DAJ CYNK
  • Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
 #712273  autor: user_delete19
 23 kwie 2014, 14:07
Pojawił sie w koncu (v. http://www.gsmarena.com/oneplus_one_is_ ... s-8349.php ) i tak cicho u nas? Wypasiony sprzęt za połowę ceny konkurencji :D

IMHO prezentuje sie dosyć ciekawie, ale jednak ostatnio zdałem sobie sprawę że nie móglbym mieć telefonu powyżej 4,5" - zwyczajnie mam małe ręce i nie byłbym w stanie używać go jedną ręką.

Niemniej mam nadzieję, że pojawi się wersja 'compact' i/lub konkurencja sie obudzi i zaprezentowany pułap cenowy będzie bardziej powszechny ;-)
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2014, 19:16 przez user_delete19, łącznie zmieniany 1 raz.

 #712278  autor: Morvius
 23 kwie 2014, 14:17
ciekawe kiedy premiera w Polsce i czy faktycznie taki idealny :)

Klasyczny obserwator wątku.

 #712281  autor: ssosnowiecc
 23 kwie 2014, 14:23
brak slotu karty pamięci i brak wymienności baterii dla mnie dyskryminuje ten telefon jako idealny , choć faktem jest iż propozycja tej marki bardzo ciekawa :) Czekajmy na pojawienie się w Polsce.

 #712282  autor: Morvius
 23 kwie 2014, 14:26
ciekawe co na to aplefan :) no i twórcy twixa czyli samsung i sony :)

Klasyczny obserwator wątku.

 #712284  autor: user_delete19
 23 kwie 2014, 14:31
no wymienność baterii trochę ssie, podobnie brak slotu na kartę pamieci... ale... wersja 64G za 299eur? Po wtóre właśnie zdałem sobie sprawę że nie pamiętam kiedy ostatnio używałem karty pamięci bądź potrzebowałem wyjąć baterię (pomijając zwiechę neksusa, ale tutaj zakładam, że jest inna opcja twardego resetu).

Oby zrobili trochę przemeblowania na rynku ;-)

 #712317  autor: user_delete34
 23 kwie 2014, 15:44
wojciech pisze:i tak cicho u nas?
Bo nie będzie na początku dostępny u nas. Geeki i tak sobie znajdą tego newsa, a reszta i tak póki co go sobie nie "ściągnie". ;)
Sprzęt naprawdę kozak, nie wiem, po co taki w ogóle aż taki mocny? Dla 0,01 sekundy różnicy we wczytywaniu JavaScriptów? Lepiej zoptymalizować CM do granic możliwości i usprawnić tym samym działanie na baterii. Tutaj podzielam wadę wymienione przez ssosnowiecc. Gdyby to jeszcze miało 2 wersje - jakieś 3.7" oprócz tego klocka...
wojciech pisze:podobnie brak slotu na kartę pamieci
? Nie sądzę. Lepiej mieć jedno, zawsze sprawne źródło pamięci. Chyba, że naprawdę często planowałbyś podłączać kartę np od aparatu czy do kopiowania. Raz, że pamięci starczy, dwa - że jest tania.

Ogółem - 5/5, ale ja go nie kupię mimo super ceny. Doceniam jednak w pełni taki sprzęt i cieszę się, że ktoś wreszcie postawił poprzeczkę w CENIE.
Morvius pisze:ciekawe co na to aplefan :)
Masz jakieś kompleksy, że tak często musisz się pocieszać tym samym tekstem? :)

 #712321  autor: Golarz Filip
 23 kwie 2014, 15:50
Jeżeli faktycznie będzie taki kozak jak w opisie,pogodzę się z dotykowcem po 2,5 roku rozłąki.Jednak jak typowy Polak w takiej sytuacji,zadaję pytanie: gdzie jest kruczek:)?

 #712323  autor: user_delete19
 23 kwie 2014, 15:51
Markadiusz pisze:Lepiej zoptymalizować CM do granic możliwości i usprawnić tym samym działanie na baterii.
Typowe powiedzenie z IT - sprzęt jest tańszy niż czas developera ;-) (w przypadku androida jest to szczególnie zabawnie widoczne ^__^")

 #712326  autor: user_delete34
 23 kwie 2014, 15:54
Ja wolę zapłacić za dopracowany soft (na myśli iOS - niestety w nowym 5S zwyczajnie bateria jest nadal za mała, więc nie przegania niczego innego) niż za patelnię. Nie potrzebuję telefonem ogrzewać domu, a nie będę go ładował co kilka minut.
wojciech pisze:w przypadku androida jest to szczególnie zabawnie widoczne
No też właśnie, podobnie jak samowolka w sklepie. Dlatego też z czekam, aż Google sobie zapracuje.

[ Dodano: 2014-04-23, 15:55 ]
Golarz Filip pisze:Jednak jak typowy Polak w takiej sytuacji,zadaję pytanie: gdzie jest kruczek:)?
Strzelam, że jeżeli w ogóle cokolwiek, to ze wsparciem Google.

 #712329  autor: user_delete19
 23 kwie 2014, 15:57
Markadiusz pisze:Strzelam, że jeżeli w ogóle cokolwiek, to ze wsparciem Google.
To, albo radośnie doliczenie VAT+cła :/

 #712330  autor: user_delete34
 23 kwie 2014, 15:58
Swoją drogą - zastanawia mnie trend do dążenia do supercienkiego telefonu. iPhone'a 4 trzymało mi się super, piątkę już mniej, a co dopiero najnowsze, cienkie wynalazki! W ręce mam E72, która z około centymetrem grubości jest naprawdę płaskim urządzeniem. Nie lepiej poświęcić te dodatkowe 15 gram i 3 milimetry, a mieć dobrą baterię?

[ Dodano: 2014-04-23, 15:59 ]
wojciech pisze: To, albo radośnie doliczenie VAT+cła :/
Może być taniej jechać osobiście do Niemcowni, kupić ze 3 i wrzucić na allegro.

 #712357  autor: user_delete19
 23 kwie 2014, 16:47
Zależnie skąd może być taniej samolot ;-)

A co do cienkości - swojego neksusa mam w kondomie (gumowe plecki) i imho rozwiązanie sprawdza się idealnie - jest zabezpieczenie a przy tym telefon nie jest wynikowo przesadnie gruby...mnie bardziej denerwuje trend na 5,5+ calowe placki...

 #712369  autor: Golarz Filip
 23 kwie 2014, 17:54
No to już mamy pierwsze ALE :)
Wiadomo już, że OnePlus One będzie produktem bardzo atrakcyjnym cenowo. Czy to oznacza, że będzie można go nabyć bez problemu?
Producent ogłosił na swoim forum, że sprzedaż jego smartfona będzie oparta na systemie zaproszeń. Wspomniane zaproszenie będzie można dostać od kogoś, komu udało się już zakupić urządzenie. Gdy One wpadnie już w nasze ręce, rozdać kolejne zaproszenia swoim znajomym będziemy mogli i my. Po co to wszystko?

Firma tłumaczy, że chce po prostu uniknąć rzekomych problemów z ofertami przedsprzedażowymi. Jej zdaniem obecnie wygląda to tak, że klient zamawia telefon w przedsprzedaży, czeka na niego w nieskończoność, a ostatecznie i tak może się dowiedzieć, że towar jest jednak niedostępny. Nigdy nie zamawiałem niczego w przedsprzedaży i nie wiem, czy faktycznie wygląda to aż tak tragicznie. Wiem natomiast, że takie tłumaczenia to stek bzdur. Wiem też, że w firmie OnePlus pracują geniusze.

Oczywiście nie chodzi o żadne problemy z innymi modelami sprzedaży, tylko o zwiększenie popytu na One'a jak najniższym kosztem. Producent zamierza po prostu uderzyć w nasze prymitywne instynkty. W ludzkiej naturze leży bowiem pragnienie tego, co nieosiągalne. Takie zagrania są bardzo skuteczne. Wystarczy spojrzeć na to, co robi Xiaomi. Koncern ten 5 lat temu jeszcze w ogóle nie istniał, a dziś w Państwie Środka jest gigantem. Jak to możliwe? Model sprzedaży Xiaomi jest nietypowy, bo firma sprzedaje swoje smartfony tylko we wtorki, i to w ograniczonej liczbie. Są one zatem uważane za trudno dostępne, a to automatycznie sprawia, że zapotrzebowanie na nie nieustannie rośnie. Efekt? Nagłówki "Xiaomi sprzedało 100 000 smartfonów w 90 sekund".

Od systemu zaproszeń zaczynał chociażby Google+. OK, serwis ten nie osiągnął jakiegoś spektakularnego sukcesu, ale nie można odmówić mu tego, że początkowo zdobywał zarejestrowanych użytkowników w rekordowym tempie i szybko trafił na szczyt listy najszybciej rozwijających się społecznościówek. Wszystko dlatego, że do rejestracji potrzebne było zaproszenie. Zdobyć je było łatwo, mimo to każdy rejestrujący się użytkownik czuł się jak wybraniec, który dołącza do elity.

Myślę, że podobnie będzie z OnePlus One'em. Najpewniej zdobycie zaproszenia będzie się sprowadzało do kilku kliknięć na forum producenta i poproszenia o nie któregoś z szczęśliwych nabywców. Już teraz firma zapowiada zresztą, że na forum pojawią się konkursy i inne ułatwienia. Nie chodzi bowiem o to, by komukolwiek utrudnić zakup smartfona, ale o stworzenie iluzji, że jest on produktem ekskluzywnym i dostępnym wyłącznie dla wybrańców. Oczywiście początkowo wyprodukowanych egzemplarzy faktycznie może zabraknąć dla wszystkich chętnych, ale myślę, że z czasem nabyć One'a będzie mógł każdy.

Mnie takie zagranie ze strony OnePlusa nie przeszkadza ani trochę, Wręcz przeciwnie, uważam, że to bardzo dobrze, iż firma znalazła sposób na to, by praktycznie za darmo zapewnić sobie rozgłos. Należy pamiętać, że mający topową specyfikację One będzie dostępny za niecałe 350 euro głównie dlatego, że producent od samego początku dba o to, by wydatki na marketing ograniczyć do minimum. Jeśli produkt ma być dzięki temu dobry i tani, to mi to pasuje.

Niestety, na razie Polski nie ma na liście krajów, do których OnePlus One trafi w pierwszej kolejności, więc mamy jeszcze bardziej pod górkę. Premiera smartfona odbędzie się 23 kwietnia i tak naprawdę dopiero wtedy dowiemy się, czy w ogóle jest na co czekać.
dostępność smarta

Obrazek

 #712370  autor: user_delete34
 23 kwie 2014, 18:02
Dostępność jest już w linku wojciecha. Kwestia czasu i każdy (szybko) znajdzie swoje zapro. Kilka kliknięć na forach.

 #712373  autor: Golarz Filip
 23 kwie 2014, 18:20
w linku Wojciecha to jest "Not Found The requested URL /oneplus_one_is_official_runs_custom_cyanogenmod_11s-news-8349.php) was not found on this server." :-)

 #712377  autor: user_delete34
 23 kwie 2014, 18:41
Miałem otwartą kartę obok i bezpośrednio na ten nie spojrzałem nawet - w takim razie link do poprawy, wojciech.

 #712387  autor: user_delete19
 23 kwie 2014, 19:17
Eh, durne phpBB by przemo nawet sznurków nie potrafi sparsować poprawnie ;-p poprawione ;-)

a co do systemu zaproszeń - google+ jak google+, ale przecież praktycznie każdy projekt google miał takowe, poczynając od gmaila, o którego ludzie się zabijali te dobre kilka lat temu (internetowa antyczność ^__^"). czy ja wiem czy to takie złe? zwłaszca w przypadku startupu... :-)

 #713070  autor: wook
 25 kwie 2014, 19:34
Czy mi się wydaje czy obsługuje wszystkie częstotliwości GSM, UMTS i LTE?
Na zdjęciach wygląda świetnie i nie przepłaca się za markę

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"

 #713201  autor: ssosnowiecc
 26 kwie 2014, 11:19
Nie będzie problemu z obsługą w Polsce, zresztą informacja była, że to nie są wszystkie rynki na których będzie telefon proponowany. Mam nadzieję, że do nas też trafi :)

 #713567  autor: Forest
 27 kwie 2014, 11:24
Trochę za duży ten telefon. Powinien mieć maks 5,2" ekran. Aż dziw bierze, że chinczyki robią tak duże telefony, w ich małych rączkach będzie on wyglądał jak tablet...

HTC U12+ Black + Goodram 64GB USH-I U3 95/90MB