DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.

 #730856  autor: bazooka
 07 lip 2014, 18:05
thonka pisze:W twoim przypadku zamiast celować w abonamenty po 90zł licząc na nie wiadomo jakie zyski ze sprzedaży telefonu raczej ograniczyłbym wydatki i zbierał na spłatę kary z Play'a...
Absolutnie NIE - powinien bujać się z tym 3 lata jak podpisał - inne działanie to przy dużej karze... jak ktoś wyżej zauważył: "bzdurne kombinacje".
Poczekajmy jednak, aż się dowie jaka ta KARA.

 #730861  autor: thonka
 07 lip 2014, 18:19
sebusy, jak chce niech zrywa. Jego decyzja. Opcje są zawsze dwie.
Ja wyszedłem z założenia, że skoro zerwanie umowy jest przesądzone to zamiast liczyć na krociowe zyski z telefonu i dalsze bujanie się z wysokim jakby nie patrzeć abonamentem, lepiej wybrać niski za ok. 50-60zł (tym bardziej, że TM za 50zł daje NL i telefon) i spłacać efekt swoich poczynań.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #730870  autor: Sig
 07 lip 2014, 18:51
Smutno się to czyta. Szanowny autorze - mądrzejsi ludzie od ciebie (i ode mnie :-)) te oferty układali i zapewniam cię, że wywinąć się z nich tak, żeby się kara opłacała nie ma jak. Podaj pełne informacje:
jaka to promocja/taryfa, jakie to urządzenie i ile kosztowało, wraz z wysokością abonamentu
czy raty są wyszczególnione, bo to istone, gdyż wtedy robią ci się umowy dwie

No i najważniejsze - kontakt z BOK i wyciągnięcie konkretnych wartości wysokości kary za zerwanie. Najlepiej dwa razy przez telefon, raz przez formularz. Dlaczego? Bo nie raz można usłyszeć różne wersje...

Być może przesadzam, ale to jest poważna sprawa i nie ma się co cackać. Pamiętaj, że żyjesz w kraju cwaniaków. Gdyby się kary opłacały, to ludzie by z tego korzystali. Telefony u operatorów już i tak są drogie, a ci co "zarabiają" sprzedając urządzenie często przepłacają, bo nie znają ofert tylko SIM (no, w ORange czasem coś się trafia).

Generalnie tyle ode mnie. Masz tutaj naprawdę wielu ludzi obeznanych w temacie, jak i pracowników różnych operatorów. Daj pełną informację, to uzyskasz pomoc.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #731458  autor: laston
 09 lip 2014, 18:17
Ja bym chciał wiedzieć jakim cudem autor tego tematu żyje na co dzień jeśli jak potrzebuje gotówki to bierze abonament na umowę i sprzedaje telefon, nie wiem czy bardziej nie opłacało by się po prostu wziąć pożyczki z banku...

Kara będzie wynosić co najmniej sumie pozostałej wysokości miesięcznej abonamentu do końca umowy + salonowa cena telefonu wziętego przy drugim, podejrzewam też, że jakiś gratis.

 #731671  autor: mrkarolk
 10 lip 2014, 15:47
f0ku5 pisze:Na aneksie mam kwote ulgi 2200, ale z tego juz dwa abonamenty zaplacilem. Nie wiem, moze w Playu jest inaczej.
Kara umowna w tym przypadku będzie wynosić około 7 tys. zł.
Skąd ta kwota? 130 zł * 36 msc + cena telefonu.

Operatorzy nie są głupi - już nie tacy jak Ty kombinowali i dobrze na tym nie wyszli.

 #731823  autor: bobiwr
 11 lip 2014, 07:58
Za chwile się okaże, że jest wielu zainteresowanych "rozwojem sytuacji"- ale nie ma wśród nich autora....
Z autopsji znam podobne zapędy ku łatwemu pieniążkowi. Niby dorosły i myślący - ale dzieciak. Mam o tyle dobrze, że zanim wykona pierwszy ruch ku "biznesowi życia"... konsultuje to z ojcem. Niestety parę operacji na kalkulatorze lub uświadomienie stanu prawnego "pomysłu" powoduje odstąpienie od niego. Obawiam się, iż Autor wątku nie miał z kim omówić tego pomysłu.
Gdyby ludzie czytali od początku do końca to co podpisują (wraz z powołanymi tam załącznikami) blisko 1/4 jak nie połowa wątków tego forum by nie zaistniała.

 #731829  autor: sebaa
 11 lip 2014, 08:40
Coś czuje, że autor ma straszny wstręt do telekomunikacji jak się dowiedział o wysokości kary... Pewnie dlatego milczy ;)

 #731842  autor: adik
 11 lip 2014, 09:30
ja tylko jednego nie rozumie,jak można być tak bardzo lekkomyślnym,kara umowa napewno będzie na tyle wysoka że min 2 lata i tak w play zostaniesz.

http://www.speedtest.net/my-result/4142279769

 #732069  autor: rikitiki
 12 lip 2014, 12:32
jak kara może być 2100 kiedy sam tel jest warty więcej
w optymistycznym wariancie kara 36*130 - zapłacone faktury za 2miesiące

 #734165  autor: fikusa92
 22 lip 2014, 10:10
Niska na pewno nie będzie.

 #734179  autor: bora1410
 22 lip 2014, 10:48
Pewno kwota kary to ok. 5 tysięcy złotych, albo i więcej. A autor tematu pewno chciał przenieść numer, dostać nowy telefon i go sprzedać, a spłatę kary w Playu jak i zapłatę za przyszły abonament to pewnie ma w tyłku. Jednym słowem chcę jak najwięcej zarobić teraz, a o spłacie zobowiązań pomyśli pewnie dopiero wtedy jak wydorośleje. Pewno dostał już gdzieś telefon, pewno też go już sprzedał więc nie chce mu się wpisywać na forum.

 #743535  autor: jrusz
 25 sie 2014, 20:11
f0ku5 pisze:sprzedac go, zaplacic kare w Play'u, a w Orange miec umowe na 24, czy tam 18 miesiecy :P
Zle mysle?
Wszędzie masz abo z telefonem na minimum 24 lata (jako klient "z ulicy") - po nowelizacji Prawa Telekomunikacyjnego. Jak przetrwasz 2 lata, to potem możesz zawierać na 3 lata :)

A co do wątku, to ja bym napisał do PLAY pisemnie (żeby w razie czego mieć wszystko na piśmie) i nie dzwonił na infolinię, bo z nagraniami to później bywa różnie, częstokroć "lubią się one gubić"...
Jak na piśmie będziesz mieć karę, która będzie Ci się opłacała, to PLAY wariuje, w co szczerze wątpie :P

Wyżej pisano, że Operatorowi musi się opłacać, no tak - musi. Co jednak, jeśli Klient przykładowo weźmie Xperię Z2 w najwyższym możliwy abonamencie, a potem zmienią się warunki umowy? Widać jest wszystko możliwe :D Idąc od Polkomtela przez T-Mobile, a skończywszy na PLAY. Wówczas taka osoba może mieć szczęście, bo zapłaci 2-3 abonamenty i wypowiada umowę, do czego ma prawo po zmianie warunków... :P
Ot taka filozofia :D

 #743970  autor: katanna
 27 sie 2014, 09:32
Jeżeli chodzi o karę umowną zerwania umowy z Play, polecam przeczytać to: http://pwsz-tarnow.edu.pl/Ile-kosztuje- ... internet-t

Ja w Play również zostałem naciągnięty. Przedłużałem umowę przez telefon i babka mi mówiła o wiele lepsze warunki niż są obecnie. Obecnie mam zamiast 80 zł tylko 49 zł w pakiecie złotówek... dodatkowo płacę za pakiet internetu, a miał być w cenie abonamentu...

 #744028  autor: darase
 27 sie 2014, 12:49
W moim przypadku jest inaczej chciałem internet w Play 55GB za 35zł a dostałem 55GB za 29,99zł. :)
Wczoraj dostałem list z regulaminem.

eCoal i nie ma problemu :-)

 #754120  autor: kaasia66
 06 paź 2014, 12:42
Ja jestem w Play już od paru ładnych lat i nie mam jakoś z nimi żadnych problemów.
Najbardziej podoba mi się pakiet mix.

W ofercie 24m-ce za 30zł mam:
internet 250mb za 5zl
sms do wszystkich sieci za 10zl (odejmuje mi miesiecznie)
i rozmowy do play za 10zł (odejmuje)

Gerenalnie jestem zadowolona :)

Znalazłam świetny salon kosmetyczny katowice sprawdzcie sami.

 #754192  autor: pakierhakierxd
 06 paź 2014, 16:53
Jabym tego nie wziąl :), najgorszaooferta jaka widziałem, w abo no limit play i 250mb masz za 10zl, razem z SMS 19zl bez tel - to samo taniej, ty masz zytelefonem?

 #754398  autor: kaasia66
 07 paź 2014, 11:41
Z tym że dostałam telefon za 169zl Samsung Galaxy Core Plus. Płace mało i tyle chciałam, a internet można dokupić zawsze...

 #754399  autor: pakierhakierxd
 07 paź 2014, 11:44
A to trochę inaczej -jak popatrzysz w prepaid co jest za 19zł a to co ty masz :D
https://virginmobile.pl/

Pozdrawiam :)