DAJ CYNK
  • Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
 #712624  autor: Morvius
 24 kwie 2014, 15:41
co sądzicie o Lenovo IdeaTab S6000-L black 10,1 16GB? http://www.ceneo.pl/26756702 czy lepiej szukać Asus GOOGLE NEXUS 7 II 16GB http://www.ceneo.pl/26327518 ? chodzi mi o za i przeciw i jak te marki sprawdzają się w codziennym życiu, wiadomo że potrzebny jest multimedialny sprzęt dość uniwersalny. na pewno na korzyść lenowo wpływa podczepiana klawiatura fizyczna zaś na nexusa chyba lepsze parametry? co sądzicie?
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2014, 17:33 przez Morvius, łącznie zmieniany 1 raz.

Klasyczny obserwator wątku.

 #713401  autor: bartoszek534
 26 kwie 2014, 20:04
Zdecydowanie nexus, jeśli nie jest dla Ciebie za mały. Jak dla mnie to tablet idealny, sam mam nexus 7 z 2012 i sobie chwale :)

 #713411  autor: user_delete34
 26 kwie 2014, 20:41
Morvius pisze:za i przeciw i jak te marki sprawdzają się w codziennym życiu
To takie oczywiste, że Nexus będzie lepszy, jeżeli ma być na dłużej, bo oficjalny soft będzie dłużej dostawał.
Morvius pisze:za i przeciw i jak te marki sprawdzają się w codziennym życiu
W czym konkretnie: zdjęciach, grach, pisaniu? Zsumowane za i przeciw to kompletuj sobie samemu, bo tu nikt na tyle czasu to nie znajdzie. Zauważ, że porównujesz 2 różne rozmiary tabletów.

Nawet nie patrzyłem na ich dokładne specyfikacje, ale bez zastanowienia wybrałbym Nexusa, jakikolwiek by ten Lenovo nie był.

 #713966  autor: Morvius
 28 kwie 2014, 12:27
inaczej, lepiej mniejszy i generalnie o lepszych parametrach czy może większy ale z tą klawiaturą fizyczną w zestawie i na którym powinno by się wygodniej pracować, tablet do robienia zdjęć? pierwsze słyszę :) co najwyżej do prowizorycznych szybkich strzałów matrycą 5mpx, zapewne do ebooków filmów muzyki multimedia typu gry, stąd to pytanie który będzie bardziej uniwersalny bo każdy z nich ma "coś kosztem czegoś"

Klasyczny obserwator wątku.

 #713986  autor: user_delete34
 28 kwie 2014, 13:38
Morvius pisze:tablet do robienia zdjęć?
Wyobraź sobie, że wiele osób to stosuje, co też uważam za jakieś nieporozumienie. :?

Ty tutaj porównujesz 2 różne segmenty wielkościowe. Zacznę od tego, żebyś poszedł do sklepu i zobaczył, jak się będzie je obsługiwać - być może mniejszy/większy będzie nie do zaakceptowania. Ostatnio używałem chwilę nowego Galaxy Note'a 10"-owego i wiem, że nie wziąłbym tego na pewno. Powód to właśnie wielkość - dla mnie tablet powinien mieć koło 8"-owy ekran.

To też zależy, co pojmujesz pod pojęciem gry. Jedna pójdzie inna może nie pójdzie na tym trochę wolniejszym procesorze (choć nie znam się dokładnie na tych architekturach i może być wyraźnie wolniejszy).

JA nie wyobrażam sobie dłuższego czytania/oglądania z 10"-owego ekranu. Tablet z reguły masz bliżej oczu niż laptopa, a 10" będzie tu mało wygodne. Pomijam kwestię ustawienia tego - bo cały czas w rękach chyba nie będziesz trzymać.

 #713987  autor: Morvius
 28 kwie 2014, 13:44
no ok, rozumiem. poruszyłem tą sprawę ponieważ nie miałem takiego sprzętu w domu, laptopa nie zawsze chce sie wszędzie zabierać ze sobą a tablet jako uniwersalne urządzenie powinno być jednak wielozadaniowe. stąd moje zainteresowanie się tematem bo może ktoś stał przed takim wyborem i chodziło mi raczej o wasze brane pod uwagę za i przeciw. a czy do nexusa da się odpiąć taką klawiaturę jak w lenovo?

Klasyczny obserwator wątku.

 #714016  autor: user_delete34
 28 kwie 2014, 15:47
Tablet to moim zdaniem taki telefon, na którym masz mieć porównywalną bądź mniejszą funkcjonalność za to na większym ekranie. System mobilny, jakim jest Android, nie nadaje się do wielu typowych zastosowań komputera, więc tablet zastąpi laptopa tylko do multimediów i częściowo do przeglądania sieci. Częściowo, bo z braku flasha i nie tylko tablet nie do końca sprawdzi się nawet przy zwykłym konsumowaniu treści (na stronach).
Ja również nie mam tableta i nie planuję się póki co w niego wyposażać - uważam, że dla mnie mały telefon (zawsze przy sobie) i mały laptop (zwykle przy sobie) są lepszym rozwiązaniem - zrobię wszystko prawie wszędzie (wyjątek - samochód - tam przydałby się tablet z W8 Pro).
Skoro traktujesz laptopa jako raczej urządzenie stacjonarne, myślę, że podobnie będzie z tabletem (choć mniejszy, więc na pewno trochę częściej go ruszysz). Stawiałbym na Nexusa, jest lżejszy. Ekran mały, ale i tak do kieszeni nie weźmiesz.

 #714022  autor: Morvius
 28 kwie 2014, 16:32
sensowna odpowiedź, czyli prędzej nexus z racji tego że nada się do rozrywki i tylko do rozrywki natomiast większy tablet z pracą i tak ma mało wspólnego a dla rozrywki średnio się przyda bo mniej poręczny. dodałem pomógł, dzięki :)

Klasyczny obserwator wątku.

 #714028  autor: user_delete34
 28 kwie 2014, 17:05
Nie ma sprawy, ale jako że nie jestem użytkownikiem takiego cacka na co dzień, a jedynie czasem wezmę to na moment w rękę od kogoś - idź do marketu i obejrzyj to sam. Może Tobie to, co on oferuje (do przejrzenia Google Play), wystarczy. Mi nie, więc tabletu użyłbym właściwie tylko do YouTube, przeglądania zdjęć i zapisywania luźnych notatek (nie np. z wykładu, bo tam istotne jest tempo) - wszystko to w domu, nie mobilnie. Wszelkie "profesjonalne" zastosowania tabletów (nawet iPada - lepsze aplikacje, ale nadal typowo mobilne) są dobre tylko w reklamach, wyjątek - nawigacja.

Z innej beczki - mam na lapku Windowsa 8.1 a w nim interfejs Metro do prostych aplikacji. To to już w ogóle do niczego się nie nadaje. Jakieś kalkulatory, proste czytniki RSS z ewentualnie zmiennym tłem, proste gierki... i skróty do aplikacji.

PS: Zmień nazwę tematu na precyzyjną.