DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #734424  autor: daro1980
 23 lip 2014, 09:53
Szukam na szybko taniego smartfona głównie do rozmów/sms i jako nawigacja na wakacje.
Czy jest coś godnego polecenia (nowy, używki odpadają) w kwocie do 400-500, max. 600 PLN?
Do tej pory używałem Galaxy S Advance, który zanim zakończył swój żywot świetnie się sprawdzał do rozmów/nawigacji/robienia zdjęć.
Zależy mi na porządnej wgranej nawigacji (tylko Polska) lub możliwości zainstalowania swojej jeśli standardowa jest niespecjalna.
Do tej pory miałem tylko doświadczenia z Androidem, może coś taniego z Windows Phone ma przyzwoitą nawigację?
Przed kupnem S Advance dosyć mocno mnie zainteresowały Nokie Lumie, podpbał mi się system operacyjny i same telefony.

 #734434  autor: Morvius
 23 lip 2014, 10:19
myślałeś nad lumią 630? coś dobrego i taniego na androidzie może być ciężkie do namierzenia sprawdź lg l9 II trochę zawyżone ale coś sensownego nie przychodzi mi do głowy

Klasyczny obserwator wątku.

 #734452  autor: darase
 23 lip 2014, 11:23
Nie wiem czy wszystkie lumie ale z tych co sprawdzałem to mają dobry gps, szybko łapią zasięg i nie zrywają połączenia.

Sam mam zewnętrzny gps nokia ld-3w i jest rewelacja.

eCoal i nie ma problemu :-)

 #734463  autor: Janek33
 23 lip 2014, 12:33
hdfunpack pisze:Jeżeli darmowa nawigacja to tylko Nokia Lumia. Zobacz też najtańszą Lumie 520 za około 500zł.

www.telepolis.pl/telefony/nokia-lumia-520,4,2,2337.html
Jeżeli chodzi o Androidowe rozwiązania to w moim przypadku dobrze sprawdza się ta standardowa nawigacja (oparta na google maps), przyzwoity jest również darmowy Yanosik lub jakdojade. A z tanich Smartfonów to sprawdź sobie Samsung Galaxy Trend - z tego co widzę na Skąpcu to nówkę można mieć za 400 zł http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/9265168

 #734471  autor: Morvius
 23 lip 2014, 13:00
niech was bóg od galaxy trend chroni!

Klasyczny obserwator wątku.

 #734477  autor: hdfunpack
 23 lip 2014, 13:21
Morvius pisze:niech was bóg od galaxy trend chroni!
zgadzam się, tnie nawet przy zamykaniu aplikacji, a o płynnym przeglądaniu internetu można zapomnieć.

Moim zdaniem nokiowa nawigacja jest najlepsza, bo jest offline i jest za darmo. ;)

 #734480  autor: Morvius
 23 lip 2014, 13:26
konsola sprzed 15 lat działa lepiej niż galaxy trend

Klasyczny obserwator wątku.

 #734487  autor: darase
 23 lip 2014, 13:46
Hdfunpack nawigacja offline nie jest najlepsza chyba że szukamy czegoś w mieście :D

Jadąc w trasę np. 400km chcę wiedzieć co jest przede mną a dobrze wiedzieć co jest za mną np. nieoznakowany wóz policyjny i w tym przypadku Yanosik nie ma konkurencji. :)

W trasie najlepiej być online.
Np. zakorkowany zjazd z autostrady w Toruniu-Yanosik proponuje wcześniej zjechać :D

eCoal i nie ma problemu :-)

 #734509  autor: daro1980
 23 lip 2014, 14:27
A co sądzicie o Lumii 620 i 625?
Mają ciekawe parametry i można je dostać za maksymalną kwotę jaką chcę na to przeznaczyć tj. ok. 600PLN.
Wymieniona wcześniej Lumia 520 jest trochę gorsza od powyższych ale powinna wystarczyć jako telefon/nawigacja.
Pytanie czy warto zapłacić te 150-200 PLN więcej za możliwość robienia lepszych zdjęć i filmów.

 #734528  autor: darase
 23 lip 2014, 15:19
Tak jak napisałem w lumiach z tych co widziałem bardzo dobrze działa gps a i Yanosik też działa na windowsie.

" Posiadam Lumię 625 od grudnia 2013
roku. Jak dla mnie jest super, pomimo
wielu aplikacji na telefonie (ok.60)
telefon chodzi nadal szybko i sprawnie.
Jak na razie zawiesił mi się 2 razy, ale
po naciśnięciu przycisku blokady
wszystko było okej :)."

Mit o nie zacinaniu znika :(

eCoal i nie ma problemu :-)