DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #604115  autor: yogiii
 29 gru 2012, 02:05
Szukam telefonu na dwie karty sim wspierającego Aero2.

Limit kasy to 2000zł (i koniecznie musi być faktura VAT).

Co oczekuję:
-dualsim
-kompatybilne z Aero2
-możliwość działania jak hotspot
-ekran między 4-5 cali
-raczej Android (ewentualnie WM)
-GPS
-telefon będzie używany do pracy (maile, przeglądarka www, hotspot, skype...), nie będzie na nim gier
-czasem posłucham muzyki, albo zrobię zdjęcie (bardzo sporadycznie)

Co ciekawego znalazłem:

ZTE V970
Gdyby miał gorilla glass, to byłoby super.

Lenovo A660
Trochę odstaje parametrami od pozostałych kandydatów. Mniej RAMu. Mniejszy ekran. Mniejsza rozdzielczość. Nie ma lampy błyskowej.

THL W3 6577
Bardzo mi się podoba (a mało jest o nim wiadomości). Niestety nie ma gorilla glass, ale tak to wszystko super. Dodatkowo nie wiem czy udałoby mi się na niego dostać fakturę VAT (a szef bez tego nie kupi mi telefonu).
http://allegro.pl/thl-w3-6577-1gb-ram-i ... 18633.html
Teoretycznie da się kupić z fakturą VAT, ale nie wiem jak koleś chcę ją wystawić jak towar wysyła z Chin (a pewnie VATu w pl nie dolicza)...
Wiecie coś więcej na temat tego telefonu? Warty zainteresowania, czy szkoda czasu? Współdziała z Aero2?

Na jaki z tych modeli byście się zdecydowali i dlaczego?
Macie może jakieś inne ciekawe propozycje?

 #604119  autor: wook
 29 gru 2012, 02:50
yogiii pisze:THL W3 6577
yogiii pisze:Warty zainteresowania, czy szkoda czasu?
Darować sobie i omijać szerokim łukiem poza tym nie obsługuje aero 2 według mnie to jakaś podróbka htc.

[ Dodano: 2012-12-29, 02:51 ]
yogiii pisze:Lenovo A660
Aero też nie będzie działać.

[ Dodano: 2012-12-29, 02:54 ]
yogiii pisze:ZTE V970
Jedyny z wymienionych obsługujący Aero 2

[ Dodano: 2012-12-29, 03:01 ]
telefony spełniające wymagania dualsim+aero2+ekran=te. tylko musisz sprawdzić jak z dostępnością w polsce

[ Dodano: 2012-12-29, 03:07 ]
ja bym się kierował najpewniej w stronę Samsunga Galaxy Grand Duoz'a

[ Dodano: 2012-12-29, 03:07 ]
ale on zadebiutuje dopiero w 2013

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"
 #604127  autor: darek638
 29 gru 2012, 08:42
yogiii pisze:Szukam telefonu na dwie karty sim wspierającego Aero2.
Pentagram Monster. Nowy 899zł.

 #604147  autor: vonski
 29 gru 2012, 11:32
Ze sprzętów, które są normalnie dostępne w Polsce (i do kupienia z FV) masz do wyboru Samsunga Duos S7562 i HTC Desire V. Żaden z nich nie jest jednak technologicznym cudem, to raczej taka mocna klasa średnia. Niestety dual sim z HSDPA 900 to nie jest zbyt popularna kombinacja.
Chińczyki pokroju wspomnianego THL zdecydowanie odradzam.

 #604154  autor: yogiii
 29 gru 2012, 12:05
Dzięki za pomoc!

Na dzień dzisiejszy topowymi kandydatami są ZTE V970 i Pentagram Monster.

Niestety Pentagram ma fatalny PR i nawet nie wiadomo kiedy wyjdzie ten telefon... Fajna jest duża bateria, ale pewnie kupię ZTE, bo będę czegoś potrzebował jeszcze przed premierą Pentagram'a (do 3 tygodni).

Samsunga Galaxy Grand Duoz - wszystko super, tylko niestety pewnie nie będę mógł czekać aż ten model pojawi się na rynku.

Samsung Duos S7562 i HTC Desire V mają słabszą specyfikację. Zwłaszcza nie podoba mi się mniejsza ilość RAMu.

 #604155  autor: nemo2009
 29 gru 2012, 12:11
yogiii pisze:Szukam telefonu na dwie karty sim wspierającego Aero2.
I po co tyle szukać i cudować.
Alcatel 991d,Alcatel 993d i Alcatel 997d.Te modele wspierają Aero2.Najlepszy byłby 997d,niestety w Polsce do kupienia nieoficjalnie,więc bez języka polskiego.

"Nigdy nie dyskutuj z idiotą,najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu,a póżniej pokona doświadczeniem"

 #604341  autor: kozak71
 29 gru 2012, 22:01
a co mysliscie o MEDIA TEch MT7005 ?

Specyfikacja dosyc dobra no i cena 780zl.

 #622506  autor: jakubd
 24 mar 2013, 20:52
Jakby ktoś szukał dalej informacji na temat współpracy telefonów DualSIM dostępnych w Polsce z Aero2 to walczę cały czas z listą zgodności:
http://jdtech.pl/2013/03/aero2-i-telefony-dualsim.html
Pojawiło się w ciągu ostatniego roku całkiem sporo takich urządzeń i wygląda na to, że oferta się cały czas rozwija.

 #623234  autor: marxxx
 28 mar 2013, 09:56
a jak ktoś chce kupić dualsima z obsługa aero2 bez pośredników z allegro to zapraszam na http://telchina.pl
i tak np ZTE V970 ostatnio szło kupić za 425 zł z przesyłką do domu!!!
Chińskie marki jak Lenovo, huawei, ZTE, Meizu, Zopo, oppo, Xiaomi, jiayu, UMI, newman, THL i wiele innych nie odbiegają jakością od średniej światowej, ale sa z reguły o 50% tańsze.

Nie kupujmy tylko telefonów- podróbek bez marki, z samym symbolem np i9300

 #623245  autor: kowcio
 28 mar 2013, 10:34
A ja tak zapytam: po co Ci dual sim, skoro masz budżet do 2k zł. To strasznie dużo. Za te pieniądze kupisz każdy telefon. To nie lepiej kupic tańszy i kupić pakiet internetowy u normalnego operatora, niż takie kombinacje?
Bo dla mnie to nierozsądne wydać tyle pieniędzy na jakieś, za przeproszeniem, chińskie badziewie :) wolałbym kupić telefon tańszy, a dopłacić te kilka lub kilkanaście zł za pakiet u operatora i cieszyć się z tego co masz. Aero za jakis czas się skończy przecież, a pakiety u opów są coraz tańsze.

 #623291  autor: NandoO
 28 mar 2013, 13:36
A ja wzialbym jakiegos flagowca i drugi telefon klasyczny za 200zl do zwyklego uzytkowania.

8) Jeśli Ci pomogłem, kliknij "pomógł". 8)

 #711349  autor: birkut
 19 kwie 2014, 01:35
czy w Smartfon ALCATEL OT-5020D One M`POP Touch
działa aero2? Bo przeczytałem na forum -"android" że tak, ale chciałby to potwierdzić.


I to samo pytanie o ALCATEL SMART OT-991D

 #711618  autor: Stavsky
 20 kwie 2014, 12:53
kowcio pisze:A ja tak zapytam: po co Ci dual sim, skoro masz budżet do 2k zł. To strasznie dużo. Za te pieniądze kupisz każdy telefon. To nie lepiej kupic tańszy i kupić pakiet internetowy u normalnego operatora, niż takie kombinacje?
To chyba największa zagadka tego tematu ;-)

Chociaż nie zgodzę się z tym że chińczyki to badziewie, zwłaszcza jak weźmiemy takie marki jak Xiaomi, Oppo czy Jiayu. Poza tym te telefony są często robione w tych samych fabrykach co LG G2 czy Iphone'y.

A co do wyboru telefony, to jak ma być dualSIM z aero2 i fakturą VAT to pozostają tylko "polskie" wynalazki jak Pentagram, Goclever czy Prestigio lub któryś z Lenovo i ZTE.

 #711950  autor: czamarek
 22 kwie 2014, 09:41
przecież dualsim to zwłaszcza dla tych co mają 2 numery. a chińskie obecnie to są wiodące telefony, właśnie pierwszy przebił granicę 40000pkt w antutu odstawiając pod względem wydajności Note 3 i Xperie Z ultra https://www.facebook.com/pages/Chinskie ... 5202754657
 #817855  autor: birkut
 18 sie 2015, 14:17
czy Microsoft Lumia 435 obsuguje aero2?
 #817918  autor: birkut
 18 sie 2015, 17:07
dzięki, jeszcze to samo pytanie o NOKIA Lumia 530 Dual SIM