DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #734427  autor: benia
 23 lip 2014, 10:00
witam,
mam telefon samsung galaxy grand neo dopiero od tygodnia i probuje dojsc do ladu.
proszę o pomoc bo nabilo mi bardzo duzy rachunek za polaczenie z internetem :)
w domu uzywam sieci wifi ale zauwazylam ze pomimo to transfer jest nabijany, skad i dlaczego? jak to wylaczyc?
byc moze problem polega na tym ze mialam wlaczona opcje "dane komorkowe" ale znowu jak to wylaczam to nie odbiera mi mmsow

prosze o pomoc :)

 #734430  autor: Morvius
 23 lip 2014, 10:09
do pobrania wiadomości mms oraz jej wysłania potrzebujesz uruchomionej transmisji danych pakietowych, wiąże się to z tym że jeśli nie masz pakietu to będzie ci naliczało wprost proporcjonalnie do zużycia MB

Klasyczny obserwator wątku.

 #734432  autor: benia
 23 lip 2014, 10:11
ok dobra no to powiedzmy ze do odebrania musze wlaczyc opcje "dane komorkowe" a do czego jeszcze to mi jest potrzebne? bo skoro tyle mi pobralo kasy za internet to chyba nie za 3 mmsy tylko jeszcze za cos? czy nei wystarczy wifi do uzywania internetu?

 #734433  autor: Morvius
 23 lip 2014, 10:16
podejrzewam że aplikacje ze sklepu google zrobiły sobie małą aktualizację widząc połączenie z internetem i pobrały więcej MB, włącz ustawienia masz licznik danych i tam masz mniej więcej wyznaczone co i jak było łączone. na górze masz możliwość przełączanie między licznikiem pakietu a licznikiem wi-fi

Klasyczny obserwator wątku.

 #734439  autor: benia
 23 lip 2014, 10:42
a czy dobrze rozumuje, ze jezeli mam dostep do wifi no to nie ma problemu, ale jesli jestem poza siecia to do uzycia internetu jest mi potrzebne wlasnie te dane komorkowe tak? bo jak np bede chciala uzywac w samochodzie nawigacji albo janosika to wtedy musze miec wlaczone te dane komorkowe i bedzie mi pobieralo z abonamentu tak?

 #734448  autor: Morvius
 23 lip 2014, 11:07
inaczej, nawigacja np google maps korzysta nawet z połączenia wifi kiedy nawiguje ale żeby odebrać mms'a niezależnie w jakich okolicznościach potrzebujesz mieć włączoną transmisję danych żeby pobrać lub wysłać tą wiadomość

[ Dodano: 2014-07-23, 11:09 ]
przez wi fi nie pobierzesz mms'a za to zrobisz wszystkie inne czynności związane z połączeniem z internetem zaś gdy masz transmisję danych pobierzesz mms'a i zrobisz wszystkie inne czynności związane z internetem

[ Dodano: 2014-07-23, 11:12 ]
proponuję transmisji danych używać tylko do odbioru mms i szybko wyłączyć a każde inne czynności wykonywać poprzez wifi

[ Dodano: 2014-07-23, 11:13 ]
jeśli pomogłem kliknij "pomógł " :P

Klasyczny obserwator wątku.

 #734453  autor: Niezgodna7
 23 lip 2014, 11:25
Benia.
Sprawdź dokładniej swoją ofertę abonamentową swojego operatora, może znajdzie się jakiś tani pakiet internetowy, np. 5zł /miesięcznie? Itp.
Myślę, że warto takowy uruchomić, i zmniejszyć ryzyko dużych kosztów.
PS. Niestety, kilka aplikacji w smartfonie - tylko czyha na włączenie danych pakietowych /internetowych, i bez żadnego zapytania ściągają jakieś dane, uruchamiają reklamy, etc.
Jeśli tak to u Ciebie wygląda - a mmsy musisz odbierać, to ratuje Cię wspomniany pakiet.
Płatny dodatkowo, trzeba jeszcze dobrać jego wielkość do Twoich potrzeb.
Np. 200MB, ale jak dla Ciebie, to chyba 500MB...

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #734454  autor: darase
 23 lip 2014, 11:27
Jeżeli chcesz korzystać z Yanosika to wykup sobie pakiet internetowy po wykorzystaniu którego będzie np. ograniczona prędkość.
Yanosik pobiera bardzo mało danych.

Ustaw też aktualizacje tylko po wifi.

eCoal i nie ma problemu :-)

 #734455  autor: Morvius
 23 lip 2014, 11:29
proponuję też raczej kontaktowanie się mailami, po 1 mięcej zdjęć upchniesz a po 2 pobierzesz przez wifi w dowolnym miejscu byle z dostępem do niego

Klasyczny obserwator wątku.

 #734558  autor: KA
 23 lip 2014, 17:22
Masz smartfon bez pakietu internetowego, tak? W tym cała tajemnica.

 #734583  autor: benia
 23 lip 2014, 18:22
inaczej, nawigacja np google maps korzysta nawet z połączenia wifi kiedy nawiguje ale żeby odebrać mms'a niezależnie w jakich okolicznościach potrzebujesz mieć włączoną transmisję danych żeby pobrać lub wysłać tą wiadomość
no dobra ale skad wifi na trasie? nawigacje chyba pobiera mi z transferu abonamentowego? i do tego musze wlaczyc transmisje danych?
darase pisze:Ustaw też aktualizacje tylko po wifi.
mam tak ustawione

 #734616  autor: benia
 23 lip 2014, 21:19
Calm7 pisze:SPRAWDŹ PAKIETY INTERNETOWE U SWOJEGO OPERATORA. JEDEN Z NICH TRZEBA BĘDZIE WYBRAĆ.
załapałam, tylko pytania dotyczą czegoś innego, nawet jeśli wykupię pakiet to właśnie o to pytam, czy podczas jazdy samochodem musze mieć włączoną ta transmisję danych zeby dzialalo? czy do czego jest tak glupia transmisja danych, o ludzie.

 #734617  autor: jarekb11
 23 lip 2014, 21:36
benia, po pierwsze aby sie "przypadkowo" nie łączyć wyłącz dane pakietowe ,transmisja danych po sieci,ale przede wszystkim przełącz tel na sieć 2g (gsm)

ps połączenie z interetem (po sieci) nie ma żadnego związku z odbieraniem mmsów.
Ja mam w telefonie wyłączone funkie internetowe(2 g,transfer "po sieci"wyłączony) a smsy dochodzą.
\Z nawigacji nie kożystam więc nie wiem jak to jest.

 #734636  autor: Niezgodna7
 23 lip 2014, 22:52
Smsy będą przychodzić, ale mmsy niekoniecznie.
Jeśli Jej nie przychodzą, to co jakiś czas musi się "załączyć". Tu, póki nie ma pakietu, to najlepiej w 2G.
Hm.. U mnie mms nie przyjdzie, ale.. przychodzi powiadomienie sms, że mam mms
:- )
PS. Tak, tak, ta głupia transmisja danych jest potrzebna do internetu, a tym samym do nawigacji w Twoim samochodzie.
Mms też idzie "po" internecie, ale za nie płacisz inną formą.
Ostatnio zmieniony 23 lip 2014, 23:04 przez Niezgodna7, łącznie zmieniany 1 raz.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #734639  autor: jarekb11
 23 lip 2014, 22:58
Miało być
a mmsy dochodzą.
sorki
 #794786  autor: benia
 08 kwie 2015, 11:02
kurde no, konfigurowałam ponownie opcję mmsów, wysyłać mogę a do mnie nie dochodzą :( miał tak ktoś? na infolinii powiedzieli że to może być wada telefonu, ale nie uśmiecha mi się oddawać go na gwarancję... może jest jeszcze jakiś sposób żeby to ustawić?
 #794796  autor: benia
 08 kwie 2015, 11:50
nie, to caly czas jest bez zmian, tylko jak nikt nie przysyla mmsow to nie ma tematu :D ale zaczelo mnie wkurzac ze to nie dziala i sprobowalam tam pogrzebac w konfiguracji ale nic to nie dalo.
Od poczatku kiedy mam ten telefon tak bylo ze raz dochodzily a raz nie, nie sadzilam ze to moze byc wina telefonu dlatego olalam temat, zrobilam wtedy potrzebna konfiguracje i myslalam ze bedzie ok, ale nie jest
 #794799  autor: benia
 08 kwie 2015, 12:24
ode mnie wychodzą bo każdy dostaje, w innym telefonie miałam do tej pory tą kartę i było wszystko ok
a moze sprobuje inna karte wlozyc do mojego i z innej kraty sprobuje wyslac? nie znikna mi moje ustawienia?