DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #734692  autor: dynia55
 24 lip 2014, 10:11
Witam wszystlkich bardzo serdecznie :)

bardzo sie ciesze, ze moglam do WAS dolaczyc :)

Chcialam prosic o pomoc w wyborze telefonu, niekoniecznie smartfonu, poniewaz lubie tradycyjne telefony ...

Zalezy mi na tym, by w telefonie byl darmowy GPS , aparat, wykonujacy bardzo dobre zdjecia ( to dla mnie priorytet, poniewaz nie mam aparatu...) , oczywiscie kamera byc musi :)

W gry nie gram, muzyki z telefonu sluchac koniecznie nie musze, system jest mi obojetny.

...a teraz najwazniejsze - budzet :) Otoz, chcialabym wiadomo jak najtaniej :) ale wiem, ze nieraz tak sie nie da... :)
Myslalam, ze 800 zl to najwiecej ile moglabym wydac .

Bardzo prosze Was o rady i pomoc.

z wyrazmi wdziecznosci

dynia55[/code]

 #734716  autor: Invi.
 24 lip 2014, 11:28
Lumia 920/925

GPS zawsze jest darmowy ;P Tylko aplikacje wymagają jednocześnie transmisji danych.
mi nawet przy obecnej cenie pakietów nie chciałoby mi się bawić w offline. A tak mam zawsze inf. o korkach, zamknietych odcinkach itp.
Jeśli chodzi o aparat to raczej nie znajdziesz nic porównywalnego w tej cenie. No chyba, że iP, ale to już będzie stary sprzęt.
 #734724  autor: arnidzionk
 24 lip 2014, 12:06
Jak zalezy Ci na dobrym aparacie i androidzie to polecałbym ten model. Nie wiem w jakiej cenie jest teraz, ale swój kupiłem w maju za 900 zł. Mapy to jedynie google maps w standardzie na androidzie. Jego wadą jest niestety wielkość, do której trzeba się przyzwyczaić.

 #734735  autor: DeNeB
 24 lip 2014, 12:34
Pod względem aparatu najlepsze będą wspomniana Lumia 720/920 na Windows Phone,oraz Galaxy S3 na androidzie.

 #734737  autor: dynia55
 24 lip 2014, 12:38
Bardzo WAM dziekuje za zainteresowanie i odpowiedzi .

Zaraz sobie sprawdze, poczytam, poogladam :)



co do Galaxy S4 Zoom - nigdy takiego wczesniej nie widzialam ...:)
czy on faktycznie takie adne fotki robi ?

 #734738  autor: DeNeB
 24 lip 2014, 12:40
Oczywiście zapomniałem o Nokii 808,która wspólnie z Lumią 1020 ma najlepszy aparat na rynku,lecz ciężko z dostępnością.

S4 zoom ok,ale jego wymiary są według mnie dosyć nieporęczne,szczególnie grubość.

 #734753  autor: hdfunpack
 24 lip 2014, 14:12
Nokia 808 i Lumia 1020 (która ma gorszy aparat od tej pierwszej) stanowczo nie mieszczą się w tej cenie.
 #735457  autor: dynia55
 27 lip 2014, 22:44
Raz jeszcze dzięki za odpowiedzi ! :)

Znalazłam używane telefony :

- nokie 920 ( na rocznej gwarancji , za 700 zl ),

- Galaxy S4 zoom ( rowniez rok gwarancji , za 750 zł )
oba modele z pełną dokumentacją .

niestety , mam dylemat, bo nie wiem , ktory wybrac?
Przypomne, ze zalezy mi najbardziej na fajnych fotkach ( bo nie mam aparatu ) oraz na GPS.

Poza tym, chciałam telefon nowy ,zakupiony w legalnym miejscu, bo wtedy mam pewność co do oryginalności...

Czy moglibyscie cos mi poradzić, podpowiedzieć ?

Pozdrawiam :)

 #735514  autor: Invi.
 28 lip 2014, 10:58
Sama musisz się zdecydować.
Telefon nigdy nie zrobi takiego zdjęcia jak lustrzanka, a do strzelania słitek w lustrze lumia wystarczy. Do tego wygląda jak telefon, nie jakaś hybryda.
Zoom ma ponad 1,5cm grubości (chyba, nie sprawdzałem) i do noszenia w kieszeni naprawdę średnio sie nadaje.
L920
-większy wyświetlacz
-lepsze wykonanie
-płynny system
-darmowa navi

Zoom
-lepszy aparat

Dla mnie wybór byłby oczywisty, zreszta w katalogu na głównej powinny być fgotki z aparatów. Porównaj