natomiast trochę obok tematu: Mac NIE POWINIEN / NIE MUSI komunikować się z żadnym telefonem oprócz iPhona, więc to żadna wada Samsunga, że tego nie robi.

 #734674  autor: user_delete21
 24 lip 2014, 08:29
KA, herezje głosisz. Każdy producent może przygotować własne oprogramowanie na OS X obsługujące komunikację z telefonem. Dla przykładu BlackBerry takowe udostępnia od dawna, i do chwili obecnej nie ma problemu z wymianą danych zarówno z OS6/OS7 jak i najnowszym OS10.

Jeżeli jest problem z Samsungiem (osobiście nie miałem styczności z taką kombinacją) to tylko ich wina. Jest to wówczas decyzja biznesowa -- uznali, że posiadacze komputerów Apple nie są dla nich wystarczająco cenną grupą klientów.

 #734838  autor: TechX
 24 lip 2014, 20:05
albo robią to ze zlosci jako kontunuacja bezsensownej wojny.

Powiem tak, chcialbym uslyszec inne propozycje niz S3 LTE, ktory jest po prostu stary.

A spiewka spiewka...niestety, przykro ale samsungi lagują i to wszystkie. Nie mowie tego jako przeciwnik ale jako byly uzytkownik + osoba, ktora bawi sie telefonami innych i obserwuje niedociagniecia producentow.

Pozdrawiam

 #735165  autor: Jumperone
 26 lip 2014, 10:45
orson_dzi pisze:
czy S3LTE ma ten sam chipset (podzespoly) odpowiedzialny za muzyke co ''klasyczne'' S3?
Tym samym odpada LG G2, wszystko od Sony i większość Lumii, bo tam nie ma jakości. Zostaje na dobrą sprawę S4 i HTC One (starszy i M8).
Miałem S3, słuchałem na S4 i mam G2. Jakoś przepaści muzycznej na korzyść s4 względem LG nie ma o ile się słucha na słuchawkach lepszych niż te zestawowe..
TechX pisze:no dobrze ale ma LAGWiza....S3 tak samo.

Majac S3 znienawidzilem go za 2 główne rzeczy:

- lagowanie
Mojego S3 też sprzedałem przez to :P A w nowszych wcale wiele lepiej nie jest, bo zamiast uporządkować ten syf to samsung dodaje nowe "super" funkcje :-D
Najlepiej dołóż więc do tej G2. Równie kompaktowa co S4, a chodzi o niebo lepiej od niej. Muzycznie względem L920 będzie jak niebo a ziemia i w kwestii baterii również na plus :)
Pomyślisz, że chwale bo go mam.. Ale mam do tego podstawy :wink: Miałem już sporo smartfonów przed nim (w tym S3, note 2, iphone5 itd) i zmieniałem co 2-3 miesiące dopóki nie trafiłem na niego. Jest dla mnie idealny i nie wiem co by musiała zaoferować konkurencja żebym go wymienił na inny :P

 #735195  autor: TechX
 26 lip 2014, 13:08
Nie lubię klawiatury od LG a aplikacje zastępcze do mnie nie trafiają.

Padło na Z10

 #735200  autor: Jumperone
 26 lip 2014, 13:44
Tylko, że w play store jest full klawiatur i można bez problemu sobie zmienić ale ok twój wybór :twisted: