DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #734566  autor: kamsui
 23 lip 2014, 17:58
Witam,
Otóż... Mój problem polega na tym, że bardzo szybko rozładowuje się bateria w telefonie Samsung Galaxy Ace s5830. Wymieniłem na nową oryginalną... Lecz gdy zmieniałem kompletną obudowę zauważyłem, że malutka bateryjka która jest na płycie głównej jest całkowicie rozlana... Czy to może powodować takie skutki?? Nie chcę na marne rozkręcać ponownie telefonu i wymieniać niepotrzebnie tej bateryjki... Zrobiłem też "hard reset" niestety to także nic nie dało. Prosiłbym o pomoc, gdzie może leżeć problem... Pozdrawiam. :smt006

 #734610  autor: Niezgodna7
 23 lip 2014, 20:37
Ale tą małą, rozlaną bateryjkę to wyjąłeś?
Jest ona przydatna, ale nie powinna wpływać na Twój problem, ale.. nie wiemy czy nie zalało czegoś na płytce.
PS. Skąd masz tą "oryginalną" drugą baterię?

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #734631  autor: kamsui
 23 lip 2014, 22:25
tej bateryjki nie wyjmowałem... baterię zakupiłem w autoryzowanym serwisie samsung w łodzi :)

 #734633  autor: Niezgodna7
 23 lip 2014, 22:40
Aha, czyli ta nowa jest pewna, a wyładowuje się podobnie szybko jak ta stara?
Wyładuj baterię, włącz ładowanie, zmierz czas ładowania (wyłączony tel.)
Zrób to samo z drugą baterią.
Napisz mi ile ma ta Twoja ładowarka (850 mAh?).
Sprawdź, jak "ucieka" bateria bez karty sim.
Tryb samolotowy.
PS.
Nie zostawiamy wylanych baterii w urządzeniach!
Przy nast.okazji PRZYNAJMNIEJ ją wyjmij, wyczyść płytkę, wsadź nową dla św.spokoju.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #734763  autor: kamsui
 24 lip 2014, 14:59
Powiem Ci tak, ta bateryjka mała też mnie irytuje, że jest rozlana.... Jest to telefon siostry który po upadku do wody (leżał całkowicie zatopiony przez 20-30 min) został wysuszony i wszystko działało, pękł dotyk, wymieniłem obudowę (kompletna z allegro), bateria oryginalna od Samsunga (1350 mAh). Telefon po szybkim (kompletnym rozładowaniu) bez karty SIM i bez użytkowania "konkretnego" w tym granie, itp. ładuje się... hm... myślę, że ok. 3h?? nie chcę wprowadzić w błąd... Zainstalowałem najnowsze oprogramowanie... Może to coś da, jak nie to trzykrotnie spróbuję rozładować i naładować w pełni. Chciałbym dodać, że oprogramowanie to SFR... Telefon z Francji (do jutra zdejmę simlock w serwisie), zauważyłem, że zasięg się też knoci... ale nie aż tak bardzo jak to inni mają problem (pomyślałem, że wina leży w antenie obudowy z allegro, być może, takie moje przypuszczenia), zobaczę jak się sprawuje po zdjęciu simlocka.... Nie ma co szaleć, telefon jest dla 6 letniej dziewczynki :) (będzie użytkować go we Francji, nie w sieci SFR więc i tak trzeba zdjąć simlock... Da się wgrać od nowa kompletnie oprogramowanie? tak aby nie było SFR? Najlepiej oficjalne oprogramowanie od Samsunga... Tak aby usunąć całkowicie to i zainstalować nowe. Pozdrawiam i dziękuję za dotychczasowe wskazówki :)

 #734785  autor: Niezgodna7
 24 lip 2014, 15:52
Jak po zalaniu, to i tak dobrze, że działa.
A skoro tak, to cudów nie ma co oczekiwać, w każdej chwili może usnąć na wieki, jak chodzi - tak chodzi, nie ładuj w niego więcej kasy. Zbieraj na nowy sprzęt, a szybko padająca bateria - masz już dwie, da radę jakoś pograć.
PS. Chodziło mi też czy ciągnie tak baterię na postoju, włączony, ale bez karty sim i grania.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #734796  autor: kamsui
 24 lip 2014, 16:52
chciałbym tylko się jeszcze dowiedzieć jaką rolę spełnia ta mała rozlana bateryjka?? i czy da się zainstalować oprogramowanie od Samsunga? tak aby nie było tego SFR.

 #734798  autor: KA
 24 lip 2014, 17:07
Nic nie rób z zalanym telefonem, pozbądź się go jak najszybciej. Nic Ci nie da ładowanie/rozładowywanie po trzy razy, równie dobrze możesz nad nim czary odprawić. Tej dziewczynce kup nawet najtańszy, ale daj spokój z tym. Samochodem po zalaniu też byś jeździł?

 #734823  autor: kamsui
 24 lip 2014, 18:22
KA pisze:Nic nie rób z zalanym telefonem, pozbądź się go jak najszybciej. Nic Ci nie da ładowanie/rozładowywanie po trzy razy, równie dobrze możesz nad nim czary odprawić. Tej dziewczynce kup nawet najtańszy, ale daj spokój z tym. Samochodem po zalaniu też byś jeździł?
Przecież działa... Wgranie nowego oprogramowania pomogło, jednakże chciałbym zainstalować normalne nie SFR... Telefon po zalaniu już funkcjonuje rok czasu... Nie chodzi tu o kupno najtańszego, po prostu ten jest i nie rozumiesz moich intencji... Jeszcze chcę się dowiedzieć jaką funkcję czyni ta rozlana "mała bateryjka" :-)
Co do samochodu to mój kolega kupił z zagranicy (nie pamiętam dokładnie gdzie) samochód po kompletnym zalaniu z salonu audi 70% taniej niż cena salonowa... Także tutaj dałeś złe porównanie... Samochody po zalaniu to świetne okazje ;)
[Calm7] - Wypowiedz się jeśli możesz co do postu użytkownika "KA" hehe...
No i ponawiam pytanka:
[1] Czy da się wgrać nowy soft Samsunga tak aby nie było SFR?
[2] Jaką rolę pełni ta mała "rozlana" bateryjka ?

 #734837  autor: Niezgodna7
 24 lip 2014, 20:01
[0]. Tu ma trochę racji, że zalany telefon to niepewny telefon, tak jak sam napisałem. Ale mogło tak się trafić, że podziała jeszcze długo.
[1]. Nie wiem.
[2]. Bateryjka podtrzymuje datę i czas, aby wyjmując główną - nie resetowało.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #734848  autor: kamsui
 24 lip 2014, 21:01
Dzięki za kolejne informacje ;) Zgodzę się z tym, że telefon zalany to niepewny telefonik, ale działa już rok od zalania i dlaczego miałbym go od razu "wyrzucać"... o to mi chodziło :)
Teraz zauważyłem, że po aktualizacji telefonu przez "KIES" bateria trzyma bardzo długo, ciągle testuje - na youtube włączam filmiki itp. lecz pokazało mi już dawno, że bateria wyczerpana i wskaźnik jest całkowicie pusty, natomiast od momentu pokazania, że jest pusta bateria minęła ponad godzina... czym to jest spowodowane ?

Co do bateryjki tej małej która odpowiada za to, że po wyjęciu baterii nie resetuje się godzina, to dlaczego w LG LP700 jak wyjmę baterię to resetuje się godzina??

 #734865  autor: Niezgodna7
 24 lip 2014, 21:33
Mówisz o tej nowej baterii co kupiłeś? Że trzyma długo? Dłużej?
PS.
A jest tam w tym LG LP taka bateryjka?
;- )

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #734868  autor: kamsui
 24 lip 2014, 21:37
Sprawdziłem na obydwóch bateriach, nowej oraz tej którą mam od nowości telefonu i obie trzymają bardzo długo po aktualizacji, lecz niestety ten wskaźnik nawala.... Dlaczego?


Oj nie mam pojęcia czy w tym LG LP jest takowa bateryjka ponieważ nie rozbierałem jeszcze tego modelu :D

 #734894  autor: Niezgodna7
 24 lip 2014, 22:53
Oj, widzisz, może jej tam nie być, albo też rozlana
:- )
Nie ma tak, że wszystkie mają bateryjki.
PS. Nie wiem, może te nowe oprogramowanie tak ma? Swoją drogą, to nie sądziłem, że nastąpi poprawa. Gratulacje, panie mechanik
;- )

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #734895  autor: kamsui
 24 lip 2014, 22:58
hehe dziękuje za dobre wskazówki :)
jaki tam ze mnie "mechanik" :D metoda prób i błędów hehe, ale nie powiem - lubię to :) rozkręcić, wymienić :) natomiast tutaj nie wiedziałem gdzie leży przyczyna... No ale póki co jest wszystko ok :)

 #734901  autor: Niezgodna7
 24 lip 2014, 23:13
A proszę bardzo
:- )
Nast.razem jak rozkręcisz, to przejrzyj dokładniej płytę główną po zalaniu, i wyczyść te podejrzane, brudniejsze miejsca.
PS. No mechanik, bo udało Ci się coś, co uważałem, że się nie da - że winna jest zalana płyta główna.
Na to wygląda, że ten Twój fonik jest cały i zdrów. Minus bateryjka zegarkowa.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #734915  autor: kamsui
 25 lip 2014, 00:45
Po raz kolejny dzięki za rady :) Następnym razem na pewno przeczyszczę płytę główną i inne zakamarki :-) Żałuję, że nie wymieniłem bateryjki zegarowej.... Możliwe, że jeszcze natknie mnie i to zrobię po zdjęciu simlocka... ;-) Nie wiesz może gdybym zerwał stary klej z szybki dotykowej, co nałożyć na nowo? aby się trzymało :) czy można gdzieś kupić takie kleje, itp ?
[Dziwne jest to, że kiedyś też miałem jakiegoś samsunga dotykowego nie pamiętam już jaki model, również w nim bardzo szybko bateria padała nawet po kilku minutach, zainstalowałem za pomocą "KIES" nowy system i wszystko wróciło do normy... Teraz sobie przypomniałem... Może systemy SFR (bo tamten również był SFR) mają coś do siebie, że takie błędy się wkradają]

 #734938  autor: Niezgodna7
 25 lip 2014, 09:23
Hehe żałować to możesz, ale jak na złą żonę trafisz
;- ) ..co tam bateryjka.
Niestety, nic z klejeniem ekranów nie miałem, więc.. powiem tylko jedno, aby uważać co kupisz, by Ci plastiku nie rozpuściło (sprawdzić pierw na podobnym tworzywie jak klej się zachowuje).

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #735001  autor: kamsui
 25 lip 2014, 13:18
Otóż to :) jednakże żony jeszcze nie mam hehe.
Co do kleju to naprawdę trzeba być ostrożnym tak jak mówisz, chociaż na szybce jest coś w stylu jakby "taśma dwustronna"... No nic, póki co nie potrzebuję jeszcze tego kleju, ale następnym razem jak będę wymieniał dotyk, to również to ogarnę :) Zbyt często nie wykonuję takich napraw... Nawet zapomniałem, że w poprzednim samsungu jak był problem z baterią to wgrałem nowy soft za pomocą "KIES" i pomogło... hehe