DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #712009  autor: Karwan
 22 kwie 2014, 14:21
Witam,

Umowa z Orange kończy mi się 14.07 tego roku.
W celi przeniesienia numeru z Orange do Nju wniosek trzeba składać do Orange czy do Nju?
Przeniesienie będzie z abo Orange na abo Nju.

Z góry dzięki.

 #712010  autor: ciekawy
 22 kwie 2014, 14:27
umowa się rozwiąże, przejdziesz na ofertę na karte,z karty sms-em do nju na karte,rejestrujesz numer przez strone nju,a jak będziesz chciał nju abonament to tylko zrobisz to co trzeba, kurier i już :)

 #712014  autor: Ruben
 22 kwie 2014, 14:38
Karwan, wypełniasz wniosek na stronie nju mobile i czekasz na kuriera.
Z innych informacji, to istotna jest taka, że nie od razu numer jest w taryfie nju buzz więc lepiej to przypilnować i nie rozgadywać się za mocno pierwszego dnia ;)
Kolejna rzecz to aktywowanie opcji z podziałem na no limit na komórki (19pln) i stacjonarne (10pln), bo to może przynieść wymierne korzyści. Usługę aktywujemy
wyślij SMS a o treści AKT pod numer 80113 lub
wpisz w telefonie *127*25# i potwierdź przyciskiem połączenia [zadzwoń] lub

 #712017  autor: ciekawy
 22 kwie 2014, 14:50
numer jest w nju z rachunkiem od nowego okresu rozliczeniowego,a kiedy to będzie to się najlepiej dowiedzieć od konsultanta nju po zawarciu umowy i te dni z początku trzeba będzie przeczekać bo do póki okres rozliczeniowy się nie zacznie będziesz płacił po standardowych cenach jakby no limitu nie było i ogólnie masz do wyboru te dwie opcje przejścia

 #712100  autor: orson_dzi
 22 kwie 2014, 19:45
ciekawy pisze:póki okres rozliczeniowy się nie zacznie będziesz płacił po standardowych cenach jakby no limitu nie było
Zweryfikuj wiedzę na ten temat. Tak było w Planie Zerowym. Teraz jest zmieniony na Plan Tymczasowy, z normalnymi kwotami jak w nju buzz.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #712176  autor: Karwan
 23 kwie 2014, 01:08
Czyli reasumując.

Najlepiej napisać pismo do Orange, że w dniu zakończenia umowy chcę przenieść numer na Orange na kartę.

Potem na Nju na kartę, a potem już do Nju na abonament no limit.


A Nju ma jakieś w ogóle punkty konsultacyjne stacjonarne czy wszystko załatwiamy przez internet/infolinię?

 #712178  autor: lakers67
 23 kwie 2014, 01:42
Witam
Podepnę się może pod temat :)
Chcę przenieść numer z TM (abo) do NJU (abo).
Umowa w TM do 30.07.14 okres rozliczeniowy to każdy 2gi dzień miesiąca.
Jaką "formę" przeniesienia wybrać w moim przypadku przy składaniu wniosku ?

pzdr,
lakers67

 #712181  autor: ciekawy
 23 kwie 2014, 03:19
Karwan,
w nju wszystko załatwiasz przez infolinie, net, nie ma punktów stacjonarnych,
co do reszty tak, jak rozwiąże się umowa zmigrują numer do karty,przejdziesz potem sms-em do nju,a potem możesz korzystać z nju na karte albo przejść do nju z rachunkiem,

lakers67,
nic nawet do T nie musisz pisać,
możesz zwyczajnie przez strone nju złożyć wniosek o przeniesienie numeru reszte załatwią między sobą T i nju,
przenieś z końcem umowy żebyś nie płacił kary, taka opcja powinna być do zaznaczenia na stronie nju

 #712191  autor: Ruben
 23 kwie 2014, 07:59
Karwan pisze:Czyli reasumując.
Najlepiej napisać pismo do Orange, że w dniu zakończenia umowy chcę przenieść numer na Orange na kartę.
Potem na Nju na kartę, a potem już do Nju na abonament no limit.
A nie prościej jest zlecić na stronie nju mobile przeniesienie numeru do nju z rachunkiem z końcem ostatniego okresu rozliczeniowego w Orange? Po co skakać na kartę w Orange, później na kartę w nju żeby i tak w końcu przejść do nju z rachunkiem?

 #712314  autor: ciekawy
 23 kwie 2014, 15:42
do karty i tak przenoszą numer po wypowiedzeniu umowy w Orange to ten krok się zrobi z automatu, potem tylko sms i zmienia oferte na nju jeszcze tego samego dnia kiedy umowa będzie rozwiązana i na końcu tej drogi może zdecydować czy zostaje karcie nju czy przechodzi na nju rachunek, a umowe z kurierem też trzeba podpisać z przejściem przez kartę czy od razu

 #712324  autor: Liquid
 23 kwie 2014, 15:52
ciekawy pisze:do karty i tak przenoszą numer po wypowiedzeniu umowy w Orange to ten krok się zrobi z automatu, potem tylko sms i zmienia oferte na nju jeszcze tego samego dnia kiedy umowa będzie rozwiązana i na końcu tej drogi może zdecydować czy zostaje karcie nju czy przechodzi na nju rachunek
Po co tak komplikować? Tak jak ktoś napisał powyżej, składamy zlecenie przeniesienia na stronie nju, wybieramy termin przeniesienia na koniec obowiązywania okresu promocyjnego u obecnego operatora. Umowa z nju i tak musi być wysłana do abonenta kurierem. Przy składaniu wniosku pamiętaj o dwóch rzeczach: wniosek wypełniaj w miarę szybko bo sesja jest ustawiona na krótki czas, dane typu miasto, ulica wypełniaj zgodnie z sugestiami. Jeżeli nie przestrzegasz tych dwóch zasad to nie przyjmie Ci zamówienia i wyświetli komunikat typu "strona obecnie niedostępna, spróbuj ponownie później".

 #712327  autor: ciekawy
 23 kwie 2014, 15:54
można tak i tak, obie opcje są ok

 #712381  autor: andrewzc
 23 kwie 2014, 18:50
NJU TO JEST ORANGE!!!

 #712386  autor: ciekawy
 23 kwie 2014, 19:01
no i co z tego ?

 #712388  autor: andrewzc
 23 kwie 2014, 19:17
To z tego, że i tak cała kasa idzie do Francji.

 #712408  autor: ciekawy
 23 kwie 2014, 20:54
no super,odkryłeś odkrytą ameryke,
ale tu nie ma znacznia gdzie idzie kasa tylko jakie warunki ma klient

 #712450  autor: Karwan
 23 kwie 2014, 23:46
Ruben pisze:
Karwan pisze:Czyli reasumując.
Najlepiej napisać pismo do Orange, że w dniu zakończenia umowy chcę przenieść numer na Orange na kartę.
Potem na Nju na kartę, a potem już do Nju na abonament no limit.
A nie prościej jest zlecić na stronie nju mobile przeniesienie numeru do nju z rachunkiem z końcem ostatniego okresu rozliczeniowego w Orange? Po co skakać na kartę w Orange, później na kartę w nju żeby i tak w końcu przejść do nju z rachunkiem?
Czyli jak moja umowa kończy się 14.07 to muszę powiedzieć, że chcę przenieść tego dnia czy 14.06? Bo ostatni okres rozliczeniowy to dzień zakończenia umowy czy miesiąc przed?

 #712452  autor: ciekawy
 24 kwie 2014, 00:03
wypowiedzenie jest mimimum 30 dni wcześniej,
wniosek możesz złożyć z formułką
na koniec umowy,
wtedy nju porozumie się z Orange co do terminu i Orange odda nju numer w dniu kiedy się skończy umowa

 #712579  autor: lakers67
 24 kwie 2014, 13:02
ciekawy pisze:Karwan,
w nju wszystko załatwiasz przez infolinie, net, nie ma punktów stacjonarnych,
co do reszty tak, jak rozwiąże się umowa zmigrują numer do karty,przejdziesz potem sms-em do nju,a potem możesz korzystać z nju na karte albo przejść do nju z rachunkiem,

lakers67,
nic nawet do T nie musisz pisać,
możesz zwyczajnie przez strone nju złożyć wniosek o przeniesienie numeru reszte załatwią między sobą T i nju,
przenieś z końcem umowy żebyś nie płacił kary, taka opcja powinna być do zaznaczenia na stronie nju
Dzięki za info.
Rozmawiałem właśnie z konsultantem na czacie i prosił o zaznaczenie opcji "na zakończenie promocji".
Jest jeszcze opcja Heyah na abonament ale tutaj trzeba będzie coś pokombinować żeby przenieść do nich numer z TM.
Obecna ofertę według regulaminu obowiązuje do 31.05.2014 (Heyah).
Poczekam więc do końca maja i zobaczę co nowego zaproponują na początku czerwca (jeśli coś się faktycznie zmieni).

pzdr.
lakers67

 #712589  autor: romek
 24 kwie 2014, 13:29
ciekawy pisze:wypowiedzenie jest mimimum 30 dni wcześniej,
wniosek możesz złożyć z formułką
na koniec umowy,
wtedy nju porozumie się z Orange co do terminu i Orange odda nju numer w dniu kiedy się skończy umowa
dużo bzdur tu napisano, otóż możesz przejść w dowolnym momencie, ale nalezy zapłacić karę - ja nie składałem żadnego wypowiedzenia tylko zleciłem przeniesienie numeru na około 20 dni przed zakończeniem umowy z Orange - tym sposobem uniknąłem płacenia kolejnego abonamentu

kara wyniosła o ile pamiętam 9 zł a przeniesienie nastąpiło po 8 dniach roboczych