DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.

Moderator: Moderatorzy

 #733901  autor: KA
 21 lip 2014, 09:54
Tak bardziej ogólnie: śmieszy mnie przeogromnie to trzęsienie się ludzi o zachowanie złudnej prywatności! Wystarczy, że RAZ podaliśmy GDZIEŚ swoje dane, zalogowaliśmy się GDZIEKOLWIEK i już te dane krążą i milion firm/instytucji ma do nich dostęp, czego nie unikniemy i nie usuniemy blokując je w jednym czy kilku miejscach. Jak lepiej się z tym czujesz, to blokuj i żyj w ułudzie i świecie bajek - tyle Twojego...

 #733904  autor: user_delete34
 21 lip 2014, 10:13
KA, mnie również, nie pomyślałeś o tym? Po prostu nie chcę podawać ich aktualizacji i jednoznacznie kojarzyć jednego konta z drugim.

 #733988  autor: NokiaUser
 21 lip 2014, 15:53
Markadiusz pisze:Jak już mówiłem, innej opcji nie mam
Czy aby na pewno nie masz? Ktoś na poprzedniej stronie zaproponował użycie alternatywnego komunikatora. W maju 2012 szukałem takich komunikatorów na Symbiana S60 i był dość duży wybór. Jako że od tamtego czasu minęły 2 lata, a ty masz Androida, nie powinno być problemów ze znalezieniem odpowiedniej aplikacji. Jeśli masz ciągle myśleć o tym, czy aby Facebook nie wykona jakiejś niepożądanej przez ciebie czynności, to zainstaluj taki alternatywny komunikator i będziesz miał spokój :) A jeśli jednak chcesz korzystać z Messengera, to zanim założysz to dobre konto, załóż takie testowe i sprawdź, jak będzie się zachowywało i czy nie będzie wykonywało niepożądanych czynności.
Ostatnio zmieniony 21 lip 2014, 15:57 przez NokiaUser, łącznie zmieniany 1 raz.

 #733989  autor: user_delete34
 21 lip 2014, 15:56
NokiaUser pisze:będziesz miał spokój
O ile ten Nimbuzz (nie przyjrzałem się jeszcze) jest co najmniej tak samo "bezpieczny", nie wymaga tworzenia nowego konta i ma taką samą funkcjonalność. Gdyby miało być z tym więcej zachodu a i tak zero zysku poza to, co mam w przeglądarce, to oczywiście rezygnuję.

 #733993  autor: bazooka
 21 lip 2014, 16:25
Markadiusz - do sprawy google now nie wracajmy, bo można telefon zrootować, wywalić co Cię denerwuje, choć ogólnie przecież 3 ptaszka w ustawieniach lokalizacji w Andku nikt Ci nie broni odznaczyć.
A tak poza tym to już filozoficznie rzecz ujmując podałem rozwiązanie tego problemu:
nasuwa mi się taka porada: nie masz przekonania, nie ufasz, denerwuję Cię - to się do tego nie zmuszaj
Koledzy wyżej zdają się rozumować to tak samo.
"Ciągnę" temat nie zważając na meritum Twojego pytania - ok, możliwe, bo po prostu czuję podobnie:
KA pisze:Tak bardziej ogólnie: śmieszy mnie przeogromnie to trzęsienie się ludzi o zachowanie złudnej prywatności!
Mój kolega tworzył na FB przez spory czas złudne kampanie, że jesteśmy inwigilowani na każdym kroku itd, że trzeba szanować swoją prywatność itp - czaisz :?: ...na face'e :!: :D Sorki: ale właśnie tak odbieram Twój problem.
NokiaUser pisze:Ktoś na poprzedniej stronie zaproponował użycie alternatywnego komunikatora. W maju 2012 szukałem takich komunikatorów na Symbiana S60 i był dość duży wybór.
O ile kolega myśli tu o komunikatorze obsługującej protokół FB i tę sieć kontaktów a nie o alternatywnym komunikatorze.
Nimbuzz idealnie sprawdzał się na JAVIE - możesz spróbować też TO TU - używam tego w wersji desktopowej. Na Andku zainstalowałem na chwilę i nie może to zastąpić usługi Messengera, dymki chatu, funkcjonalność itp - dlatego wróciłem momentalnie do MSG.
Możesz pytać o te prywatności, ale jeśli jesteś "zmuszony" i "innej opcji nie masz" no to niestety, wóz albo przewóz - a najpierw pozostają Ci własne testy.
...i już mnie nie ma w tej dyskusji... choć nie czuję bym robił offtopa, bo to jednak Hydepark :)

 #734751  autor: user_delete34
 24 lip 2014, 13:55
sebusy pisze:ale właśnie tak odbieram Twój problem.
Oczywiście źle, ale w takim razie nie ma sensu dalej tego tłumaczyć.

Po próbach stanęło na tym, że zmian nie będzie i konto Facebook obsługiwać będę przez przeglądarkę.
eot

 #734807  autor: bazooka
 24 lip 2014, 17:35
Markadiusz pisze:Oczywiście źle, ale w takim razie nie ma sensu dalej tego tłumaczyć.
Nie każdy jest uparty tak jak ja, ale gdy byłoby 1:3 (w stosunku do mnie na tej stronie) to starałbym się tłumaczyć dalej :)

Dodam tylko, że nie ma prywatności, anonimowości w internecie - zależy tylko co i przed kim chce się skrywać.

Na pewno ten co wysłał maila z informacją o bombach w pomorskiem (we wtorek) musiał być nieźle naćpany jeśli myśli, że go nie namierzą (...)
Markadiusz pisze:konto Facebook obsługiwać będę przez przeglądarkę.
Choć pewnie nie przetestowałeś Nimbuzza ani Trilliana to z takim podejściem jakie zdaje się masz to jest najlepsze wyjście z sytuacji.

 #734813  autor: user_delete34
 24 lip 2014, 17:55
sebusy pisze:Choć pewnie nie przetestowałeś Nimbuzza ani Trilliana to z takim podejściem jakie zdaje się masz to jest najlepsze wyjście z sytuacji.
Zainstalowałem oba! Wchodzę - tworzenie konta. Niestety, nie, dziękuję. Szukałem czegoś, co ma mi ułatwić korzystanie z komunikacji za pośrednictwem wiadomości na Facebooku i jednocześnie nie wpływać na rozprzestrzenianie się danych z telefonu na wszystkie strony. DANE to nie tylko nazwa telefonu i mojego konta Google.
sebusy pisze:Dodam tylko (...)
Rozsądek jest Ci obcym pojęciem?

 #736383  autor: bazooka
 31 lip 2014, 07:14
Markadiusz, co Ty robisz w internecie... :?: ukryj sę, schowaj, wyrzuć komórkę (bo Cię namierzają), i nie udzielaj na forum - wiesz ile danych już tu pozostawiłeś...może ktoś przegląda Twoją historię 3276 postów i wyciąga najcenniejsze info.
Nie będę przytaczał komunikatów z radia i telewizji, bo kim wtedy bym został nazwany, skoro już podobno to ja nie wiem co to rozsądek... bez odbioru.

 #736389  autor: user_delete34
 31 lip 2014, 07:55
sebusy, wiem. Widzę też, że nadal nie zczaiłeś, że głównym zagadnieniem tematu było łączenie danych, a nie sama ich obecność.
W niejednej usłudze internetowej mam podane dane. Nie wszystkie jednak muszą być od razu widoczne publicznie (i złączone w jedną publiczną wizytówkę) i o to mi chodzi. Jak ktoś je sobie znajdzie to nie będzie to kłopot dla mnie czy coś.

 #736399  autor: KA
 31 lip 2014, 08:51
Zazdroszczę braku realnych problemów - tylko tak wytłumaczyć można tworzenie sztucznych. Też bym tak chciał!

 #736401  autor: user_delete34
 31 lip 2014, 08:56
Skoro naprawdę nie macie od dłuższego czasu nic do powiedzenia (bo ani nie rozumiecie, o co pytam) w temacie, po co się udzielacie z bezsensownymi docinkami?

 #736406  autor: KA
 31 lip 2014, 09:02
Może jednak zamknąć bezsensowny temat, którego nikt oprócz autora nie ogarnia?

 #736564  autor: user_delete21
 31 lip 2014, 17:51
Markadiusz pisze:Ciągniesz długo tę dyskusję, jak gdybyś chciał ominąć główny temat. :D
Dlatego powtórzę: po instalacji Facebooka+Messengera i zalogowaniu się na konto Facebook NIE NASTĘPUJE żadne powiązanie danych pomiędzy Facebookiem a dowolnym innym serwisem, do którego jestem zalogowany na telefonie ani też aplikacje te nie pobierają żadnych danych z telefonu - to prawda czy nie?
Główna aplikacja Fb używa numerów telefonów i adresów e-mail zapisanych w książce adresowej do wskazywania potencjalnych znajomych w serwisie.

 #736764  autor: saleen
 01 sie 2014, 11:10
datumplane pisze:
Markadiusz pisze:Ciągniesz długo tę dyskusję, jak gdybyś chciał ominąć główny temat. :D
Dlatego powtórzę: po instalacji Facebooka+Messengera i zalogowaniu się na konto Facebook NIE NASTĘPUJE żadne powiązanie danych pomiędzy Facebookiem a dowolnym innym serwisem, do którego jestem zalogowany na telefonie ani też aplikacje te nie pobierają żadnych danych z telefonu - to prawda czy nie?
Główna aplikacja Fb używa numerów telefonów i adresów e-mail zapisanych w książce adresowej do wskazywania potencjalnych znajomych w serwisie.
W iOS tylko za zgodą użytkownika - na Androdzie pewnie podobnie

 #736830  autor: bazooka
 01 sie 2014, 14:10
saleen, i tak i nie - czytajcie od początku do końca:
Zarządzanie zaimportowanymi kontaktami w aplikacji Messenger
Importowanie kontaktów
Zaimportuj kontakty z konta i przechowuj je na serwerach Facebooka. Pomoże to innym osobom w wyszukiwaniu użytkowników i nawiązywaniu z nimi kontaktu, a także ułatwi generowanie propozycji dla Ciebie i innych. Mogą zostać zaimportowane informacje kontaktowe z Twojej listy kontaktów oraz foldery wiadomości.
Zarządzaj zaimportowanymi kontaktami
Kontakty podane w tym miejscu zawierają informacje zaimportowane przez Ciebie lub zsynchronizowane z aplikacją Messenger. Aby usunąć zaimportowane kontakty z aplikacji Messenger, wybierz opcję "Usuń wszystkie";. Przypominamy, że nawet jeśli usuniesz kontakty w tym miejscu, Twoja książka telefoniczna zostanie zaimportowana ponownie, jeśli włączyłeś funkcję ciągłej synchronizacji. Aby ją wyłączyć, przejdź do ustawień aplikacji Messenger.
Nie bardzo rozumiem czego dotyczy funkcja "ciągłej synchronizacji" - to funkcja, że przychodzą wiadomości :?: