DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sony oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sony oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #711803  autor: LILILO
 21 kwie 2014, 14:04
Kupiłem w czwartek nowy, na gwarancji telefon Sony Ericsson Xperia Mini Pro i wszystko jest ok tylko bateria wyładowuje się w 1 dzień, czy to normalne? Czy może coś jest nie tak? Nie bawię się nim cały czas a jak bym się bawił to przynajmniej taka bateria by musiała wytrzymać 2 dni

 #711808  autor: user_delete34
 21 kwie 2014, 14:14
Nie używam androidowca, więc co niektóre pytania to moje domysły odnośnie tego, co może pożerać prąd.
Czy masz włączoną transmisję danych? Jeśli tak [zapewne za pomocą zewnętrznej aplikacji], sprawdź, które aplikacje w tle korzystają z połączenia i jak długo. Jeśli sesja trwa dłużej, to bateria zejdzie szybciej - zamknij takie aplikacje.
Czy masz włączone zapisywanie pozycji GPS telefonu do lokalizowania w przypadku zgubienia? Jeśli tak, zwiększ czas pomiędzy kolejnymi zapisami.
Może w tle działa za dużo aplikacji, jakieś antywirusy czy inne zbędne pierdoły? Czego nie potrzeba - pozamykaj. Podobnie powyłączaj nieużywane: BT, WiFi itp.

Przy średnim używaniu te 2 dni powinna bateria wytrzymać. Nie wiem, czy oddanie telefonu w ramach niezgodności z umową tu można zastosować.

 #711830  autor: LILILO
 21 kwie 2014, 16:03
Markadiusz pisze:Nie używam androidowca, więc co niektóre pytania to moje domysły odnośnie tego, co może pożerać prąd.
Czy masz włączoną transmisję danych? Jeśli tak [zapewne za pomocą zewnętrznej aplikacji], sprawdź, które aplikacje w tle korzystają z połączenia i jak długo. Jeśli sesja trwa dłużej, to bateria zejdzie szybciej - zamknij takie aplikacje.
Czy masz włączone zapisywanie pozycji GPS telefonu do lokalizowania w przypadku zgubienia? Jeśli tak, zwiększ czas pomiędzy kolejnymi zapisami.
Może w tle działa za dużo aplikacji, jakieś antywirusy czy inne zbędne pierdoły? Czego nie potrzeba - pozamykaj. Podobnie powyłączaj nieużywane: BT, WiFi itp.

Przy średnim używaniu te 2 dni powinna bateria wytrzymać. Nie wiem, czy oddanie telefonu w ramach niezgodności z umową tu można zastosować.
Mam tylko włączoną transmisje danych, GPS, WIFI i BT mam wyłączone, jeszcze antywirus działa w tle i nic więcej. Rano było 100% a teraz jest już 65%, do wieczora pewnie będzie 10%. Czyżby to co mam włączone zżerało tyle prądu?

 #711869  autor: user_delete34
 21 kwie 2014, 17:53
Wielokrotnie widziałem wykres zużycia prądu przez różne rzeczy - i jest to chyba dostępne w każdym androidowcu. Obczaj go.

Transmisja danych - jeśli często lub długie sesje - tak. Mieszkasz w miejscu o dobrym sygnale? Jesteś zalogowany do jednej sieci i zwykle w tej samej technologii (np dobry sygnał 3G sieci własnej PLAY lub 2G Orange)?
Antywirus - jeśli często jest aktywny (skanowanie) - też, choć mniejsza szansa.

 #711882  autor: LILILO
 21 kwie 2014, 19:20
Markadiusz pisze:Wielokrotnie widziałem wykres zużycia prądu przez różne rzeczy - i jest to chyba dostępne w każdym androidowcu. Obczaj go.

Transmisja danych - jeśli często lub długie sesje - tak. Mieszkasz w miejscu o dobrym sygnale? Jesteś zalogowany do jednej sieci i zwykle w tej samej technologii (np dobry sygnał 3G sieci własnej PLAY lub 2G Orange)?
Antywirus - jeśli często jest aktywny (skanowanie) - też, choć mniejsza szansa.
właśnie zauważyłem że jak mam sygnał w 3G to zżera więcej prądu a mniej w 2G, ciekawe :D

 #711902  autor: user_delete34
 21 kwie 2014, 21:21
Jeżeli 3G jest bardzo słaby, a 2G co najmniej dobry (chodzi tu także o jakość). W innym przypadku dokładnie na odwrót.

 #711974  autor: pakierhakierxd
 22 kwie 2014, 12:06
Włączony internet strasznie pożera baterię niestety :( ,przy wyłączonym włączanym od czasu do czasu telefon ci nawet by mógł wytrwać parę dni,przy włączonym ciągle 1 dzień to najczęściej max :P

Pozdrawiam :)

 #712079  autor: Wolfp
 22 kwie 2014, 18:29
Mam tylko włączoną transmisje danych, GPS, WIFI i BT
no chyba sobie jaja robisz..tylko?! przecież to Ci zżera prąd aż miło! Wyłącz GPS i BT jak nie używasz w danym momencie. To samo wifi, po co masz mieć włączoną transmisję danych i moduł WiFi jednocześnie?

 #712080  autor: KA
 22 kwie 2014, 18:32
Wifi żre zdaje się i tak najmniej prądu z powyższych, a może być przydatne włączone non-stop, to rozumiem. Jednak GPS i BT włączaj tylko, gdy potrzeba!

 #712101  autor: LILILO
 22 kwie 2014, 19:49
Wolfp pisze:
Mam tylko włączoną transmisje danych, GPS, WIFI i BT
no chyba sobie jaja robisz..tylko?! przecież to Ci zżera prąd aż miło! Wyłącz GPS i BT jak nie używasz w danym momencie. To samo wifi, po co masz mieć włączoną transmisję danych i moduł WiFi jednocześnie?
nie robię sobie jaj WOLF, czytaj ze zrozumieniem

 #712103  autor: user_delete34
 22 kwie 2014, 19:56
Wolfp, przeczytaj to jeszcze raz.
LILILO pisze:Mam tylko włączoną transmisje danych, [STOP] GPS, WIFI i BT mam wyłączone, [STOP] jeszcze antywirus działa w tle i nic więcej.


[ Dodano: 2014-04-22, 19:58 ]
Poza tym, w WP nie przeszkadzałoby, by WiFi, transmisja danych i GPS były włączone jednocześnie. Bateria nadal dawała radę kilka dni. Nie wiem, jak to jest w androidzie, ale zakładam, że tam aplikacje częściej korzystają z sieci.

 #712130  autor: tMati
 22 kwie 2014, 21:10
Markadiusz pisze:Wolfp, przeczytaj to jeszcze raz.
LILILO pisze:Mam tylko włączoną transmisje danych, [STOP] GPS, WIFI i BT mam wyłączone, [STOP] jeszcze antywirus działa w tle i nic więcej.


[ Dodano: 2014-04-22, 19:58 ]
Poza tym, w WP nie przeszkadzałoby, by WiFi, transmisja danych i GPS były włączone jednocześnie. Bateria nadal dawała radę kilka dni. Nie wiem, jak to jest w androidzie, ale zakładam, że tam aplikacje częściej korzystają z sieci.
Darmowe aplikacje zżerają baterię i transfer w celu pobrania i wyświetlania reklam. Mi też bateria szybko schodziła dopóki nie wywaliłem wielu niepotrzebnych rzeczy (root) i zainstalowałem Addfree.
@LILILO masz może przypadkiem zainstalowanego i zalogowanego FB, ponoć ciągle aktualizuje dane i uniemożliwia przejście telefonu w tryb czuwania.

 #712132  autor: LILILO
 22 kwie 2014, 21:19
tMati pisze:
Markadiusz pisze:Wolfp, przeczytaj to jeszcze raz.
LILILO pisze:Mam tylko włączoną transmisje danych, [STOP] GPS, WIFI i BT mam wyłączone, [STOP] jeszcze antywirus działa w tle i nic więcej.


[ Dodano: 2014-04-22, 19:58 ]
Poza tym, w WP nie przeszkadzałoby, by WiFi, transmisja danych i GPS były włączone jednocześnie. Bateria nadal dawała radę kilka dni. Nie wiem, jak to jest w androidzie, ale zakładam, że tam aplikacje częściej korzystają z sieci.
Darmowe aplikacje zżerają baterię i transfer w celu pobrania i wyświetlania reklam. Mi też bateria szybko schodziła dopóki nie wywaliłem wielu niepotrzebnych rzeczy (root) i zainstalowałem Addfree.
@LILILO masz może przypadkiem zainstalowanego i zalogowanego FB, ponoć ciągle aktualizuje dane i uniemożliwia przejście telefonu w tryb czuwania.
mam zainstalowany FB ale nie mam zamiaru tam się logować, co to jest Addfree?

 #712174  autor: tMati
 23 kwie 2014, 00:10
LILILO pisze:co to jest Addfree?
Jeśli masz roota w telefonie, to ta aplikacja pozwala zablokować reklamy w aplikacjach (przez co nie ma jej w Google Play). Do tego jakiś firewall bazujący na iptables i masz pełną kontrolę nad tym co się dzieje z telefonem. Możesz też rozważyć instalację CyanogenMod'a w telefonie.
Radzę Ci poszukać informacji na forum androidowym, poświęconym twojemu modelowi, możliwe że znajdziesz tam lepszą odpowiedź na swoje problemy z baterią niż tu.

Mi osobiście root telefonu (Ace 2) bardzo pomógł zrobić porządek i wydłużyć czas czuwania przez pozbycie się balastu wbudowanych programów.

 #712305  autor: LILILO
 23 kwie 2014, 15:27
wyłączyłem transmisje danych i 3G, mam tylko włączone WIFI. trzyma teraz na baterii 2, 3 dni :D

 #712309  autor: KA
 23 kwie 2014, 15:32
Super pomysł! Będzie działał jeszcze dłużej, jak włączysz na stałe tryb samolotowy... :lol: :mrgreen: :-D
Generalnie przyzwyczaj się, że baterię ładuje się codziennie, np. w nocy.

 #712310  autor: user_delete34
 23 kwie 2014, 15:32
LILILO pisze:wyłączyłem transmisje danych i 3G
Masz słaby sygnał 3G?

 #712332  autor: LILILO
 23 kwie 2014, 16:02
Markadiusz pisze:
LILILO pisze:wyłączyłem transmisje danych i 3G
Masz słaby sygnał 3G?
sygnał 3G w moim telefonie pojawia się i znika, mam słaby sygnał, jestem w PLAY

 #712333  autor: user_delete34
 23 kwie 2014, 16:04
LILILO pisze: jestem w PLAY
To wszystko tłumaczy. Znaczy to i test Spacedusta z tego forum, który pokazał na wideło, że w trybie 3G telefon połączony z siecią PLAYa ciągle się z nią intensywnie komunikuje. W innych sieciach tak nie ma i oczywiście inaczej oddziałuje to na baterię.

 #712341  autor: KA
 23 kwie 2014, 16:21
Co tłumaczy? U mnie (Wa-wa Bielany) wszystkie sieci mają dobry sygnał, ale Play zawsze miał i ma najmocniejszy!