DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #712609  autor: biker
 24 kwie 2014, 15:02
Witam. Jako, że dla siebie telefon, z Waszą pomocą, już wybrałem czas teraz na coś dla mojej piekniejszej połówki ;) Czego szukamy?
Smartfon, używany będzie na kartę PLAY. Fabrycznie nowy ew. używany ale z gwarancją producenta. Jak najlepsza bateria, bardzo dobry aparat, w miare kompaktowy rozmiar - trzy priorytety. Nie zależy nam na grach. Nie ma prefernecji do marki tel. ani co do systemu w nim zastosowanego.
Obecnie Żona użytkuje Samsung GT-S5230G i jest z niego zadowolona ale przyszedł czas na zmianę :)

Budżet na zakup to +-600pln. Z telefonów, które obejrzeliśmy, na chwilę obecną dobrą opcją wydaje się LG Optimus L7 II. Wizualnie podoba się jeszcze Nokia Lumia 520.

Z góry dzięki za pomoc w temacie, mam nadzieję że będzie tak owocna jak w poprzednim :)

 #712614  autor: Koczkodan
 24 kwie 2014, 15:15
LG L7II
LG L9
SONY XPERIA L
SONY XPERIA M

 #712656  autor: Darius64
 24 kwie 2014, 17:38
Moje propozycje to Xperia L i LG L7II,wybór trudny Lg ma lepszą baterię i ekran,sporo ludków krytykuje wyświetlacze w Xperii L i M ale nie jest tak źle.Zawsze radzę porównać bezpośrednio modele i ten co się spodoba a cena porównywalna to brać.

 #712765  autor: biker
 24 kwie 2014, 21:18
A jak mają się do tego co podaliście Nokie Lumie z WP? Jest w ogóle sens szukać porównań?

 #712791  autor: DeNeB
 24 kwie 2014, 22:29
Świetnym wyborem będzie Lumia 720,świetna wydajność,bardzo dobry aparat,bateria i wykonanie,do tego pewne aktualizacje.

 #712853  autor: babeo
 25 kwie 2014, 08:31
SIII mini, aktualnie za 599zł z przesyłką 0zł z "normlanego" sklepu.

 #712872  autor: ssosnowiecc
 25 kwie 2014, 09:37
babeo pisze:SIII mini, aktualnie za 599zł z przesyłką 0zł z "normlanego" sklepu.
Ale czemu ten ? s3 mini jest zupełnie nijaki. Jego parametry są znacznie słabsze niż podanych wcześniej telefonów a i o wsparciu można zapomnieć.
520 jak dla mnie też nie ma tego czegoś, ale skoro dla żony nie ma znaczenia aż tak system i gier,aplikacji nie będzie dużo to WP nie jest złym pomysłem. Przejdź się z żoną i pooglądajcie podane modele, sama wybierze a Ty zapłać :)

 #712895  autor: Koczkodan
 25 kwie 2014, 10:28
Nie kupuj żadnego telefonu z mini no może s4 mini

 #712902  autor: Morvius
 25 kwie 2014, 10:33
Żeby to ukrócić w zbędne komentarze to moją propozycją będzie albo Lg L7 II lub L9 II ewentualnie z samsunga galaxy core (nie core plus), porównywany z tym jest L7 II. Za L9 II trzeba trochę więcej dopłacić niemniej jednak się opłaca. Co do lumii się nie wypowiem, nie miałem i się nie znam na nich. Wiem jednak, że są bardzo proste nawet chyba aż za proste bo mało co można na nich zrobić poza wyznaczone funkcje w telefonie.

Klasyczny obserwator wątku.

 #712948  autor: Koczkodan
 25 kwie 2014, 13:39
Najlepiej dorzucić parę złotych i brać LG L9II

 #712965  autor: Janek33
 25 kwie 2014, 14:07
A moim zdaniem Mini będzie dobrym wyborem. Jest niewielki, poręczny i ciekawy z wyglądu. Telefon dobry dla kobiet.
Polecam jeszcze zajrzeć sobie na Najtaniej - na stronie znajdziecie dobre porównanie ofert telefonów praktycznie we wszystkich sklepach internetowych. A różnice cenowe mogą być znaczne.

 #712968  autor: Morvius
 25 kwie 2014, 14:17
Janek33 niby który mini?

Klasyczny obserwator wątku.

 #712971  autor: Sferis
 25 kwie 2014, 14:28
Lumia 520 bardzo dobry wybór jeżeli szukasz czegoś z Windowsem w tej cenie spokojnie znajdziesz już nową na gwarancji, jeżeli chodzi o coś z androidem to może Sony Xperia L dobrze wykonana w kolorze białym, myślę że przypadnie do gustu, ewentualnie L9 II bardzo dobry model jednak w cenie może być ciężko osiągalny.

 #712982  autor: Koczkodan
 25 kwie 2014, 14:39
Janek33 pisze:A moim zdaniem Mini będzie dobrym wyborem. Jest niewielki, poręczny i ciekawy z wyglądu. Telefon dobry dla kobiet.
Polecam jeszcze zajrzeć sobie na Najtaniej - na stronie znajdziecie dobre porównanie ofert telefonów praktycznie we wszystkich sklepach internetowych. A różnice cenowe mogą być znaczne.
Który mini? Żadnego mini nie opłaca się brać jak SGS4 mini reszta to dno

 #712994  autor: KA
 25 kwie 2014, 15:29
Broń Cię Boże przed S3 mini! To już lepiej L7 II lub dołożyć jeśli możesz do ok. 720-730 i kupić L9 II (za tyle z przesyłką bez problemu znajdziesz).

 #712999  autor: biker
 25 kwie 2014, 16:00
Dzieki za podpowiedzi. Czym tak na prawdę LG L9 II jest lepszy od L7 II? Pamięć wbudowana nie ma znaczenia, procesor nieco lepszy i ramu trochę więcej. Przy "babskim" użytkowaniu ma to takie znaczenie aby dopłacać te dwie stówy? W L7 jest chyba lepsza bateria, prawda?
Jesteśmy zdecydowani na 90% na któryś z nich, pytanie czy warto dopłacać.
Lumia 520 odpada, rozmawiałem z trzema osobami które je użytkują i mocno na nie narzekały. Wszystkie nówki i wszystkie już odwiedziły serwis, jedna nawet dwukrotnie :|

 #713004  autor: Morvius
 25 kwie 2014, 16:25
lepszy i większy wyświetlacz bateria itd, no jest kilka rzeczy :)

Klasyczny obserwator wątku.

 #713005  autor: Sferis
 25 kwie 2014, 16:37
Zdecydowanie jeżeli możesz dołożyć to LG L9 II będzie bardzo dobrym wyborem.

 #713014  autor: KA
 25 kwie 2014, 16:59
W Androidzie zawsze ilość RAMu jest decydująca i powinno go być przynajmniej 1GB, jak w L9 II, do sprawnego działania. Choć - co dla mnie lekko zadziwiające - L7 II z 768MB podobno, według wielu zgodnych opinii, także daje radę. Dwa rdzenie, a chyba głównie lekka nakładka LG, robią swoje.

 #713092  autor: biker
 25 kwie 2014, 21:00
Kupiłem LG L7 II, mam nadzieję że to będzie dobry wybór :) Myślę, że na potrzeby Żonki będzie świetny. A za te dwie stówy różnicy zjemy dobrą kolację ;)
Dzięki za podpowiedzi! Temat do zamknięcia :)